Sukcesy - rok szkolny 2009/2010
 

● W ogólnopolskim konkursie z j. polskiego Omnibus 2010 dobre wyniki osiągnęły: Aleksandra Warzocha z kl.6a i Rozalia Kierc z kl. 5b.

● Hanna Gawron z kl. 6a zajęła 9. miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z j. polskiego Olimpus sesja wiosenna i 3. miejsce
w województwie w ogólnopolskim konkursie Polonusik.

● Hanna Gawron zajęła 8. miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie z języka polskiego Olimpus sesja zimowa.

● W Ogólnopolskim konkursie z j. polskiego Alfik Humanistyczny 2009 wyróżnienia zdobyły: Rozalia Kierc z kl. 5b, Hanna Gawron z kl. 6a.

● W ogólnopolskim konkursie z j. polskiego Multitest 13.miejsce zajęła Hanna Gawron z kl. 6a, 15. miejsce zajął Krzysztof Erdt z kl. 5b.

● Hanna Gawron z klasy 6a zajęła 6. miejsce w ogólnopolskim konkursie
z j. polskiego Olimpuis -sesja jesienna.

● W dniu 14 stycznia odbył się szkolny etap konkursu Wiedzy o Wrocławiu, Wrocław moje miasto”. Wzięło w nim udział 22 uczniów z klas 4 – 6 , największą liczbę punktów uzyskali: Anna Sadowska ( kl.6a), Natalia Dżugaj
(kl.6a), Jakub Kania ( kl.5a).

● Wyniki międzynarodowego konkursu Oxford Educational International - Test Polonika Plus II edycja: Laureatką III stopnia (88 pkt na 100 możliwych)została Julia Fastyn z kl.4b. Laureatką V stopnia (80 pkt na 100 możliwych) została Dorota Trojniak z kl.5b. Laureatem V stopnia (80 pkt na 100 możliwych) został Krzysztof Erdt z kl.5b.  

● Ogólnopolski Turniej Szermierczy "Gala Szermiercza" w Drzonkowie.    Adrianna Szalonka - III miejsce,    Olga Żurowska - III miejsce,  Barbara Futyma - V miejsce,    Katarzyna Tarasiewicz - V miejsce.

● Adrianna Szalonka z klasy 6a została laureatką międzyszkolnego konkursu literackiego "Piernikowa Chata".

● Krzysztof Erdt z klasy 5b otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim "Konkursie jednego wiersza".

●SPORTOWE SUKCESY SP 23 W ROKU SZKOLNYM 2009/2010

●I SEMESTR

●1) III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Szermierczym "Gala Szermiercza" w Drzonkowie - Adrianna Szalonka (12.09.2009)

●2) III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Szermierczym "Gala Szermiercza" w Drzonkowie - Olga Żurowska (12.09.2009)

●3) V miejsce w Międzynarodowym Turnieju Szermierczym "Gala Szermiercza" w Drzonkowie - Barbara Futyma (12.09.2009) .

●4) V miejsce w Międzynarodowym Turnieju Szermierczym "Gala Szermiercza" w Drzonkowie - Katarzyna Tarasiewicz (12.09.2009)

●5) V miejsce w Międzynarodowym Turnieju Szermierczym w Poznaniu – Lewandowski Sławomir (14.XI.2009)

●6) VI miejsce w Międzynarodowym Turnieju Szermierczym w Poznaniu – Kania Jakub (14.XI.2009)

●7) VII miejsce w Międzynarodowym Turnieju Szermierczym w Poznaniu – Franckiewicz Iga (15.XI.2009)

●8) VIII miejsce w Międzynarodowym Turnieju Szermierczym w Poznaniu – Rak Julia (15.XI.2009)

●9) I miejsce w Mistrzostwach Strefy CENTRUM w koszykówce dziewcząt - Szalonka Adrianna, Tarasiewicz Katarzyna, Zatylna Agata, Żurowska Olga, Konias Justyna, Warzocha Aleksandra, Dzugaj Natalia, Soból Karolina, Franckiewicz Iga, Kleśta Klaudia, Futyma Barbara, Rak Julia, Mądrzańska Nastazja, Stężalska Joanna. (finał – 17.XI.2009)

●10) I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Szermierczym w Lubinie – Kania Jakub (22.XI.2009)

●11) V miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Szermierczym w Lubinie – Futyma Barbara (22.XI.2009)

●II SEMESTR

●12) I miejsce w Dolnośląskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w narciarstwie alpejskim - Zofia Lelonkiewicz (18.02.2010).

●13) I miejsce w Młodzieżowym Pucharze Polski o „Puchar Gondoli” w narciarstwie alpejskim - Zofia Lelonkiewicz (11.03.2010),

●14) I miejsce w Mistrzostwach Strefy CENTRUM w siatkówce chłopców klas IV (05.03.2010), II miejsce w Mistrzostwach Wrocławia w siatkówce chłopców klas IV (19.03.2010), IV miejsce w Mistrzostwach Strefy Wrocławskiej w siatkówce chłopców klas IV (19.04.2010) – Dominik Wilczek, Jakub Woźniak, Marcin Isko, Maksymilian Krawczyński, Łukasz Styburski, Maciej Tomaszewski.

●15) III miejsce we Wrocławiu w koszykówce dziewcząt, „Basketmania 2010” - Szalonka Adrianna, Tarasiewicz Katarzyna, Zatylna Agata, Żurowska Olga, Konias Justyna, Warzocha Aleksandra, Dzugaj Natalia, Soból Karolina, Franckiewicz Iga, Kleśta Klaudia, Futyma Barbara, Rak Julia, Mądrzańska Nastazja, Stężalska Joanna. (finał – 29.05.2010)

●16) I miejsce we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży w szermierce w turnieju indywidualnym – Adrianna Szalonka. (05.06.2010)

●17) III miejsce we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży w szermierce w turnieju indywidualnym – Katarzyna Tarasiewicz. (05.06.2010).

●18) I miejsce we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży w turnieju drużynowym - Ada Szalonka, Katarzyna Tarasiewicz, Olga Żurowska, Barbara Futyma. (05.06.2010).

●19) II miejsce we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży w turnieju drużynowym - Grzegorz Laufer (05.06.2010).

●20) III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Szermierczym w Berlinie - Barbara Futyma (13.06.2010)..

●21) IV miejsce w Międzynarodowym Turnieju Szermierczym w Berlinie - Olga Żurowska (13.06.2010).

●22) III miejsce na ogólnopolskiej liście rankingowej PZN w kategorii „Junior C” w narciarstwie alpejskim – kobiety, po sezonie 2009/2010 – Zofia Lelonkiewicz

POWRÓT