Sukcesy - rok szkolny 2012/2013
 
  Nagrody i wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie Literackim
Nagrody i wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie Literackim "Baśn Ekologiczna" otrzymali:
I miejsce Hanna Strzelczyk z klasy IIIa
Wyróżnienie Wiktoria Szymanek z klasy IIIa
Wyróżnienie Robert Rubaszek z klasy IIIa
  e.romanowska     24-06-2013 20:53
  Wyniki konkursu matematycznego GENIUSZ 2013
Maria Szczygieł - 1. miejsce, grawerowany dyplom laureata i nagroda książkowa
Agnieszka Nawój - 5. miejsce, dyplom laureata i nagroda książkowa
Paulina Wasiluk - 8. miejsce, dyplom wyróżnienia
Mateusz Mojka- 15. miejsce, dyplom wyróżnienia
  a.haszto     17-06-2013 11:06
  Mistrzostwa Polski Młodzików - szermierka.
Weronika Kadys, Agata Wróblewska, Aniela Reus - VIII miejsce
  j.dzikowski     10-06-2013 10:06
  Laureaci Konkursu Olimpiada Wiedzy Archimedes Polonica Plus
Oliwia Gładysz z klasy 5b została laureatką I stopnia, uzyskując 96 punktów na 100 możliwych.
Paulina Wasiluk z klasy 6a została laureatką III stopnia, uzyskując 88 punktów na 100 możliwych.
Jan Pytel z klasy 5a został laureatem III stopnia, uzyskując 88 punktów na 100 możliwych.
Tomasz Pachnowski z klasy 5b został laureatem III stopnia, uzyskując 88 punktów na 100 możliwych.
Leon Lach z klasy 4a został laureatem III stopnia, uzyskując 88 punktów na 100 możliwych.
Marcin Muszkieta z klasy 5b został laureatem IV stopnia, uzyskując 84 punktów na 100 możliwych.
Maria Szczygieł z klasy 6a została laureatką IV stopnia, uzyskując 84 punktów na 100 możliwych.
Agnieszka Nawój z klasy 4b została laureatką IV stopnia, uzyskując 84 punkty na 100 możliwych.
Sara Pająk z klasy 4a została laureatką IV stopnia, uzyskując 84 punkty na 100 możliwych.
Matylda Szczepaniak z klasy 6a została laureatką V stopnia, uzyskując 80 punktów na 100 możliwych.
Szymon Łacinnik z klasy 6a został laureatem V stopnia, uzyskując 80 punktów na 100 możliwych.


Gratulujemy!
  m.zinczuk     09-06-2013 16:29
  Wrocławska Olimpiada Młodzieży - szermierka.
Agata Wróblewska, Weronika Kadys, Aniela Reus - I miejsce,
Adam Cygankiewicz, Artur Krzyżyński - II miejsce
  j.dzikowski     05-06-2013 14:50
  Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego Albus 2013
8. miejsce i tytuł laureata zdobyła Maria Szczygieł z klasy 6a
9. miejsce i tytuł laureata zdobyła Julia Suchowierska z klasy 6a
9. miejsce i tytuł laureata zdobyła Paulina Wasiluk z klasy 6a
9. miejsce i tytuł laureata zdobył Jan Pytel z klasy 5a
11. miejsce- wyróżnienie zdobyła Agnieszka Nawój z klasy 4b
12. miejsce- wyróżnienie zdobyła Martyna Zielińska z klasy 5b
15. miejsce - wyróżnienie zdobyła Monika Bronowicz z klasy 6a
  m.zinczuk     03-06-2013 18:57
  WYNIKI KONKURSU OLIMPUS MATEMATYCZNY (sesja wiosenna)
KLASY 4
1. Janiak Zuzanna kl. 4b - III miejsce - dyplom Laureata
2. Nawój Agnieszka kl. 4b - V miejsce - dyplom Laureata
3. Filip Jakub kl. 4a - XV miejsce - dyplom Laureata
4. Kwapisz Natalia kl. 4b - XV miejsce - dyplom Laureata

KLASY 5
1. Sobińska Joanna kl. 5b - XIV miejsce - dyplom Laureata

KLASY 6
1. Wasiluk Paulina kl. 6a - VI miejsce - dyplom Laureata
2. Szczygieł Marysia kl.6a - XIV miejsce - dyplom Laureata
  j.kurnicka     27-05-2013 07:47
  Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy- Magia Literatury
6. miejsce zajął Jan Pytel z klasy 5a- wyróżnienie
8. miejsce zajął Szymon Gronowicz z klasy 4a- wyróżnienie
  m.zinczuk     23-05-2013 14:23
  Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny Panda
4. miejsce zajęła Agnieszka Nawój z klasy 4b- tytuł laureata
10.miejsce zajęła Zuzanna Wełeszczuk z klasy 5b- wyróżnienie
  m.zinczuk     23-05-2013 14:21
  Laureaci konkursu Zuch (j. angielski)
Gratuluje laureatom konkursu z j. angielskiego :)))
Magdalenie Styś kl. 1a za 8 miejsce
Bartoszowi Długoszowi z 1a za 14 miejsce.

Brawo!!!
  a.borowa-wajs     23-05-2013 12:29
  Konkurs Galileo - j. angielski
Gratuluje laureatom ogólnopolskiego konkursu przedmiotowego
Jasiowi Pytlowi zajęcia 5miejsca
Paulinie Wasiluk zajęcia 8 miejsca.

GRATULUJEMY!!!
  a.borowa-wajs     22-05-2013 13:37
  Laureaci i wyróżnienia w międzynarodowym konkursie matematycznym
Podane miejsce (liczba i literka d) jest miejscem w województwie dolnośląskim

klasy drugie:

ZIÓŁKOWSKI CYPRIAN - laureat: 4d
NAWÓJ WERONIKA - wyróżnienie: 36d
SOBIŃSKI WOJCIECH - wyróżnienie: 51d
BAUCZ IZA - wyróżnienie: 71d
DZIEWANOWSKA MAGDALEN - wyróżnienie: 89d
ŻOŁNIEREK WIKTOR - wyróżnienie: 208d
SAWICKA KATARZYNA - wyróżnienie: 208d

klasy trzecie:

STYŚ ADAM - wyróżnienie: 122d
KRÓL ALEKSANDRA - wyróżnienie: 157d
GAWRON PAULA - wyróżnienie: 224d
BAUCZ PIOTR - wyróżnienie: 248d

klasy czwarte:

FILIP KUBA - wyróżnienie: 210d
MOJKA MATEUSZ - wyróżnienie: 234d

klasy piąte:

KRZYŻYŃSKI ARTUR - wyróżnienie: 52d
SOBIŃSKA JOANNA - wyróżnienie: 136d
DYBLIK MIKOŁAJ - wyróżnienie: 203d

klasy szóste:

SZCZYGIEŁ MARIA - wyróżnienie: 28d
WASILUK PAULINA - wyróżnienie: 112d

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)
  a.haszto     16-05-2013 13:54
  Laureatki ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego Galileo 2013
9. miejsce zajęła Zuzanna Wełeszczuk z klasy 5b
12. miejsce zajęła Agnieszka Nawój z klasy 4b
12. miejsce zajęła Hanna Franckiewicz z klasy 6a
15. miejsce zajęła Monika Bronowicz z klasy 6a
  m.zinczuk     14-05-2013 19:58
  Ogólnopolski Turniej Szermierczy "Rybnik Cup".
Agata Wróblewska - I miejsce.
Weronika Kadys - VI miejsce.
Małgosia Dyrkacz - XI miejsce,
Adam Cygankiewicz - XXII miejsce,
Aniela Reus - XXIII miejsce.
  j.dzikowski     29-04-2013 09:56
  Ogólnopolski Konkurs Ortografii
Adam Styś będzie reprezentował naszą szkołę w finale Ogólnopolskiego
Konkursu Ortograficznego.:D
  e.romanowska     15-04-2013 19:50
  Ogólnopolski Konkurs Poprawnej Polszczyzny
Do finału, który odbędzie się w Warszawie, zakwalifikował
Adam Styś - 3a. Gratulacje!
  e.romanowska     15-04-2013 19:39
  XIII Miejski Konkurs Matematyczny dla ucz. klas III
Szkołę w kategorii klas trzecich będzie reprezentował Adam Styś z klasy 3a
  e.romanowska     15-04-2013 19:35
  "Międzynarodowa Gala Szermiercza"
Agata Wróblewska - VI miejsce
Aniela Reus - VIII miejsce
Weronika Kadys - XVII miejsce
  j.dzikowski     08-04-2013 16:41
  Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z J. Polskiego Olimpus sesja zimowa
7. miejsce zajął Jan Pytel z klasy 5a
10. miejsce zajęła Paulina Wasiluk z kl. 6a.
Gratulujemy!
  m.zinczuk     26-03-2013 19:14
  szermierka
Agata Wróblewska oraz Artur Krzyżyński zostali powołani do Kadry Wojewódzkiej Młodzika 2013 w szermierce.
  j.dzikowski     12-03-2013 13:57
  WROCŁAWSKA MŁODZIEŻ RECYTUJE WIERSZE WROCŁAWSKICH POETÓW
W piątek 8 marca w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski w ramach Wielkiej Nagrody Wrocławia.
I miejsce na poziomie klas młodszych zdobyła Julia Górska z kl. 3b.
Wśród uczniów kl. 4-6 I miejsce przypadło Konradowi Maternie z kl. 6b,
II miejsce zdobyła Martyna Sobolewska z kl. 6b,
III miejsce zajęły dwie uczennice: Pola Marcińczak z kl. 5b i Maja Radawiec z kl. 6b.
Gratulujemy !
  i.michalska     11-03-2013 12:03
  KONKURS PLASTYCZNY
Kornelia Ludwikowska z klasy 5b została laureatką konkursu plastycznego:
"Jerzy Woźniak-człowiek honoru" zorganizowanego przez Dolnośląską Rodzinę Szkół im. A.K. i Bohaterów A.K.
gratulujemy :)
  i.michalska     11-03-2013 10:30
  Wyniki konkursu matematycznego OLIMPUS 2012– sesja zimowa
Klasy 4
Zuzanna Janiak kl. 4b – dyplom Laureata (55 pkt)
Agnieszka Nawój kl. 4b – dyplom Laureata (54 pkt)
Jakub Filip kl. 4a – dyplom uznania (49 pkt)
Klasy 5
Mikołaj Dyblik kl. 5a – dyplom Laureata (58 pkt)
Jan Pytel kl. 5a – dyplom Laureata (57 pkt)
Joanna Sobińska kl .5b – dyplom Laureata (54 pkt)
Artur Krzyżyński kl. 5a – dyplom Laureata (52 pkt)
Klasy 6
Maria Szczygieł kl. 6a – dyplom Laureat (58 pkt)
Paulina Wasiluk kl. 6a – dyplom uznania (50 pkt)
Dominika Soroka kl.6a – dyplom uznania (43 pkt)
  j.kurnicka     19-02-2013 13:23
  Wyniki konkursu matematycznego Alfik 2012
Artur Krzyżyński kl. 5a – dyplom za uzyskanie dobrego wyniku
Paulina Wasiluk kl.6a – dyplom za uzyskanie dobrego wyniku
  j.kurnicka     19-02-2013 13:22
  SUKCES NASZYCH KOSZYKARZY KLAS IV-VI CHŁOPCÓW!!!
W ubiegły wtorek nasi koszykarze w składzie: Jakub Dębowski, Jakub Nadolny, Andrzej Marszałek, Oskar Madej, Philip Policki, Filip Lewandowski, Piotr Maciaszek, Adam Cygankiewicz, Adam Jędrzejkowski, Jakub Ogłoza, Krystian Fecica i Artur Krzyżyński oraz Mikołaj Dyblik (w finale nieobecni) wywalczyli V-CE MISTRZOSTWO WROCŁAWIA KL. IV-VI CHŁOPCÓW!!! W finale zmierzyli się z aktualnymi Mistrzami Polski - SP nr 67!!! W półfinale pokonali spektakularnie 34:6 SP nr 76!!! SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA w dalszych rozgrywkach!!!
  m.sosnowski     19-02-2013 12:14
  SUKCES NASZYCH NARCIARZY ALPEJSKICH!!!
BORYS LELONKIEWICZ NAJLEPSZYM ALPEJCZYKIEM INDYWIDUALNYM NA DOLNYM ŚLĄSKU!!! Ponadto w piątkowych zawodach uczniowie klasy sportowej - Borys Lelonkiewicz, Artur Krzyżyński i Adam Cygankiewicz - wyjeździli w slalomie VII miejsce drużynowo dla SP 23 w województwie, a II miejsce wśród wrocławskich szkół !!! SERDECZNIE GRATULUJEMY!!! Z naszymi narciarzami była w Zieleńcu również Alpejka Pani Anna Ćwiek!!!:D
  m.sosnowski     19-02-2013 12:01
  Moda na szermierkę - Turniej szermierczy w Galerii Dominikańskiej 19-20.01.2013
2. Krzyżyński Artur
12. Cygankiewicz Adam

Startowało 19 zawodników


1. Wróblewska Agata
7. Kadys Weronika
8. Dyrkacz Małgorzata
13. Mojka Katarzyna
14. Kudaj Wiktoria
16. Wieczerzak Dominika
22. Reus Aniela

Startowało 27 zawodniczek
  m.wittenbeck     23-01-2013 20:00
  Szkolny konkurs matematyczno – plastyczny „Zadanie na święta”
Szkolny konkurs matematyczno – plastyczny „Zadanie na święta”

1. miejsce - Oliwia Gładysz
2. miejsce - Pola Marcińczak, Agnieszka Nawój
3. miejsce - Weronika Krauze
  a.haszto     20-01-2013 14:35
  Laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego z J. Polskiego EDI Pingwin
8. miejsce zajęła Paulina Wasiluk z klasy 6a
10. miejsce zajęła Zuzanna Wełeszczuk z klasy 5b.
Gratulujemy!
  m.zinczuk     18-01-2013 18:03
  Laureaci konkursów historycznych w I semestrze 2012/13
1. Konkurs Wiedzy o Wrocławiu ,,Wrocław moje miasto”

• Jakub Dębowski
• Aniela Reus
• Zuzanna Wełeszczuk
• Paweł Wesołowski

2. Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna

• Filip Stoga laureat 2 miejsce
• Adam Jędrzejkowski laureat 6 miejsce
• Oliwia Gładysz laureat 7 miejsce
• Artur Krzyżyński laureat 8 miejsce
• Konrad Materna laureat 8 miejsce
• Paulina Wasiluk laureat 8 miejsce
• Tomek Pachnowski laureat 9 miejsce

3. Międzynarodowy Konkurs Historyczny OXFORD

• Tomasz Pachnowski 100/100 laureat I stopnia z wyróżnieniem
• Jan Pytel 92/100 laureat II stopnia
• Marcin Muszkieta 92/100 laureat II stopnia
• Paulina Wasiluk 92/100 laureat II stopnia
• Pola Marcińczak 88/100 laureat III stopnia
• Paweł Walentynowicz 84/100 laureat IV stopnia
• Martyna Zielińska 84/100 laureat IV stopnia
• Aleksandra Nowak 84/100 laureat IV stopnia
• Jędrzejkowski Adam 80/100 laureat V stopnia
• Agata Wróblewska 80/100 laureat V stopnia

4. Szkolny konkurs ,,Polska moja Ojczyzna”

• Klasy 4 Agnieszka Nawój
• Klasy 5 Marcin Muszkieta
• Klasy 6 Marysia Szczygieł
  m.krzeminska     15-01-2013 10:59
  Wyniki konkursu matematycznego OLIMPUS 2012– sesja jesienna
Klasy 4
Agnieszka Nawój kl 4b – Laureat (234 pkt)
Natalia Kwapisz kl. 4b – Laureat (212 pkt)

Zuzanna Janiak kl.4b – dyplom uznania (206 pkt)
Klasy 5
Artur Krzyżyński kl. 5a – Laureat (224 pkt)
Mikołaj Dyblik kl.5a – dyplom uznania (200 pkt)
Joanna Sobińska kl.5b – dyplom uznania (196 pkt)
Klasy 6
Maria Szczygieł kl.6a – Laureat (214 pkt)
Paulina Wasiluk kl.6a – dyplom uznania (208 pkt)
Agnieszka Kiedik kl.6a – dyplom uznania (166 pkt)
  a.haszto     07-01-2013 23:10
  Wyniki konkursu matematycznego MULTITEST 2012
Klasy 4
Agnieszka Nawój kl. 4b – wyróżnienie (188 pkt)
Jakub Filip kl.4a – dyplom uznania (162 pkt)
Krzysztof Drąg kl. 4a - dyplom uznania (156 pkt)
Klasy 5
Artur Krzyżyński kl. 5a – Laureat (196 pkt)
Oliwia Gładysz kl. 5b – wyróżnienie (182 pkt)

Zuzanna Wełeszczuk kl.5b – dyplom uznania(172 pkt)
Klasy 6
Maria Szczygieł kl. 6a – Laureat (188 pkt)
Paulina Wasiluk kl. 6a – Laureat (188 pkt)

Zuzanna Szatkowska kl. 6a – dyplom uznania (156 pkt)
  a.haszto     07-01-2013 23:08
  Konkurs Grafiki komputerowej
Paulina Wasiluk i Agnieszka Nawój otrzymały wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej pt. „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.”
  a.haszto     07-01-2013 22:23
  Konkurs Grafiki komputerowej
Mateusz Mojka zajął II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Graficznym pt. "Co piszczy w trawie?"
  a.haszto     07-01-2013 22:22
  Awans Pauliny Wasiluk
Paulina Wasiluk z klasy 6a zakwalifikowała się do etapu finałowego Dolnośląskiego Konkursu Interdyscyplinarnego –
zDolny Ślązaczek w roku szkolnym 2012/2013
  m.zinczuk     02-01-2013 17:51
  Laureatka ogólnopolskiego konkursu z j. polskiego Multitest
6. miejsce zajęła Paulina Wasiluk z kl. 6a

  m.zinczuk     19-12-2012 13:21
  Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z J. Polskiego Olimpus - sesja jesienna
4. miejsce zajęła Paulina Wasiluk z klasy 6a
5. miejsce zajęła Maria Szczygieł z klasy 6a
12. miejsce zajęła Monika Bronowicz z klasy 6a
  m.zinczuk     14-12-2012 17:03
  Laureaci Konkursu Polonica Oxford Plus
Oliwia Gładysz z klasy 5b została laureatką I stopnia, uzyskując 96 punktów na 100 możliwych.
Paulina Wasiluk z klasy 6a została laureatką III stopnia, uzyskując 88 punktów na 100 możliwych.
Jan Pytel z klasy 5a został laureatem III stopnia, uzyskując 88 punktów na 100 możliwych.
Marcin Muszkieta z klasy 5b został laureatem III stopnia, uzyskując 88 punktów na 100 możliwych.
Agnieszka Nawój z klasy 4b została laureatką IV stopnia, uzyskując 84 punkty na 100 możliwych.
Agata Wróblewska z klasy 5a została laureatką V stopnia, uzyskując 80 punktów na 100 możliwych.
  m.zinczuk     13-12-2012 15:10
  Międzynarodowy Turniej Szermierczy w Gliwicach
Agata Wróblewska I miejsce
Artur Krzyżyński III miejsce
Weronika Kadys XIV miejsce
Katarzyna Mojka 45m
  j.dzikowski     03-12-2012 09:48
  Ogólnopolski Turniej Szermierczy "Tarnovia Cup"
III miejsce- Aniela Reus
XIII miejsce - Weronika Kadys
  j.dzikowski     19-11-2012 09:56
  Ogólnopolski Turniej Szermierczy w Szczecinie
Agata Wróblewska - XI miejsce
Katarzyna Mojka - XIV miejsce
Artur Krzyżyński - VI miejsce
Adam Cygankiewicz - XXII miejsce
  j.dzikowski     12-11-2012 09:00
  2 i 3 koszów zabrakło do awansu do Finałów Polski w ORLIK BASKETMANII
We wrześniu i październiku odbył się Ogólnopolski Turniej ORLIK BASKETMANIA, w którym w finałach Dolnego Śląska drużyna Dziewcząt z kl.VI A uległa w meczu decydującym o awansie do finału Polski przewagą 4 punktów zespołowi ze Zgorzelca, który zajął ostatecznie 4 miejsce w kraju. Chłopcy natomiast przegrali różnicą 6 punktów również z drużyną ze Zgorzelca, która finalnie zdobyła v-ce Mistrzostwo Polski!!!
WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
Skład reprezentacji Dziewcząt: Kpt. Monika Bronowicz, Hanna Franckiewicz, Aleksandra Nowak, Julia Suchowierska, Paulina Wasiluk, Maria Szczygieł, Agnieszka Kiedik i Katarzyna Mosoń (w Zgorzelcu nieobecna).
Skład reprezentacji Chłopców: Kpt. Jakub Dębowski, Oskar Madej, Andrzej Marszałek, Jakub Nadolny, Artur Krzyżyński, Philip Policki, Mateusz Skiba, Filip Lewandowski i Adam Cygankiewicz (w Zgorzelcu nieobecny).
RELACJA FOTOGRAFICZNA na stronie internetowej szkoły oraz : http://www.orlikbasketmania.pl/galeria/0/66/final-wojewodzki---zgorze.html
WSZYSTKIM SPORTOWCOM SZCZERZE DZIĘKUJEMY!!!
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne SP nr 23 we Wrocławiu!!!
  m.sosnowski     02-11-2012 15:35
  Ogólnopolski Turniej Szermierczy w Radlinie
Agata Wróblewska - XI miejsce
Aniela Reus - XIII miejsce
Katarzyna Mojka - XVIII miejsce
Weronika Kadys - XX miejsce
Adam Cygankiewicz - XII miejsce
Artur Krzyżyński - XXII miejsce
  j.dzikowski     16-10-2012 10:09
  Stypendystka Uczniowskiego Programu Stypendialnego
Maria Szczygieł z klasy 6a otrzymała stypendium Prezydenta Wrocławia w ramach Uczniowskiego Programu Stypendialnego. Gratulujemy!
  m.zinczuk     03-10-2012 15:39
  WYBORY DO WŁADZ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2012
28 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uprawnionych do głosowania było: 147 uczniów, oddano 119 głosów, w tym 113 ważnych i 6 nieważnych.
Na stanowisko Przewodniczącego została wybrana Wiktoria Pokorna :) Zastępcą została Oliwia Gładysz :).
Serdecznie gratulujemy! :) :)
  i.michalska     30-09-2012 22:12
  Ogólnopolski Turniej Szermierczy w Bytomiu
Weronika Kadys z kl. 5a - III miejsce
  j.dzikowski     30-09-2012 19:16
  Ogólnopolski Turniej Szermierczy w Częstochowie
Agata Wróblewska z kl.5a - VI miejsce
  j.dzikowski     25-09-2012 21:41
POWRÓT