AKTUALNOŚCI ARCHIWALNE ROK SZKOLNY 2015/2016
  OBÓZ GŁUCHOŁAZY ZDRÓJ
Wyjazd na obóz SP 23 do Głuchołaz 18 lipca - ul.Przystankowa 32 o g. 8:00 - zbiórka 7:30, powrót 29-go po południu (g.16-17).
niezbędniki to oczywiście paszport lub dowód os., coś na słońce do opalania, coś na komary i kleszcze, czapeczka, okulary z filtrem UV, strój na salę i na basen oraz na niepogodę-coś ciepłego.
  m.sosnowski     16-07-2016 12:15
  Głosowanie
Pilne!!!!
Kochani głosujcie na projekt dzięki któremu dzieciaki z SP 23 będą miały okazję wziąć udział w warsztatach plastycznych i pomalować ściany naszej szkoły na Pawiej w fantazyjne, przez siebie zaprojektowane wzory. Jeśli wygramy głosowanie dostaniemy na ten cel fundusze.
Link na który trzeba wejść:
www.wroclaw.pl/mikrogranty/glosowanie
Nasz projekt nazywa się "Pomaluj mój świat- na drodze do piękna". Obok tej nazwy klika się wybierz i w polu które się pojawi wpisuje się numer telefonu. Następnie na ten numer przychodzi SMS z kodem, który należy wpisać w kolejnym polu, które także samo się pojawi:-)
Posyłajcie tę wiadomość dalej w świat. Zostały tylko trzy dni na oddanie głosu.
Dziękuję .
Anna Stokłosa.
  administrator     08-07-2016 20:05
  Kolonia Fundacji Golden Tulip
Organizator kolonii GoldenTulip prosi o przekazanie Państwu informacji, że:
- spotkanie organizacyjne odbędzie się ok.10 dni przed kolonią. O dokładnej dacie/godzinie zostaniecie Państwo poinformowani telefonicznie przez organizatorów.
- z naszej szkoły zakwalifikowały się wszystkie dzieci z klas I-V.
Informacja ta dotyczy także dziewczynek, które nie dostarczyły jeszcze karty kolonijnej (proszę je wziąć na spotkanie organizacyjne).
  a.rybinska     01-07-2016 13:21
  dla: Rodzice gimnazjalistów - stypendia

Szanowni Państwo

Fundacja Efekt Motyla prowadzi nabór do programu stypendialnego. Celem stypendium jest wspomaganie edukacji młodych ludzi, rozbudzanie ambicji i przedsiębiorczości. Stypendium przeznaczone jest dla uczniów zdolnych i zmotywowanych do nauki, których trudna sytuacja materialna utrudnia zdobywanie wiedzy. Stypendia w wysokości 300 zł na miesiąc przyznawane będą przez kolejne 10 miesięcy roku szkolnego. Raz w roku dla stypendystów organizowany jest także wyjazd motywacyjny połączony z warsztatami rozwojowymi.

Warunkiem formalnym uzyskania stypendium jest zamieszkanie na wsi oraz uczęszczanie do gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej oraz złożenie poprawnie wypełnionego wniosku.

Kwestionariusz można ściągnąć ze strony internetowej: http://www.papilionis.org/ . Wypełniony kwestionariusz wraz ze skanem świadectwa szkolnego należy przesłać na adres: stypendia@papilionis.org

Aplikacje przyjmowane są do 17 lipca 2016 roku.


  a.rybinska     01-07-2016 13:01
  dla rodziców dzieci z niepełnosprawnościami
Szanowni Państwo,
Istnieje możliwości wzięcia udziału w bezpłatnej grupie wsparcia dla rodziców dzieci z niepełnosprawnościami oraz o możliwości skorzystania z bezpłatnej porady specjalisty ds. edukacji dzieci z niepełnosprawnościami:
Info: pedagog/dla Rodziców
oraz:

Wrocławski Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych ul. Psie Budy 14/15 lok. 1A (wejście od strony ul. Kazimierza Wielkiego)
poniedziałek i piątek od 8.00 do 16.00
wtorek, środa i czwartek od 10.00 do 18.00
tel. 695695634
poradnictwo@promykslonca.pl
http://niepelnosprawni-wroclaw.pl/

Projekt współfinansowany przez Gminę Wrocław - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
  a.rybinska     01-07-2016 12:26
  ,, Owoce i warzywa w szkole"
Szermiercza Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 85 przy ul. Traugutta 37 we Wrocławiu zaprasza na darmowy ,,Owocowo - warzywny piknik rodzinny" w dniu 4 lipca
w godz. 10.00 - 15.00
  m.krzeminska     30-06-2016 09:14
  Baza instytucji działających na rzecz doznających przemocy w rodzinie” 2016-06-27
https://www.kuratorium.wroclaw.pl/index.php?id_kat=34&id_wiad=52942&arch=

„Baza instytucji działających na rzecz doznających przemocy w rodzinie”
2016-06-27

W związku z realizacją Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na lata 2014-2020, w tym Działania 4.2.4. „Podejmowanie działań zmierzających do nawiązania i wzmocnienia współpracy pomiędzy służbami realizującymi zadania z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie w każdym województwie, poprzez utworzenie i aktualizację bazy”, w załączniku udostępniamy bazę teleadresową instytucji działających na rzecz osób doznających przemocy w rodzinie.
Zob.:https://www.kuratorium.wroclaw.pl/index.php?id_kat=34&id_wiad=52942&arch=
  a.rybinska     28-06-2016 14:36
  zapraszamy na darmowy "Owocowo-warzywny piknik rodzinny”
Serdecznie zapraszamy na darmowy "Owocowo-warzywny piknik rodzinny” w ramach europejskiego programu "Owoce i warzywa w szkole".

Termin: 4.07.2016

Czas trwania: 10:00-15:00

Miejsce: Szermiercza Sportowa Szkoła Podstawowa nr 85, 50-416 Wrocław, Traugutta 37


Grupa docelowa: Uczniowie szkół, Rodziny z dziećmi, Lokalni mieszkańcy, Władze miasta, Turyści itp.

Przykładowe atrakcje (WSZYSTKO ZA DARMO):

stanowisko Agencji Rynku Rolnego
owocowo-warzywny poczęstunek
soczki i woda
rodzinne rywalizacje sportowe
dmuchane zjeżdżalnie
trampoliny
gry zespołowe (m.in. maxi twister, chińczyk, unihokej)
turnieje i konkurencje sportowe
konkursy z nagrodami
strefa koloru (malowanie buziek i ściana do malowania rączkami)
strefa animacji (zabawy z chustą i tunelem animacyjnym)
stanowiska konstruktorskie
stanowiska celnościowe (m.in. mega dart)
i wiele więcej

Pozdrawiam serdecznieHTTP://zalacznik.wp.pl/d636/plik.html?p=7&t=IMAGE&st=JPEG&ct=QkFTRTY0&wid=21568&POD=1&type=&zalf=Nowe&tsn=146676858349477227&sid=15c26596eaf50d13c9510862a5cadbb0

Monika Skrocka

Specjalista ds. Realizacji projektów


projekty@edufun.pl

kom. +48 792 400 824

Centrum Interaktywnej Edukacji i Zabawy EduFun

tel. +48 792 400 514, biuro@edufun.pl
ul. 10 Lutego 21/2 81-364 Gdynia
www.edufun.pl
  a.rybinska     24-06-2016 13:43
  Wzorowy Wolontariusz
Natalia Dubiel z klasy IV b wyróżniła się w pracy koła wolontariatu i została
Wzorowym Wolontariuszem w roku szkolnym 2015/2016. Gratulacje!

Natalce i wszystkim Uczniom zaangażowanym w prace społeczne- dziękuję i życzę otwartego serca i wrażliwości! Agnieszka Rybińska
  a.rybinska     24-06-2016 12:03
  W Republice Centralnej Afryki właśnie zakończył się rok szkolny.
Szanowni Państwo!. W Republice Centralnej Afryki właśnie zakończył się rok szkolny. Przesyłam Państwu list, który otrzymaliśmy od Siostry Anny Jachimek, której przekazujemy pieniądze w ramach programu „Adopcji szkoły”


Szczęść Boże

U nas tak właśnie jest na misjach że sprzęty techniczne regularnie od czasu do czasu nawalają, ale nie poddajemy się.

Odnośnie akcji "adopcja szkoły" to chcę się podzielić tą radością, że dzięki pieniądzom otrzymanym od was opłaciliśmy szkołę dla dzieci z najuboższych rodzin, które nasza misja ma pod opieką, chodzi tu głównie o dzieci osierocone, dzieci niewidomych i dzieci niepełnosprawnych.

Zapisaliśmy te dzieci do szkół w Ngaoudaye, Makele, Nzapoye, Touga.

Szkoły u nas w Republice Środkowoafrykańkiej są płatne i gdyby nie pomoc misji te dzieci nie uczęszczałyby do szkoły, ponieważ ich rodzin na to nie stać. Rodziny te często żyją na granicy ubóstwa i dla nich posłanie kilkoro dzieci do szkoły jest luksusem, na który nie zawsze mogą sobie pozwolić.

Duża część ludności jest analfabetami i dlatego szkoła i edukacja tutaj to jest przysłowiowa "wędka", którą możemy dać dzieciom, od których w przyszłości będą zależeć losy tego kraju.

Nasze szkoły mają szczęście otrzymywać co jakiś czas prezenty od dzieci z Polski takie jak szczoteczki, pasty do zębów czy przybory szkolne, dzięki nim nasza praca tutaj jest łatwiejsza a dzieciom takie rzeczy sprawiają niesamowitą radość.

Bóg zapłać za pomoc i modlitwę.

s.Ania
  a.rybinska     24-06-2016 11:26
  Wnioski o utworzenie konta w Zintegrowanym Systemie Zarządzania Wrocławską Oświatą
Szanowni Państwo!
W ramach Zintegrowanego Systemu Zarządzania Wrocławską Oświatą (ZSZWO) został utworzony portal oświatowy www.edu.wroclaw.pl. Portal jest miejscem wymiany aktualności oraz informacji o ofercie szkół i placówek, a także udostępnienia usług elektronicznych dla uczniów, rodziców/prawnych opiekunów.
Uczniowie i ich rodzice MOGĄ MIEĆ utworzone konta na portalu po złożeniu wniosku o utworzenie konta oraz wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Po zalogowaniu na portal, korzystając z utworzonych kont, będzie możliwe korzystanie z dziennika elektronicznego, zasobów Wrocławskiego Systemu Bibliotecznego, platformy edukacyjnej, poczty elektronicznej czy też udział w rekrutacji do szkół. Wniosek dodatkowo umożliwia wydanie i personalizację elektronicznej karty identyfikacyjnej. Karta umożliwia korzystanie z portalu oświatowego jak również wykorzystanie jej, po odpowiednim doładowaniu, jako karty w MPK (podobnie jak URBANCARD).
Aby utworzyć konto na portalu (dotyczy rodziców, którzy jeszcze tego nie zrobili), należy złożyć osobiście wypełnione odpowiednie wnioski do sekretariatu szkoły - pani sekretarz szkoły wygeneruje dla Państwa login i hasło dostępu, które należy zmienić w ciągu 72 godzin.

Poniżej zamieszczona jest lista wniosków do pobrania na stronie www.edu.wroclaw.pl:

WUK- wniosek o utworzenie konta ucznia na portalu internetowym „Wrocławska Edukacja” oraz wydanie i personalizację elektronicznej karty identyfikacyjnej
WR – wniosek o utworzenie konta rodzica (opiekuna prawnego) na portalu internetowym „Wrocławska Edukacja”
WK - Wniosek o wydanie i personalizację elektronicznej karty identyfikacyjnej

Rodzice uczniów posiadających URBANCARD nie muszą występować o wydanie i personalizację elektronicznej karty identyfikacyjnej. Aby korzystać z portalu oświatowego, mogą zarejestrować numer URBANCARD za pośrednictwem szkoły po złożeniu odpowiednich wniosków (WU i WKR)

WU – wniosek o utworzenie konta ucznia na portalu internetowym „Wrocławska Edukacja”
WKR – wniosek o rejestrację numeru elektronicznej karty identyfikacyjnej

Brak wniosku o utworzenie konta oraz brak wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych jest równoznaczny z uzyskaniem na portalu oświatowym dostępu jedynie do Modułu Elektronicznej Rekrutacji.
Zdjęcia wymagane do utworzenia elektronicznej karty identyfikacyjnej prosimy przesyłać w formie skanu (z danymi dziecka: imię, nazwisko, klasa) na adres mailowy szkoły: post@sp23wroc.pl
Tworzenie kont będzie odbywało się sukcesywnie po zebraniu od Państwa wniosków. Zachęcamy Państwa do możliwie najszybszego składania wniosków.
  j.kurnicka     23-06-2016 09:12
  dotyczy: kart kolonijnych
Proszę osoby zainteresowane o przyniesienie kart kolonijnych do piątku. W sprawie spotkania przed kolonią organizator będzie się z Państwem kontaktował osobiście- a.rybińska
  a.rybinska     21-06-2016 14:19
  Informacja/apel do Rodziców
Rodzice, którzy zauważą lub wcześniej zgłaszali szkole niepokojące zdarzenia/osoby w okolicy wiaduktu proszeni są o natychmiastowy telefon do Komisariatu Policji Ww-Krzyki. Telefon: 71- 7824600
  a.rybinska     21-06-2016 13:36
  stypendia naukowe - info
http://www.wroclaw.pl/uczniowski-program-stypendialny-ups

Proszę o wcześniejsze zgłaszanie szkole kandydatów...A.Rybińska
  a.rybinska     21-06-2016 13:17
  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
Msza św. na zakończenie roku szkolnego odbędzie się 23 czerwca 2016r.
o godz. 8.00
Zakończenie roku szkolnego: 24 czerwca 2016r. ul. Przystankowa 32
godz. 9.00 / kl. 4-5
godz. 10.30 / kl. 1, 2d, 2 e
godz. 12.00 / kl. 3, 2 a, 2 b, 2 c
Dnia 23 czerwca 2016r. o godz. 17.00 uroczyste zakończenie klas 6b w sali gimnastycznej.
Odbiór świadectw przez uczniów kl. szóstych 24 czerwca/ piątek godz. 8.00
  i.michalska     17-06-2016 13:07
  Ogłaszamy 17 czerwca 2016 Dniem Pustej Klasy!


Ogłaszamy 17 czerwca 2016 Dniem Pustej Klasy!

p.Iwonka Michalska i p.Marta Kowal
  a.rybinska     16-06-2016 09:23
  Wyniki Ogólnopolskiego Dyktanda Szkolnego
9.miejsce zajęła Julia Górska z klasy 6b
15. miejsce (wyróżnienie) zajęła Magdalena Styś z kl. 4a.

Gratulujemy!
  m.zinczuk     13-06-2016 20:06
  DZIEŃ TEATRU W SP23
DZIEŃ TEATRU W SP23

Zapraszamy na Dzień Teatru w SP 23, w środę, na scenie w budynku przy ulicy Przystankowej.
Wystąpią4 grupy teatralne. Przewidziany czas wszystkich pokazów to ok. 40 min.
1 zmiana, klasy 1-3; godzina 10:00
2 zmian klas 1-3 i kl 4-6 godzina 11:30.
  a.rybinska     13-06-2016 14:31
  DZIĘKUJEMY za transport!
DZIĘKUJEMY za całoroczne zaangażowanie wszystkim " zbieraczom", a p.Ewie Ornowicz za transport!
  a.rybinska     13-06-2016 14:30
  AKCJA: ZBIÓRKA PLASTIKÓW/ NAKRĘTEK

AKCJA: ZBIÓRKA PLASTIKÓW/ NAKRĘTEK NA RZECZ WROCŁAWSKICH HOSPICJÓW DLA DZIECI ZAKOŃCZONA!

Dziś została zawieziona ostatnia "porcja" nakrętek i plastików.
We wrześniu Fundacja prześle nam raport ile ton plastików zostało łącznie zebranych przez szkoły z naszego województwa.

DZIĘKUJEMY za całoroczne zaangażowanie wszystkim " zbieraczom", a p.Ewie Ornowicz za transport!
  a.rybinska     13-06-2016 14:29
  Wyniki ogólnopolskiego konkursu przedmiotowego z j. polskiego Albus
5. miejsce zajął Jakub Łabaz z kl. 6b
7. miejsce zajęła Magdalena Styś z kl. 4a
8.miejsce zajęła Julia Górska z klasy 6b
9. miejsce zajął Cyprian Ziółkowski z kl. 5a
9. miejsce zajęła Bogna Adamaszek z kl. 5b
10. miejsce zajął Wojciech Sobiński z kl. 5b
11. miejsce zajęła Kamila Kobylańska z kl. 5b

Gratulujemy!
  m.zinczuk     11-06-2016 19:11
  WYNIKI AKCJI ROWEROWEJ " Rowerowy maj" dla klas 1-3
WYNIKI AKCJI ROWEROWEJ " Rowerowy maj" dla klas 1-3

Spośród 24-ch szkół z Wrocławia nasza szkoła zajęła 12 miejsce!!!!

Z wynikiem:
ilość uczniów w klasach: 311 osób
ilość uczniów, którzy wzięli udział: 153 osoby
ilość wszystkich przejazdów: 1328
frekwencja: 23.72%

Wszystkich rowerzystów z klas 1-3 pozdrawiam serdecznie i gratuluję!

Magdalena Gawron.
  a.rybinska     10-06-2016 14:04
  Sukcesy podczas CampTogether
CampTogether 2016 trwa, za nami już Dzień Sztuki, Dzień Kreatywności oraz Dzień Sportu.
Z dużą radością informujemy, że nasz film promujący zdobył 3 MIEJSCE w Konkursie Międzynarodowym podczas "Wyzwania Filmowego". Natomiast dzisiaj zdobyliśmy 1 MIEJSCE podczas Dnia Sportu w swojej kategorii wiekowej.
  j.trelka_stanczyk     09-06-2016 15:55
  Laureat Konkursu Olimpiada Wiedzy Archimedes Polonica Plus
Cyprian Ziółkowski z klasy 5a został laureatem III stopnia, uzyskując 88 punktów na 100 możliwych.

Gratulujemy!
  m.zinczuk     08-06-2016 19:36
  WWW.MIESIACRODZINY.PL
Drodzy Rodzice,

Na stronie: WWW.MIESIACRODZINY.PL

znajduje się szeroka gama ofert dla dzieci i rodziców.

Magdalena Gawron.
  a.rybinska     08-06-2016 12:32
  Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Panda z języka polskiego
8. miejsce zajął Jakub Łabaz z kl. 6b
9.miejsce zajął Cyprian Ziółkowski z kl.5a

Gratulujemy!
  m.zinczuk     06-06-2016 17:04
  PROSZĘ O PRZEDSTAWIENIE KART

DRODZY UCZNIOWIE KLAS 4-6 .

OSOBY, KTÓRE ZBIERAŁY W TYM ROKU SZKOLNYM MAKULATURĘ DLA FUNDACJI

” Przyjazny świat dziecka” PROSZĘ O PRZEDSTAWIENIE KART, NA KTÓRE WPISYWALIŚCIE ILOŚĆ ZEBRANEJ MAKULATURY- DO KOŃCA TEGO TYGODNIA

( 10.06.2016).

INFORMACJE BĘDZIE ZBIERAŁ KS. ADAM NA LEKCJACH RELIGII

DZIĘKUJĘ . Magdalena Gawron.
  a.rybinska     06-06-2016 14:10
  Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu "Leon" z ortografii
10. miejsce zajęła Magdalena Styś z kl.4a

Gratulujemy!
  m.zinczuk     06-06-2016 12:41
  Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu "Leon" z języka polskiego
6. miejsce zajęła Magdalena Styś z kl.4a
6. miejsce zajął Piotr Wdowczyk z kl.6b
8. miejsce zajął Jakub Łabaz z kl. 6b
Gratulujemy!
  m.zinczuk     06-06-2016 12:37
  7. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży
3-5 czerwca 2016

Hala IASE / przy Hali Stulecia
ul. Wystawowa 1


3.06 (piątek) g. 11.00-18.00
4.06 (sobota) g. 10.00-19.00
5.06 (niedziela) g. 10.00-18.00

Więcej informacji i program : http://www.wpdk.pl/program-ds
  m.zinczuk     03-06-2016 15:25
  CampTogether 2016
Już w przyszłym tygodniu nasi reprezentanci Drużyna "Lemon Candy SP 23" weźmie udział w największym w Polsce zlocie uczniów z różnych krajów Europy. Podczas kilkudniowych warsztatów, spotkań, prelekcji, imprez będziemy mieć okazję poznać rówieśników z innych państw, wziąć udział we wszechstronnych działaniach kreatywnych, sportowych i rozrywkowych. Podczas oficjalnej Gali Otwarcia na dużym ekranie zostanie wyświetlony film promujący naszą drużynę oraz stanowiący zaproszenie do Wrocławia dla naszych partnerów. CampTogether to projekt w ramach ESK 2016r.
  j.trelka_stanczyk     03-06-2016 13:18
  SP 23 MISTRZEM AGLOMERACJI WROCŁAWSKIEJ W KOSZYKÓWCE !!!
Dzisiaj reprezentanci kl.IV-V wywalczyli Mistrzostwo Aglomeracji Wrocławskiej w koszykówce po wspaniałej grze w składzie: Maks Wilczek, Adi Mojka, Wicio Świtoń, Grzesiu Domagała, Kuba Głazowski, Kapi Stoga, Franio Głuchowski, Karolek Kociemski, Filipo Grzesiak, Pawcio Spychalski i Maciek Jarząb !!!
GRATULUJEMY ZWYCIĘSTWA I WALKI DO KOŃCA!!!
  m.sosnowski     02-06-2016 22:56
  Polecam klasie III a
Polecam klasie III a: www.cyfrowobezpieczni.pl
  a.rybinska     02-06-2016 13:30
  stypendium solidarni
zbliża się termin składania przez uczniów rozliczeń i sprawozdań w ramach programu Solidarni. Najpóźniej do 10 czerwca 2016 r. stypendyści powinni przedstawić swoje sprawozdania (na odpowiednich drukach!) i kopie faktur/rachunków.
  a.rybinska     02-06-2016 13:29
  Zebrania z rodzicami przyszłych klas I
Informuję, że w dniu 16.06.2016r. o godz.17.00 w budynku szkoły przy ul. Przystankowej 32
( sala gimnastyczna) odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2016/2017
serdecznie zapraszamy
  m.krzeminska     01-06-2016 15:33
  w piątek rano- odwołane są zajęcia z pedagogiem
w piątek rano- odwołane są zajęcia z pedagogiem... (spotkanie na boisku)
  a.rybinska     01-06-2016 09:14
  klasy I
W piątek o godzinie 10 w ramach programu „Bezpieczna podróż- bezpieczne wakacje” na boisku przy ul. Pawiej uczniowie klas I spotkają się z pracownikami Straży Ochrony Kolei. Zapraszam (także uczniów kl. 1d)
  a.rybinska     01-06-2016 09:12
  V-ce MISTRZOSTWO POWIATU WROCŁAWSKIEGO w MAW w KOSZYKÓWCE
Dzisiaj drużyny z naszej szkoły zdobyły II, III i IV miejsce w Mistrzostwach Aglomeracji Wrocławskiej w koszykówce-powiat wrocławski!!! Drużyna v-ce mistrzów wygrała obóz sportowy koszykarski i jedzie w czwartek do Jelcza-Laskowice walczyć o mistrzostwo Aglomeracji Wrocławskiej
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY WYGRANEJ!!!
  m.sosnowski     31-05-2016 23:13
  zaopatrzyć dzieci w dodatkowe napoje
Drodzy Państwo, proszę w gorące dni zaopatrzyć dzieci w dodatkowe napoje , a dzieci świetlicowe w nakrycie głowy.
  a.rybinska     31-05-2016 09:04
  Kolonia Golden Tulip
Proszę zainteresowanych Rodziców o przekazanie przez dziecko wypełnionych kart ----- do czwartku 2.06. W budynku przy ul.Pawiej - proszę przekazać pani Gawron lub p.Kowal
B.proszę o terminowe przekazanie kart lub telefoniczną informacje o rezygnacji. A.Rybińska
  a.rybinska     31-05-2016 08:50
  Mega Misja
Z wielką radością informujemy o naszym sukcesie! Klasa 2a pod opieką p.Asi Trelki-Stańczyk i p.Basi Bogusz została zakwalifikowana do programu edukacyjnego "Mega Misja"- stworzyliśmy filmik promocyjny, który przeszedł eliminacje i to właśnie my od września jako jedna z wybranych szkół w Polsce zaczynamy cyfrową edukację pod opieką Fundacji Orange !
  j.trelka_stanczyk     30-05-2016 18:05
  5 czerwca 2016 roku odbędzie się Wrocławskie Święto Rowerzysty
Drodzy Uczniowie.
Już niebawem, czyli 5 czerwca 2016 roku odbędzie się Wrocławskie Święto Rowerzysty (WŚR). Czym jest WŚR? To największa tego typu impreza rowerowa w regionie, której celem jest promowanie ruchu rowerowego, jako środka transportu, oraz integracja miłośników roweru 
Formuła imprezy składa się z dwóch stałych elementów: Wielkiego Peletonu głównymi ulicami miasta przy dźwiękach muzyki, oraz „Bajk Pikniku” z mnóstwem atrakcji. W zeszłym roku było ok.4500 uczestników, a już dziś zapraszam także CIEBIE i Twoich Najbliższych!
Stwórzmy jako SP Nr 23 wielką rowerową rodzinę i wybierzmy się wspólnie świętować.
Co jest potrzebne: sprawny rower, kask, woda do picia …A także chęci i zapał do pedałowania 

Spotkajmy się w dniu rowerowego święta o godz.11:45 przy Wrocławskim Teatrze Lalek, a stamtąd przejedziemy na Plac Nowy Targ. Stąd o godz. 12:00 wyruszy Wielki Peleton, który poprowadzi nas do Parku Tołpy. Tam będzie można odpocząć i wziąć udział w ciekawych konkursach.
Zapraszam Ciebie z Rodzicami, opiekunami, czy też starszym rodzeństwem. Bez osoby pełnoletniej nie możecie uczestniczyć w imprezie. Nie może Was zabraknąć!!!
Ze sportowym pozdrowieniem Wasz nauczyciel WF-u – Bartek Gawron.
  a.rybinska     30-05-2016 16:06
  Ogólnopolski Konkurs „Obrazki z Sienkiewicza”
Organizatorami konkursu są: Parlamentarny Zespół ds. Dzieci.

Przedmiotem konkursu są prace literackie, plastyczne i audiowizualne, inspirowane twórczością Henryka Sienkiewicza.
Prace konkursowe uczestnicy wykonują indywidualnie i samodzielnie.

Regulamin dostępny na stronie: http://www.senat.gov.pl/a2016-rok-henryka-sienkiewicza/wydarzenia/art,8687,konkurs-obrazki-z-sienkiewicza.html


Do 15.06.16 proszę zgłosić chęć udziału w konkursie do nauczyciela j. polskiego/ plastyki.
  m.zinczuk     23-05-2016 20:05
  Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z J. Polskiego Olimpus - sesja wiosenna
9. miejsce zajęła Magdalena Styś z klasy 4a
9. miejsce zajął Cyprian Ziółkowski z klasy 5a
9. miejsce zajął Jakub Łabaz z klasy 6b
Gratulujemy!
  m.zinczuk     23-05-2016 19:53
  czy znacie młodych utalentowanych ludzi?
Szanowni Państwo,

czy znacie młodych utalentowanych ludzi? Tak, jest ich wokół nas mnóstwo, ale jak ich odnaleźć ? My szukamy takich osób do Projektu Little Star - docieramy do nich, poznajemy a następnie piszemy o nich artykuły, robimy wywiady i promujemy w miesięczniku magazyn młodych talentów Little Star i na stronie www.little-star.com.pl

dla przykładu - Abstrakcje Macieja - dzieciak ma 7 lat i maluje bardzo dojrzałe obrazy ... my pozwalamy nam wszystkich ich poznać i nie przegapić ich talentów, a wspierać w rozwoju i wskazywać właściwe kierunki

zachęcamy do współpracy
wszystkim nam zależy na rozwoju naszego potencjału twórczego

my łączymy młode talenty z odpowiednimi specjalistami w danej dziedzinie czy instytucją dbającą o ich prawidłowy rozwój

pokazujemy i prezentujemy także osoby/instytucje wspierające i szczerze zainteresowane rozwojem dzieci/młodzieży


z wyrazami szacunku

Jadwiga Wierzbicka

redaktor naczelna

516 165 340
  a.rybinska     17-05-2016 13:25
  Festiwal Literatury dla Dzieci 2016 / Wrocław 31 maja – 5 czerwca/
Już po raz trzeci czekamy na Festiwal Literatury dla dzieci.
Motywem przewodnim tej edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci będą podróże po małych i dużych ojczyznach. Dzieci będą bawić się, uczyć i przeżywać prawdziwe emocje. Festiwal łączy pokolenia proponując wydarzenia, w których mogą uczestniczyć wspólnie rodzice z dziećmi. Organizatorzy zapraszają dzieci do udziału w warsztatach, spotkaniach z polskimi i zagranicznymi autorami, wystawach, spacerach, projekcjach filmowych, degustacjach, grach miejskich, wernisażach, zabawach, konkursach
i spektaklach. Nie zabraknie również ulubionych wieczornych czytanek, podczas których autorzy i znane osobistości będą czytać dzieciom ciekawe i warte uwagi książki. W czasie Festiwalu Literatury dla Dzieci przyznawane jest wyróżnienie dla najbardziej wartościowej książki. W pierwszym etapie kapituła wybiera najlepsze książki wydane w minionym roku przez polskich autorów. W drugiej turze głos mają najważniejsi odbiorcy literatury – czyli jej czytelnicy. Na swoje typy można głosować w trakcie internetowego plebiscytu.
Szczegółowy program:
http://www.wroclaw2016.pl/festiwal-literatury-dla-dzieci
  i.michalska     13-05-2016 13:38
  Konkurs plastyczno-literacki dla uczniów klas 1-3
Zapraszam wszystkich uczniów klas 1-3 do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-literackim „Moja mama”. Zadaniem konkursowym jest samodzielne napisanie wiersza lub krótkiego opowiadania o swojej mamie oraz wykonanie techniką dowolną ilustracji do jego treści.
Prace konkursowe należy wykonać do 24 maja i dostarczyć je podpisane (imię, nazwisko, klasa) do sali nr 6 w budynku przy ulicy Przystankowej 32. Wyniki konkursu pojawią się 25 maja na korytarzach w budynku przy ul. Pawiej oraz Przystankowej.
Dla zwycięzców przewidziane są dyplomy laureata oraz ciekawe nagrody, które zostaną rozdane 25 maja. Dodatkowo wyróżnione prace pojawią się na stronie www.sp23wroc.pl oraz ozdobią korytarze naszej szkoły. Zachęcam do zabawy
  a.bilina     12-05-2016 20:37
  Noc Muzeów 2016 we Wrocławiu 14 maja
Już 14 maja we Wrocławiu kolejna Noc Muzeów 2016.
Tej nocy nie warto spać – w sobotę wrocławskie muzea, galerie, pracownie, domy kultury, kościoły otwierają swoje drzwi przed zwiedzającymi. Wiele wydarzeń dziać się będzie na ulicach i placach, a wszystko za darmo. Dla dzieci przygotowano osobny program zwiedzania wrocławskich muzeów czy galerii oraz liczne warsztaty, gry i zajęcia.
Warto spędzić tę noc poszukując, odkrywając, zwiedzając...ciesząc się każdą chwilą.

Więcej informacji na stronie:

http://www.wroclaw.pl/go/wydarzenia/sztuka/23912-noc-muzeow-2016?termin=117238  i.michalska     12-05-2016 12:42
  gorące dni...
Drodzy Państwo, proszę w gorące dni zaopatrzyć dzieci w dodatkowe napoje , a dzieci świetlicowe w nakrycie głowy.
  a.rybinska     10-05-2016 14:49
  Info odnośnie stypendiów dla wybitnie uzdolnionych uczniów szkół podstawowych
Informujemy, że w ramach działalności Funduszu Pomocy Młodym Talentom Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich ogłoszono XX edycję przyznawania stypendiów wybitnie uzdolnionym uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i liceów.
Regulamin oraz wniosek o stypendium w załączeniu oraz na stronie http://www.fpbb.pl/

Termin przyjmowania wniosków upływa 25 lipca 2016 r.
  a.rybinska     10-05-2016 10:08
  piknik 15 maja
W dniu 15 maja 2016 r., godz. 1100-1500 na terenie na kompleksu Hali Stulecia zaplanowano w ramach wojewódzkich uroczystości organizację pikniku rodzinnego dla mieszkańców i gości odwiedzających Wrocław w ramach programu Bezpieczny Dolny Śląsk. Plan: https://www.kuratorium.wroclaw.pl/index.php?id_kat=34&id_wiad=52874&arch=
  a.rybinska     10-05-2016 10:06
  Zapisy do środy 11.05.2016!!!!!Lista znajduje się na portierni przy ul.Pawiej
Serdecznie zapraszamy na(bezpłatny) mecz WKS ŚLĄSK WROCŁAW- GÓRNIK ŁĘCZNA w ramach projektu "DZIECI NA STADIONIE".Mecz odbędzie się w sobotę 14.05.2016, godz. 15.30.
Zbiórka godz.13.30 ul. Przystankowa. Proszę wziąć: 2 bilety MPK+pisemną zgodę rodziców. Do listy potrzebujemy adres+ PESEL dziecka/ chętnego rodzica.
Magdalena Gawron.

Lista znajduje się na portierni przy ul.Pawiej ;)Zapisy do środy 11.05.2016!!!!!
  a.rybinska     10-05-2016 09:18
  Przemoc wobec zwierząt - jak z tym walczyć?! - konkurs
Jagoda i Oliwia z 5b zapraszają do udziału w konkursie polegającym na przygotowaniu plakatu lub rysunku na temat:
Przemoc wobec zwierząt - jak z tym walczyć?!
Poszukajcie ciekawostek na ten temat! To bardzo ważny temat!

technika i format - dowolne
termin - do 10.06.16
prace proszę przynosić do Jagody z 5b albo do gabinetu pedagoga
:)
  a.rybinska     06-05-2016 08:57
  Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Polskiego Galileo
1. miejsce zajął Jakub Łabaz z klasy 6b
6. miejsce zajęła Magdalena Styś z klasy 4a
12. miejsce, wyróżnienie zdobył Wojciech Sobiński z klasy 5b
12. miejsce, wyróżnienie zdobył Cyprian Ziółkowski z klasy 5a
14.miejsce, wyróżnienie zdobyła Julia Górska z klasy 6b
15.miejsce, wyróżnienie zdobyła Matylda Pietryga z klasy 6a

Gratulujemy!
  m.zinczuk     04-05-2016 21:45
  Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia
6. miejsce zajęła Katarzyna Ogrodnik z klasy 6b
9. miejsce zajął Cyprian Ziółkowski z klasy 5a
10. miejsce zajął Wojciech Sobiński z klasy 5b
11. miejsce, wyróżnienie zdobyła Amelia Burnell z klasy 6b
14.miejsce, wyróżnienie zdobyła Paula Gawron z klasy 6b
14.miejsce, wyróżnienie zdobyła Kateryna Iwanyuk z klasy 6b
15.miejsce, wyróżnienie zdobyła Aleksandra Król z klasy 6b

Gratulujemy!
  m.zinczuk     04-05-2016 20:45
  Po spotkaniu z piłkarzami ...
Po spotkaniu z piłkarzami WKS ŚLĄSK WROCŁAW:

1. http://slaskwroclaw.pl/strona/galeria/slask-w-szkole-podstawowej-nr-23-12833625

2. http://slaskwroclaw.pl/strona/aktualnosci/video-slask-wroclaw-rusza-w-trase-sp-nr-23-12839000


  a.rybinska     04-05-2016 12:37
  " ROWEROWY MAJ"
Drodzy Państwo,
w dniach 04-31.05 nasza szkoła będzie uczestniczyła w projekcie
" ROWEROWY MAJ". W tym czasie, dzieci które przyjadą do szkoły na rowerze, hulajnodze, wrotkach lub rolkach będą zbierały codziennie naklejki ( kwadratową i okrągłą).
Kwadratowa- to punkt dla ucznia, natomiast okrągła- punkt dla całej klasy.
Klasa i osoba, która uzbiera najwięcej naklejek- punktów będzie brała udział w losowaniu nagród ;)
SERDECZNIE ZAPRASZAM- Magdalena Gawron + Joanna Trelka.
  a.rybinska     27-04-2016 13:48
  warsztaty dla klasy VI
27 kwietnia pani KASIA WYSOCKA przeprowadziła warsztaty dla klasy VI „Jak rozmawiać, by pomóc, a nie zaszkodzić”. Dziękujemy!!! Zdjęcia w galerii…

Przy okazji przekazaliśmy ostatnie żonkile w ramach akcji POLA NADZIEI!

Dziękuję też Natalce Dubiel za wykonanie wazonu dla Wr. Hospicjum Dziecięcego.
  a.rybinska     27-04-2016 13:27
  5 c i Freya
zajęciami w klasie 5 c zakończyliśmy cykl spotkań na temat tolerancji i znajomości innych krajów.

Dziękujemy pani Annie Tas z Fundacji Freya i wolontariuszom XV LO!

Niestety zdjęcia zrobione szkolnym aparatem wyszły za ciemne i nie można ich umieścić w galerii.
  a.rybinska     25-04-2016 16:07
  Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych Warmia-Mazury 2016.
Ania Adamczyk z klasy 5a zakwalifikowała się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w szermierce. Turniej odbędzie się 04-05.05.2016 w Olsztynie. Ania będzie reprezentować Naszą Szkołę, Nasze Miasto oraz Dolny Śląsk.
  j.dzikowski     25-04-2016 16:01
  jutro spotkanie z piłkarzami
Przepraszam za błąd w dacie!
spotkanie odbędzie się jutro! we wtorek!!!!
proszę pamiętać o strojach
  a.rybinska     25-04-2016 15:55
  SP 23 WYGRYWA W KOSZYKÓWKĘ Z MŁODZIKAMI Z GIMBASKET'U
W ubiegły czwartek reprezentacja chłopców SP 23 rozegrała mecz rewanżowy z młodzikami z UKS Gimbasket i godnie zrewanżowali się wygrywając 66:51.
SKŁAD DRUŻYNY: WOJCIECH SIEMBIGA, MAKSYMILIAN WILCZEK, JĘDRZEJ KOCIĘCKI, JULIUSZ PAWEŁKA, WITOLD ŚWITOŃ, WOJCIECH SOBIŃSKI, FRANCISZEK GŁUCHOWSKI, ALEKSANDER MARCIŃCZAK I PAWEŁ SPYCHALSKI,
GRATULUJEMY!
  m.sosnowski     24-04-2016 22:30
  REPREZENTACJA SP 23 W-w v-ce MISTRZEM Dolnego Śląska w koszykówce!!!
GRATULUJEMY OBROŃCOM tytułu v-ce MISTRZA DOLNEGO ŚLĄSKA W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW - ENERGA BASKET CUP, w składzie: WOJCIECH SIEMBIGA, JULIUSZ PAWEŁKA, JĘDRZEJ KOCIĘCKI, MAKSYMILIAN WILCZEK, WITOLD ŚWITOŃ, ADRIAN MOJKA, KACPER STOGA, GRZEGORZ DOMAGAŁA, WOJCIECH KUREK, FRANCISZEK GŁUCHOWSKI, HUBERT WAWSZCZYK, KAROL KOCIEMSKI, PAWEŁ SPYCHALSKI, BARTOSZ LUTY, ALEKSANDER MARCIŃCZAK, JAN MALAWSKI, JEAN-MARC SCHROEIJERS, MACIEJ GAŁCZYŃSKI, JULIUSZ MARKIEWICZ, JAKUB SAWICKI i JAKUB GŁAZOWSKI !!!
POWODZENIA W KOLEJNYCH TURNIEJACH !!!
  m.sosnowski     24-04-2016 22:23
  Ogólnopolska akcja " Zaczytani"
22 kwietnia 2016 r w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Warszawie oraz Wrocławiu rusza Wielka Zbiórka Książek, które trafią do dzieci i młodzieży przebywających w szpitalach w całej Polsce. Książki można oddawać do 22 maja 2016 r. do polonistów, wychowawców i do biblioteki szkolnej.

Więcej informacji na stronie: http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/zaczytani
  m.zinczuk     21-04-2016 16:23
  Poczytaj mi Wrocław. Literackie propozycje dla dzieci i rodzin
W piątek 22 kwietnia o godz. 17:00 zapraszamy na Wieczór Koreański, czyli wernisaż wystawy ilustracji i spotkanie z Iwoną Chmielewską wokół książki „Maum. Dom duszy”, a także warsztaty dla dzieci.

Więcej informacji w zakładce: We Wrocławiu...
  m.zinczuk     21-04-2016 15:58
  Międzyszkolny konkurs kaligraficzno-plastyczny „WYPISZ – WYMALUJ”
Aby wziąć udział w konkursie, uczeń wykonuje pracę na kartce formatu A4, na której znajduje się przepisany własnoręcznie fragment dowolnego tekstu literackiego (z wyłączeniem lektur szkolnych) oraz ilustracja wykonana samodzielnie na tej samej kartce dowolną techniką plastyczną.

Prace proszę dostarczyć do 28.04 do p. M. Zińczuk
  m.zinczuk     21-04-2016 15:42
  Katecheci SP23 zachęcają...
Katecheci zapraszają na mszę w intencji naszej chorej koleżanki - dziś, czwartek o g.18
  a.rybinska     21-04-2016 13:18
  26.04.2016 r. do naszej szkoły przyjadą piłkarze Śląska Wrocław
Drodzy Uczniowie!
Już niebawem, czyli 26.04.2016 tj. do naszej szkoły przyjadą piłkarze Śląska Wrocław, którzy na co dzień grają w Ekstraklasie. Spotkanie z nimi odbędzie się na sali gimnastycznej od godziny 8:00 – 9:00. W tym czasie będziemy mogli zadawać pytania, posłuchać zawodników oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie z zawodnikami.
Aby godnie się zaprezentować i przygotować do spotkania, potrzebne są wasze prace plastyczne na temat: „Czym dla mnie jest Śląsk Wrocław” oraz „Piłka nożna we Wrocławiu”. Wszystkie prace zawodnicy zabiorą ze sobą, a wybrana część z nich trafi do szatni piłkarzy. Forma prac dowolna – kredki, farby, wyklejanki, plastelina! Proszę zabrać prace ze sobą na spotkanie.
Pamiętajcie, że barwy Śląska to kolory ZIELONO – BIAŁO – CZERWONE!!
Ze sportowymi pozdrowieniami wasz nauczyciel – Bartek Gawron 
  a.rybinska     20-04-2016 13:57
  do: Właścicieli hulajnóg i deskorolek
Właścicieli hulajnóg i deskorolek prosimy o niewnoszenie ich na teren szkoły!
  a.rybinska     20-04-2016 13:33
  Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z J. Polskiego Olimpus - sesja zimowa
4. miejsce zajął Cyprian Ziółkowski z klasy 5a
4. miejsce zajął Jakub Łabaz z klasy 6b
  m.zinczuk     19-04-2016 20:04
  Trening dla rodziców/opiekunów doświadczających przemocy w rodzinie.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu informuje o możliwości udziału w Treningu Umiejętności Wychowawczych .Trening skierowany jest dla rodziców/opiekunów doświadczających przemocy w rodzinie.
Warsztaty są nieodpłatne.
Obejmują 35 lub 24 godziny i odbywają się średnio raz w tygodniu, zazwyczaj w piątki po godzinie 17.00.
Planowany termin rozpoczęcia treningu to maj 2016 r.

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać chęć uczestnictwa pod numerem telefonu 71 328 70 41
Adres: Kościuszki 131, okolice Pułaskiego i Kniaziewicza
  a.rybinska     19-04-2016 08:21
  Wrocławskie Dni Rodzinne
20-22 maja 2016r. - Wrocławskie Dni Rodzinne

Wrocławskie Dni Rodzinne to dni otwarte w najciekawszych miejscach Wrocławia i jego okolicach. Zamysłem organizatorów jest aby w ten weekend Wrocław zamienił się w wielki plac zabaw. Wszystkie te atrakcje są dedykowane specjalnie wrocławskim rodzinom. Jednym z wydarzeń Dni Rodzinnych będzie Wrocławski Piknik Rodzinny. Piknik ma charakter otwarty i nieodpłatny, będzie on organizowany przy Hali Stulecia – na Pergoli.
  a.rybinska     18-04-2016 16:20
  IV Sympozjum Naukowe Dzieci dla uczniów szkół podstawowych
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w IV Sympozjum Naukowym Dzieci, które zaplanowane jest na 10 czerwca 2016 r.

Sympozjum o charakterze ogólnopolskim jest przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych i słuchaczy uniwersytetów dziecięcych z całej Polski, którzy zgłoszą swój akces i opiszą propozycję ciekawej prezentacji multimedialnej, eksperymentu, pokazu z dziedziny nauk matematyczno-przyrodniczych, humanistyczno-społecznych, artystycznych czy nowoczesnych technologii, które realizowałaby przewodnie hasło konferencji: Człowiek i świat – przestrzenie odkrywania.

Szczegółowe informacje dotyczące sympozjum wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępne są na stronie internetowej projektu: http://www.ujk.edu.pl/IV-sympozjum.html
  m.zinczuk     15-04-2016 14:48
  Europejski tydzień walki z rakiem 2016 – konkurs dla młodzieży
Zakład Epidemiologii Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie zaprasza wszystkie szkoły podstawowe, gimnazjalne i średnie w Polsce do uczestnictwa w konkursie dla młodzieży pod nazwą "Europejski tydzień walki z rakiem 2016", organizowanym przez Stowarzyszenie Europejskich Lig Walki z Rakiem (Association of European Cancer Leagues (ECL).

W ramach konkursu, zespoły liczące od 3 do 5 uczniów w wieku od 8 do 18 lat mogą zgłaszać opracowane przez siebie infografiki dotyczące zaleceń Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. Infografika może być przygotowana w dowolnym języku, w formie prezentacji multimedialnej, plakatu, ulotki lub filmu.

Dodatkowe informacje na stronie: http://www.kodekswalkizrakiem.pl/europejski_tydzien_walki_z_rakiem_2016/
Prace proszę dostarczyć do 20.04 do p. M. Zińczuk
  m.zinczuk     15-04-2016 14:11
  Ogólnopolski Konkurs Literacki "O Złote Pióro"
Tematyka prac:
1. „Dziś, jutro, kiedyś.”
2. „Zapomniane, zapamiętane…”

Dodatkowe informacje na stronie: http://www.wck-wawer.pl/radosc/aktualnosci/2016/konkurs-literacki-o-zlote-pioro

Prace proszę dostarczyć do 25.04 do p. M. Zińczuk
  m.zinczuk     15-04-2016 14:04
  dopalacze - info dla mlodzieży i Rodziców
http://www.odslonapiekla.pl/
  a.rybinska     15-04-2016 07:51
  zmiana grafiku
od połowy kwietnia następuje zmiana w godzinach pracy pedagoga i psychologa na Przystankowej.
  a.rybinska     15-04-2016 07:37
  Zbiórka karmy dla kotów, ale dla …chorych jeży
Zbiórka karmy dla kotów, ale dla …chorych jeży
Przynieśmy puszki, a my prześlemy je do ośrodka rehabilitacji jeży – fundacji „Jerzy dla jeży” w Kłodzku
Zbieramy tylko karmę ANIMODA Carny
dziewczynki z 5 c
  a.rybinska     14-04-2016 09:13
  polecamy, by wraz z dziećmi obejrzeć w domu poniższy filmik
Drodzy Rodzice,
w związku z coraz częściej pojawiającymi się kanapkami w koszach oraz całymi porcjami obiadów polecamy, by wraz z dziećmi obejrzeć w domu poniższy filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=AYvRnSwW5b8

Pozdrawiam, M.Gawron
  a.rybinska     14-04-2016 08:13
  „Wrocław Europejską Stolicą Kultury”- konkurs z programowania dla SP
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w I Wrocławskim Konkursie Programowania w Scratchu. W tym roku konkurs przebiega pod hasłem: „Wrocław Europejską Stolicą Kultury”. Tematyka prac musi być związana z wydarzeniami, jakie mają lub będą miały miejsce w Naszym Mieście w ramach ESK. Sposób prezentacji zależy wyłącznie od wyobraźni i umiejętności uczestników.
Ideą konkursu jest promowanie umiejętności programowania wśród młodych ludzi, a także szerzenie wiedzy dotyczącej własnego miasta i związanych z nim wydarzeń kulturalnych. Szczegóły dla zainteresowanych u nauczycieli zajęć komputerowych. Prace należy przekazać nauczycielowi do 16 maja.
  a.haszto     12-04-2016 22:20
  ogłoszenie Katechetów
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie z okazji 25- lecia erygowania Parafii pw. Najświętszego Zbawiciela na Wojszycach
pn. „Mój Kościół na Wojszycach”
  a.rybinska     12-04-2016 12:31
  SP 23 W-w v-ce MISTRZEM Dolnego Śląska w koszykówce!!!
Na stronie szkoły i na: http://energabasketcup.pl/gallery/13762 i na: http://www.nj24.pl/article/jedenastka-ma-najlepszych-minikoszykarzy-w-regionie można zobaczyć zdjęcia z tegorocznych finałów Dolnego Śląska w koszykówce chłopców.
GRATULUJEMY!!!
  m.sosnowski     11-04-2016 18:54
  Nocna przygoda z historią - film
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia naszego pamiątkowego filmu prezentującego w skrócie to co działo się podczas "Nocnej przygody z historią"
Film dostępny na kanale YouTube Nasz film Nocna przygoda z historią
  j.trelka_stanczyk     10-04-2016 19:37
  Zmiana terminu konsultacji
Informuję, iż konsultacje z j. polskiego dla rodziców klas 4b. 5a i 6a przeniesione z 12.04.16 na 11.04.16 godz. 17-18.
M. Zińczuk
  m.zinczuk     09-04-2016 14:49
  Obchody 76 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej
Poczet Sztandarowy będzie reprezentował naszą społeczność szkolną na uroczystościach 76 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej, które odbędą się w dniu 13 kwietnia.
  m.krzeminska     08-04-2016 11:27
  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI
Empik RENOMA przy ul. Świdnickiej 40 zaprasza…
Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Książki Dla Dzieci w najbliższy weekend Rodzice wraz z dziećmi maja okazję aby uczestniczyć w specjalnie przygotowanych z tej okazji warsztatach i zajęciach animacyjnych.
W sobotę 9 kwietnia o godzinie 12. będzie można wziąć udział w otwartych warsztatach z cyklu Przecinek i Kropka, które służą zaciekawianiu najmłodszych książkami i ich historią. Dla uczestników przygotowane zostały specjalne książki i dyplomy. O godzinie 15. Magdalena Zarębska, autorka książek dla najmłodszych takich jak: „Borys i Zajączki”, czy „Nadchodzi Słoniątko” poprowadzi specjalne zajęcia multimedialne ze stworzonymi przez siebie bajkowymi bohaterami.
W niedzielę 10 kwietnia o godzinie 15. Razem z Wrocławskim Klubem Anima odbędą się specjalne warsztaty plastyczne, w czasie których będzie można wykonać efektowne zakładki do książek.
  i.michalska     08-04-2016 11:11
  Miesiąc (darmowego) Poradnictwa Obywatelskiego
Info
http://www.poradnictwo.wroclaw.pl/
  a.rybinska     06-04-2016 13:15
  Dzień Otwartych Drzwi Ośrodku dla Niesłyszacych i Słabosłyszących we Wrocławiu
serdecznie zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi we wtorek 12 kwietnia 2016r. w
Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 12 dla Niesłyszacych i Słabosłyszących we Wrocławiu ul. Dworska 8 (Pilczyce)

na rozmowy, zwiedzanie, oglądanie - będzie można zobaczyć nasze przedszkole i szkoły (Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Zasadnicza Szkoła Zawodowa, Liceum i Studium Policealne) i poczuć atmosferę naszej pracy.

Szczegóły: http://www.oswdn.wroclaw.pl/index.php/info/aktualnosci/809-dzien-otwartych-drzwi


tel. 71-353-64-69

  a.rybinska     06-04-2016 09:24
  TURNIEJ KOSZYKÓWKI PRZEŁOŻONY
TURNIEJ KOSZYKÓWKI z dnia 9.IV jest przełożony na 30.IV - kl.1-2 - g.9:00-12:00, kl.3-4 - g.11:30-14:00 - ZA ZMIANĘ PRZEPRASZAMY! Nowe KARTY ZAWODÓW zostaną rozdane DZIECIAKOM z rocznika 2005 i młodszym, KTÓRE NALEŻY ODDAĆ W NIEPRZEKRACZALNYM TERMINIE DO PIĄTKU 8.IV NA PORTIERNIĘ !!! - będziemy zamawiać NAGRODY, PAMIĄTKI DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW
ZE SPORTOWYMI POZDROWIENIAMI!!!
Maciej Sosnowski, SP 23 - UKS GIMBASKET WROCŁAW
  m.sosnowski     03-04-2016 16:29
  ZMIANA TERMINÓW I GODZIN ZAJĘĆ KOSZYKOWKI
ZMIANY ZAJĘĆ KOSZYKÓWKI;
- dnia 6.IV (środa) koszykówka z 8:00 przesunięta na g. 7:05-7:50,
- z dnia 8.IV (piątek) koszykówka gr.I, tj. z g.12:00 przełożona na 5.IV (wtorek) na g.13:30-14:30,
- dnia 8.IV (piątek) koszykówka gr.II, z g. 13:15 przesunięta na g. 13:45-14:45
ZA ZMIANY PRZEPRASZAM I ZAPRASZAM!!!
M.Sosnowski, SP 23 - UKS Gimbasket W-w
  m.sosnowski     03-04-2016 00:12
  XXVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadanie o współczesnej kulturze olimpijskiej
Polski Komitet Olimpijski zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w XXVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadania o współczesnej kulturze olimpijskiej. Konkurs odbywa się przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Poprzez uczestnictwo w konkursie młodzież szkolna rozwija swoje sportowe zamiłowania, poszerza wiedzę nt. igrzysk olimpijskich i szeroko rozumianego sportu, przenosząc zachowania, emocje, postawy ze sportowego świata do własnego otoczenia, własnego życia. Opowiadania młodzieży pokazują i rozwijają jej potrzeby uczciwej rywalizacji, szacunku dla przeciwnika, niepełnosprawności, zachowania godności w przypadku przegranej, dezaprobaty rasizmu, dopingu i nieuczciwej rywalizacji, uznania dla wysiłku, siły woli, przyjaźni i wspólnoty z innymi ludźmi.

Konkurs im. Jana Parandowskiego uznany został przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski za jedną z 20 najlepszych inicjatyw edukacyjnych realizowanych przez narodowe komitety olimpijskie.

Więcej na:
http://www.olimpijski.pl/pl/aktualnosci,89/1236,konkurs-im-jana-parandowskiego.html
  m.zinczuk     31-03-2016 21:04
  XX Ogólnopolski Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA 2016
Warunkiem udziału jest nadesłanie samodzielnie napisanych utworów (nigdzie wcześniej niepublikowanych)
Tematyka i rodzaj literacki utworów – dowolne. Ilość prac ograniczona do
6 tekstów.

Prace proszę dostarczyć do 10.06 do p. M. Zińczuk
  m.zinczuk     31-03-2016 20:53
  Konkurs Literacko - Plastyczny „O pióro Henryka Sienkiewicza”
Szkoła Podstawowa nr 38 im. H. Sienkiewicza w Lublinie organizuje XI edycję Konkursu Literacko - Plastycznego „O pióro Henryka Sienkiewicza” (II edycja Ogólnopolska), adresowaną do uczniów szkół podstawowych.

Celem konkursu, oprócz propagowania twórczości wielkiego pisarza jest pobudzanie wyobraźni oraz twórczego myślenia uczniów, a także promowanie regionu Lubelszczyzny, z którym pisarz był związany.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa oraz Lubelski Kurator Oświaty.

Temat: " W krainie snów..."
forma pracy dowolna

Dodatkowe informacje na stronie: http://www.sp38.lublin.pl/
Prace proszę dostarczyć do 10.04 do p. M. Zińczuk
  m.zinczuk     31-03-2016 20:47
  Szkoła Inteligencji Emocjonalnej sobota g. 11:00, 2.04 br. Sztabowa 100
Zapraszamy serdecznie na Dni Otwarte!

Szkoła Inteligencji Emocjonalnej powstała w 2014 roku. Od tamtego czasu w organizowanych przez nas szkoleniach udział wzięło ponad 500 osób z całego kraju, a liczba ta stale rośnie!

W związku z rosnącą popularnością szkoły, która na celu ma edukację w zakresie praktycznych kompetencji społecznych, przygotowaliśmy unikalny, roczny program, pozwalający na opanowanie umiejętności składających się na inteligencję emocjonalną. To właśnie inteligencja emocjonalna jest odpowiedzialna za największe sukcesy zawodowe, trwałe i szczęśliwe związki oraz zadowolenie z życia. W przeciwieństwie do inteligencji płynnej, składającej się na IQ, Inteligencja Emocjonalna nie jest stała i niezmienna. Można ją rozwijać.

Już teraz możesz dołączyć do coraz większej rzeszy osób, które budują bardziej świadome i satysfakcjonujące relacje społeczne :) lub nadal żyć na własną rękę.

Podczas Dni Otwartych SIE poznasz naszych trenerów, kursantów oraz patronów merytorycznych szkoły.

PROGRAM DNIA OTWARTEGO:

11.00-11.45 - Wykład Inaugurujacy
11.45-12.30 - Symulacja psychologiczna
12.30-13.30 - Prezentacja programu i oferty
13.30-14.30 - Pytania uczestników
14.30-15.00 - Rozmowy kuluarowe

Wstęp na Dni Otwarte jest wolny.

Ślemy moc pozytywnych emocji! :)

Zespół Szkoły Inteligencji Emocjonalnej
sobota o godzinie 11:00, 2 kwietnia br.
Sztabowa 100, 53-310 Wrocław
  a.rybinska     31-03-2016 11:26
  nasza szkoła w RCA
„Pragnę podziękować za pomoc Wam w Redemptoris jak również Wszystkim, którzy wspierają nasza szkołę. To dzięki Waszemu wsparciu dzieci mogą chodzić do szkoły i nie muszą ciągle mozolnie ciąć trawy maczetami, co często jest niebezpieczne jak również przekracza siły dziecka.

Jeszcze raz za wszystko dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

S. Alicja Adamska”

  a.rybinska     31-03-2016 11:05
  WESOŁEGO ALLELUJA!!!
RADOSNYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY W ZDRÓWKU I Z AKTYWNYM WYPOCZYNKIEM!!!
M.SOSNOWSKI Z RODZINĄ
  m.sosnowski     26-03-2016 12:18
  Szkolenie dla Rodziców „Jak skutecznie radzić sobie z mediami cyfrowymi w rodzinie”
1-dniowe Szkolenie „Jak skutecznie radzić sobie z mediami cyfrowymi w rodzinie” (Warszawa, Wrocław)

Szkolenie przeznaczone jest dla:

rodziców, którzy nie do końca radzą sobie z zarządzaniem mediami cyfrowymi w domu
rodziców niepokojących się tym, że wpływem mediów na rozwój ich dziecka
osób, które chciałyby dowiedzieć się, jakie szanse i zagrożenia niesie ze sobą korzystanie z mediów cyfrowychpoznać specyfikę najważniejszych mediów elektronicznych
dowiedzieć się, jakie szanse i zagrożenia niesie ze sobą korzystanie z mediów
znaleźć sposoby skutecznego zarządzania mediami elektronicznymi w domu
stworzyć szczegółowy plan zarządzania mediami w domuSzkolenie „Jak skutecznie radzić sobie z mediami cyfrowymi w rodzinie”

Szczegółowe informacje:

Terminy: 2.04 – Warszawa, 16.04 - Wrocław
Cena: 95 zł/osoba, 125 zł/małżeństwo
Czas trwania: 10:00-18:00 + sesja uzupełniająca online


Osoby zainteresowane zorganizowaniem szkolenia w kolejnym mieście lub szkolenia zamkniętego dla grupy, prosimy o kontakt na: janusz@wardakowie.pl.
  a.rybinska     24-03-2016 14:31
  Dziś ostatni dzień zbiórki „Talenty Miłosierdzia”
Dziś ostatni dzień zbiórki „Talenty Miłosierdzia”:

w zbiórce wyróżniły się dzieci z ulicy Pawiej,
a na Przystankowej wzięły w niej udział kl. Ib, I d, IVa i IV b.

Pani Marta Kowal zawiezie dziś torby miłosierdzia do Caritasu.
Dziękujemy!!!
  a.rybinska     23-03-2016 11:34
  --)----- "Challenge Wratislavia" -----(--
"Ogółem we wrocławskim turnieju walczyło 2277 szermierzy z 32 krajów (Belgii, Białorusi, Brazylii, Chin, Chorwacji, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Gruzji, Holandii, Irlandii, Izraela, Litwy, Łotwy, Niemiec, Malezji, Norwegii, Rosji, Rumunii, Singapuru, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Turcji, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch i Polski), największej liczby w historii, z 310 klubów. Pierwszy raz przybyli do Wrocławia Chińczycy. Reprezentanci 15 krajów wywalczyli medale. Najwięcej, bo 17, Polacy, ale tylko 1 złoty".
  j.dzikowski     22-03-2016 08:13
  zajęcia plastyczne na Pawiej
Nauczyciel plastyki organizuje bezpłatne zajęcia plastyczne dla dzieci z klas I-III.

wtorek - 13.30-14.40 - sala nr 6

Chętni powinni zaopatrzyć się w potrzebne materiały plastyczne
  a.rybinska     21-03-2016 15:59
  Kółko plastyczne IV-VI
w poniedziałek g. 14.40-16.10
Pierwsze spotkanie dla klas IV-VI- 4 kwietnia
  a.rybinska     21-03-2016 15:57
  „Wiosną stypendia rosną’” i 1 %
Drodzy Rodzice,
W ramach akcji „Wiosną stypendia rosną’” nasi wolontariusze przygotowali dla Państwa ulotki o

- programie Stypendia Solidarni, w którym bierze udział nasza szkoła.

Te, których nie rozdano na Przystankowej, udostępnimy w budynku przy ul.Pawiej
Podobnie jak ulotki innych fundacji, którym można odpisać 1 % podatku.
Prosimy o zapoznanie się z nimi i wsparcie….
  a.rybinska     21-03-2016 15:04
  Terapeutyczna Szkoła Podstawowa nr 119
Trwa rekrutacja do TSP (dla dyslektyków). Termin składania dokumentów- do 31.03.16
informacje www.tsp119wroc.xo.pl
  a.rybinska     21-03-2016 14:41
  REPREZENTANCI SP 23 W-w wysoko w Mistrzostwach Dolnego Śląska w narciarstwie alpejskim!
WIKTORIA KORCZYŃSKA 11 m-ce, natomiast KRYSTIAN KORCZYŃSKI 14 m-ce w MISTRZOSTWACH DOLNEGO ŚLĄSKA W NARCIARSTWIE ZJAZDOWYM PODSTAWOWYCH SZKÓŁ !!! SERDECZNIE GRATULUJEMY, tym bardziej, że Krystian ma dopiero 6 lat !!! SPECJALNE PODZIĘKOWANIA ZA POMOC W ZORGANIZOWANIU WYJAZDU NA ZAWODY DLA PAŃ DYREKTOR I PANA MACIEJA KORCZYŃSKIEGO!!!
  m.sosnowski     20-03-2016 19:33
  REPREZENTACJA SP 23 W-w v-ce MISTRZEM Dolnego Śląska w koszykówce!!!
GRATULUJEMY OBROŃCOM tytułu v-ce MISTRZA DOLNEGO ŚLĄSKA W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW - ENERGA BASKET CUP, w składzie: WOJCIECH SIEMBIGA, JULIUSZ PAWEŁKA, JĘDRZEJ KOCIĘCKI, MAKSYMILIAN WILCZEK, WITOLD ŚWITOŃ, ADRIAN MOJKA, KACPER STOGA, GRZEGORZ DOMAGAŁA, WOJCIECH KUREK, FRANCISZEK GŁUCHOWSKI, HUBERT WAWSZCZYK, KAROL KOCIEMSKI, PAWEŁ SPYCHALSKI, BARTOSZ LUTY, ALEKSANDER MARCIŃCZAK, JAN MALAWSKI, JEAN-MARC SCHROEIJERS, MACIEJ GAŁCZYŃSKI, JULIUSZ MARKIEWICZ i JAKUB GŁAZOWSKI !!!
POWODZENIA W KOLEJNYCH TURNIEJACH !!!
  m.sosnowski     20-03-2016 19:24
  XI edycja konkursu „Dzieli nas pół wieku”
Przedmiotem konkursu jest portret osoby starszej od autora/autorki pracy o co najmniej 50 lat.
Portret może być:

literacki (proza lub wiersz) – UWAGA: chodzi o portret, charakterystykę –
biografie ani wspomnienia nie będą brane pod uwagę,
fotograficzny,
plastyczny (dowolna technika).
Prace proszę przynosić do p. Zińczuk do 31.03.2016.
Regulamin i zakres tematyczny na stronie: http://www.lo12.wroc.pl/pl/dzieli_nas_pol_wieku,2962.html
  m.zinczuk     16-03-2016 16:40
  Konkurs Olimpiada Wiedzy Archimedes Polonica Plus
Dodatkowe informacje i zapisy u p. Zińczuk do 18.03.2016.
Regulamin i zakres tematyczny na stronie: www.oxfordplus.pl
  m.zinczuk     16-03-2016 16:28
  ZAJĘCIA ŻEGLARSKIE ENERGA SAILING
11 DZIECIAKÓW Z KL. I - III dostało się do programu Energa Sailing na bezpłatne zajęcia żeglarskie w światowej klasie Optymist.
GRATULUJEMY!! ŻYCZYMY POMYŚLNYCH WIATRÓW - AHOJ!!!
  m.sosnowski     16-03-2016 11:14
  REPREZENTACJA SP 23 W-w v-ce MISTRZEM Dolnego Śląska w koszykówce!!!
GRATULUJEMY OBROŃCOM tytułu v-ce MISTRZA DOLNEGO ŚLĄSKA W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW - ENERGA BASKET CUP, w składzie: WOJCIECH SIEMBIGA, JULIUSZ PAWEŁKA, JĘDRZEJ KOCIĘCKI, MAKSYMILIAN WILCZEK, WITOLD ŚWITOŃ, ADRIAN MOJKA, KACPER STOGA, GRZEGORZ DOMAGAŁA, WOJCIECH KUREK, FRANCISZEK GŁUCHOWSKI, HUBERT WAWSZCZYK, KAROL KOCIEMSKI, PAWEŁ SPYCHALSKI, BARTOSZ LUTY, ALEKSANDER MARCIŃCZAK, JAN MALAWSKI, JEAN-MARC SCHROEIJERS, MACIEJ GAŁCZYŃSKI, JULIUSZ MARKIEWICZ i JAKUB GŁAZOWSKI !!!
POWODZENIA W KOLEJNYCH TURNIEJACH !!!
  m.sosnowski     16-03-2016 11:11
  TRENING KOSZYKÓWKI Z MISTRZEM
W piątek 18.03 w g. 15:00 - 16:30 odbędzie się w naszej szkole pokazowy trening koszykówki prowadzony przez Trenera - Dyrektora gimnazjum i liceum sportowego - GIMBASKET. 19.03 w g.10:00-15:00 zapraszamy na Dzień Otwarty szkoły Gimbasket na ul. Drukarską 50
  m.sosnowski     16-03-2016 10:48
  Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Stypendiada Polonistyczna
Jakub Harewicz z klasy 5a otrzymuje tytuł "Orła Ortograficznego" jako finalista Stypendiady Ortograficzej.

Gratulujemy!
  m.zinczuk     15-03-2016 19:59
  Trening Umiejętności Wychowawczych
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu informuje o możliwości udziału w Treningu Umiejętności Wychowawczych .Trening skierowany jest dla rodziców/opiekunów doświadczających przemocy w rodzinie.
Warsztaty są nieodpłatne.
Obejmują 35 lub 24 godziny i odbywają się średnio raz w tygodniu, zazwyczaj w piątki po godzinie 17.00.
Planowany termin rozpoczęcia treningu to maj 2016 r.

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać chęć uczestnictwa pod numerem telefonu 71 328 70 41
  a.rybinska     15-03-2016 15:30
  Konkursy z przyrody
1. EDI PANDA – ZGŁOSZENIA DO 18.03
TERMIN – 15.04

2. KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ - Ekologia? Bez oporów!
TERMIN ODDANIA PRACY – 22.03
Pracę można przygotować samodzielnie lub w zespole (maksymalnie trzyosobowym)
Czy mieszkasz w miejscu, gdzie chroni się środowisko?
Segreguje odpady? Zbiera surowce wtórne?
Czy wykorzystuje się alternatywne źródła energii?
Czy twoje miejsce zamieszkania (osiedle, miejscowość) jest proekologiczne?
Dlaczego tak sądzisz? Co można zmienić?
Zaprezentuj swoje osiedle!

3. EKOTEST- ZGŁOSZENIA DO 01.04
TERMIN – 22.04

4. ALBUS - ZGŁOSZENIA DO 15.04
TERMIN – 12.05

Wszelkie informacje u nauczyciela przyrody.
Zapraszam wszystkich serdecznie do udziału.

  g.klek     15-03-2016 14:57
  5 c warszaty
W dniu 18 marca (piątek 1 i 2 lekcja) klasa V c weźmie udział w warsztatach przeprowadzonych przez wolontariuszy Fundacji „Freya”. Proszę przynieść blok i kredki. Rodziców proszę o wypełnienie zgody – o ile ją wyrażają – na publikację wizerunku.
  a.rybinska     15-03-2016 13:21
  IIIa i IV a
W dniu 17 marca klasy IV a (3 i4 l) i III a wezmą udział w warsztatach psychoedukacyjnych
  a.rybinska     15-03-2016 13:13
  Węgielek ratuje życie- razem z 6b
Dziękujemy wolontariuszom Fundacji „Węgielek” za przeprowadzenie w dniu 15 marca zajęć edukacyjnych i warsztatów dla uczniów klas VI. Zdjęcia: w galerii.
  a.rybinska     15-03-2016 13:08
  „NA RATUNEK DZIECIOM Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ”
Witam serdecznie,

mam przyjemność zaprosić Państwa na AUKCJĘ CHARYTATYWNĄ, która
odbędzie się w dniu 25.03.2015 R. w godzinach od 13.00 do 18.00 w
Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu, przy Placu Dominikańskim 3, w
ramach imprezy wielkanocnej "WIELKA LICYTACJA ARTYSTYCZNYCH PISANEK".

Podczas aukcji zlicytowanych zostanie SZESNAŚCIE WYJĄTKOWYCH PISANEK
3D, przygotowanych przez wrocławskich artystów, które w centralnym
punkcie Galerii tworzyć będą już od 18 marca br. niezwykłą
ekspozycję. Sprzedaż tych wyjątkowych i oryginalnych dzieł zasili
KONTO FUNDACJI „NA RATUNEK DZIECIOM Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ” Z
WROCŁAWIA.
  a.rybinska     15-03-2016 12:53
  --)----- "Challenge Wratislavia" -----(--
Zapraszam do kibicowania naszym dzieciom w "Challenge Wratislavia"
W czwartek szpada dziewcząt, w piątek szpada chłopców, hala "Orbita".
Naszą Szkołę reprezentują:
Ania Adamczyk, Dominika Batóg, Basia Wnęk, Ala Kwiecińska, Maciek Szurlej, Adam Siergiej, Bartek Kaleciński, Paweł Spychalski, Cyprian Ziółkowski.
  j.dzikowski     15-03-2016 00:32
  Wiosną stypendia rosną
Drodzy Rodzice,
W ramach akcji „Wiosną stypendia rosną’” nasi wolontariusze przygotowali dla Państwa ulotki o
- programie Stypendia Solidarni, w którym bierze udział nasza szkoła.
Będą one dostępne we wtorek przed zebraniami , podobnie jak ulotki innych fundacji, którym można odpisać 1 % podatku.
Prosimy o zapoznanie się z nimi i wsparcie….
  a.rybinska     14-03-2016 16:30
  warsztaty z zakresu kompetencji rodzicielskich nie odbędą się
Niestety, warsztaty z zakresu kompetencji rodzicielskich nie odbędą się (negatywnie rozstrzygnięty konkurs - "Bez klapsa"). Pomocą Państwu służy psycholog i pedagog szkolny...
  a.rybinska     11-03-2016 09:32
  Dzień przyjaciela… 10-11 marca
Przebaczanie nie jest łatwe … czasami w osobie, którą krzywdziliśmy pozostaje żal. Możemy to jakoś naprawić… Spróbujmy odbudować przyjaźń czy dobre stosunki z koleżankami i kolegami, którym zrobiliśmy przykrość. CZWARTEK I PIĄTEK PO REKOLEKCJACH NIECH SIĘ STANĄ
DNIEM PRZYJACIELA! Jeśli ktoś z nas chciałby przeprosić kogoś, komu w szkole zrobił przykrość – może napisać liścik do tej osoby. U p.pedagog i p.psycholog znajduje się specjalna papeteria i specjalna skrzynka, do której można wrzucić zaadresowane przeprosiny. Wystarczy kilka słów, by pojednać się z bliźnim! Na listy czekamy do wtorku…
  a.rybinska     11-03-2016 08:47
  Konkurs „Młody Poeta Dolnego Śląska”
Zapraszamy wszystkich twórców młodych wiekiem i duchem do udziału w konkursie na wiersz, organizowany przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu.

Utwory poetyckie biorące udział w konkursie mogą mieć dowolną objętość. Ilość wierszy jest ograniczona do trzech.

Prace proszę dostarczyć do 5.04.2016 r. do p. Zińczuk.
  m.zinczuk     10-03-2016 14:34
  Konkurs historyczny Panda
Zapraszam uczniów do udziału w konkursie historycznym ,,Panda". Bliższe informacje i zapisy u nauczyciela historii do dnia 18 marca.
  m.krzeminska     09-03-2016 12:19
  Drodzy rodzice.... Smartfon, tablet, komputer...
Serdecznie zapraszam, bo dobre wychowanie dzieci to nasza wspólna sprawa.
VII Konferencja Rodzinna "Kocham, więc wychowuję...".
Zachęcamy szczególnie do wysłuchania wykładu "Smartfon, tablet, komputer- pomoc czy przeszkoda w wychowaniu dziecka?"

Zachęcamy też do zajrzenia na strony:
www.akademiafamilijna.pl i www.akademiawardakowie.pl

Q Hotel ul. Zaolziańska 2(skrzyżowanie z ul. Powstańców Śl.)
niedziela, 13.03.2016 godz. 15:00 - 17:00
  a.rybinska     07-03-2016 14:45
  Zapraszamy na premierowy pokaz
Drodzy Rodzice!

Zapraszamy na premierowy pokaz naszego interaktywnego spektaklu świetlicowego "Strach ma wielkie oczy", która odbędzie się w czwartek 10.03, na sali gimnastycznej o godzinie 15:00.

Prosimy aby dzieci grające w spektaklu były ubrane na czarno. ;)

Wychowawcy świetlicy kl III.
  a.rybinska     07-03-2016 13:21
  zapisy do klasy III terapeutycznej
Szkoła Podstawowa Nr 113
Wrocław ul. Zemska 16 c
prowadzi zapisy do klasy III terapeutycznej
dla dzieci z trudnościami w uczeniu się
na rok szkolny 2016/2017
  a.rybinska     07-03-2016 11:17
  Dolnośląskie konkursy "Wędrówki szlakiem wartości"
Konkursy odbędą się w wielu obszarach: konkurs literacki (poezja i proza), recytatorski, monodramu, poezji śpiewanej, małej formy teatralnej, plastyczny, multimedialny, fotografia, etiuda filmowa, plastyczny, wiedzy o Dolnym Śląsku „Cuda natury i architektury”.

Konkurs literacki:

warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest nadesłanie prac w języku polskim o tematyce inspirowanej wskazanym tematem, dotąd niepublikowanych i nienagradzanych w innych konkursach.
Konkurs obejmuje dwie kategorie: poezję i prozę.

Więcej informacji na stronie : www.paxetbonum.pl

Prace proszę przynosić do 10.05.2016 r. do p. M. Zińczuk
  m.zinczuk     04-03-2016 16:49
  6.edycja ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego "Bazgroł"
Temat konkursu:
Wymyślenie, napisanie, zilustrowanie bajki / baśni / opowiadania przez duety autorskie składające z dwojga dzieci lub dziecka i osoby dorosłej (podział obowiązków dowolny), stworzenie komiksu, wykonanie książki artystycznej.


Do udziału zapraszamy duety (zespoły) autorskie dziecko-dziecko, dziecko-dorosły, gdzie jedna osoba pisze bajkę / baśń / opowiadanie / scenariusz komiksu, druga do tak powstałego dzieła wykonuje ilustracje / zdjęcia lub rysuje komiks. Dzieci, które nie mogą znaleźć sobie partnera, mogą skorzystać z "gotowców", czyli tekstów i ilustracji, które przygotowali zawodowi graficy i pisarze, a także przedstawiciele świata polityki, mediów, a także muzycy, aktorzy.

Finał akcji przewidziany jest 15 maja o godz. 14.00 na Stadionie Narodowym podczas Warszawskich Targów Książki.
Dodatkowe informacje na stronie: http://papierowypies.pl/hot_page.php?id=9&id_news=1372
Proszę przynosić prace do 18.03.16. do p. M. Zińczuk
  m.zinczuk     04-03-2016 16:30
  strój górala ... poszukiwany
Jeżeli ktoś z Państwa posiada dziecięcy strój górala i mógłby użyczyć na 1 dzień dla potrzeb szkoły, to b.proszę o kontakt telefoniczny z pedagogiem lub p.Magdą Gawron.
  a.rybinska     03-03-2016 11:37
  11 UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY W PROGRAMIE ENERGA SAILING !!!
Po raz drugi zgłosiliśmy się do bezpłatnego programu żeglarskiego Energa Sailing i znowu dostało się 11 dzieciaków z kl.1-3. W ubiegłym roku szkolnym najlepszym żeglarzem (spośród 100 żeglarzy) okazał się uczeń naszej szkoły - Piotr Weryński z kl.2C, który już wtedy zaczął startować w Pucharze Polski w klasie Optymist. Obecnie jest członkiem klubu UKS Żeglarz i kontynuuje swoją pasję zawodniczo. POWODZENIA !!! AHOJ !!!
  m.sosnowski     02-03-2016 22:50
  MAMY FINAŁ DOLNEGO ŚLĄSKA W KOSZYKÓWCE - ENERGA BASKET CUP!!!
8 marca będziemy walczyli o złoty medal dla naszych KOBIET w Energa Basket Cup na poziomie wojewódzkim - już tylko 2 zwycięstwa dzielą nas od wyjazdu do Gdańska do Ergo Arena na finały Polski w tym najbardziej prestiżowym turnieju koszykarskim dla szkół podstawowych
WSZYSCY TRZYMAMY KCIUKI!!!
  m.sosnowski     02-03-2016 22:43
  Dziękujemy wszystkim za udział w akcji „Smoczek na Nowy Roczek!”.
Dziękujemy wszystkim za udział w akcji „Smoczek na Nowy Roczek!”. W akcji wyróżniła się klasa IVa i – jak zwykle - dzieci z ulicy Pawiej. Dziękujemy za zebranie płyt , mydełek , smoczków, chusteczek różnych i pięknych prezencików dla maluszków z pogotowia rodzinnego. Starsi wolontariusze posegregowali i spakowali nasze dary. Teraz organizujemy transport…
  a.rybinska     02-03-2016 14:04
  Dzień Przyjaciela...
10 marca będziemy obchodzić Dzień Przyjaciela... szczegóły wkrótce...
  a.rybinska     02-03-2016 13:50
  Wyniki konkursu "Moja szkoła bez przemocy" IV-VIkl.
Wyniki konkursu "Moja szkoła bez przemocy"
1 msc . Szymon Woźniak 5c
2 msc. Adam Siergiej 4b
3 msc. Natalka Dubiel 4b

Wyróżnienie (ze wzgl.na format) – Iza Przybyłowicz 5b
Gratulujemy!

  a.rybinska     02-03-2016 13:45
  Dzień Janosika...
Dzień Janosika- podczas rekolekcji we wtorek 8 marca dowiecie się kim był Janosik i co takiego zrobił… Może staniemy się jak Janosik i odnajdziemy w sobie talenty miłosierdzia?

  a.rybinska     02-03-2016 13:35
  Zaproszenia dla Rodziców
Drodzy Rodzice,

Chciałybyśmy w naszej Sp23 stworzyć "dorosłą" grupę teatralną oraz przygotować przedstawienie dla Państwa dzieci, a naszych uczniów z okazji " dnia dziecka".
Wszystkich z Państwa, którzy zainteresowani są teatrem, przedstawieniami oraz tych, którzy chcieliy spróbować swoich sił na scenie- zapraszamy do współpracy.

E-mail kontaktowy: mgawron.sp23@gmail.com lub osobiście w Sp przy ul.Pawiej

Z poważaniem-Magdalena Gawron i Anna Stokłosa.
  a.rybinska     02-03-2016 13:26
  Katecheci SP23 zachęcają...

DRODZY UCZNIOWIE,
jak co roku zapraszamy do udziału w konkursie na własnoręcznie wykonaną palmę wielkanocną.
Prezentacja palm odbędzie się w Niedziele Palmową 20.03.2016 podczas uroczystego wejscia na Mszę o godz.11.00, a po Mszy Św. rozstrzygnięcie konkursu.

Serdecznie zapraszamy- Katecheci Sp23
  a.rybinska     02-03-2016 11:33
  Straż Miejska radzi i ...poradzi
Dziękujemy Strażnikom Miejskim za przeprowadzenie zajęć profilaktycznych zw klasach IV, Vb, VI. Rozmawialiśmy o cyberprzemocy, przemocy rówieśniczej i odpowiedzialności Rodziców/nieletnich. Zdjęcia w galerii.
  a.rybinska     02-03-2016 09:36
  Kończymy tydzień "Moja szkoła bez przemocy" w klasach IV-VI .
Kończymy tydzień "Moja szkoła bez przemocy" w klasach IV-VI . Przypominam, ze jutro mija /wydłużony/ termin przynoszenia prac ( na kartce a4 /a3, techniką dowolną).
Podpisane prace można oddawać do gabinetu psychologa/pedagoga lub biblioteki.
  a.rybinska     01-03-2016 14:32
  Ogólnopolski Konkurs przedmiotowy z języka polskiego Panda
Dodatkowe informacje i zapisy u polonistów do 17.03.2016.
Regulamin i zakres tematyczny na stronie: www.edi.edu.pl/panda
  m.zinczuk     29-02-2016 16:07
  XII edycja międzyszkolnego konkursu małych form dziennikarskich " O LAUR ZŁOTEJ CZCIONKI" - Wrocław 2016
Za pomocą dowolnej formy dziennikarskiej napisz co byłoby, gdyby tak Janko Muzykant zjawił się we Wrocławiu -Europejskiej Stolicy Kultury?

Dodatkowe informacje i zapisy u polonistów do 5.04.2016.
Regulamin i zakres tematyczny na stronie: www.sigma.edu.pl.


  m.zinczuk     29-02-2016 16:00
  Ogólnopolski Konkurs "Leon" z ortografii - sesja wiosenna
Dodatkowe informacje i zapisy u polonistów do 14.04.2016.
Regulamin i zakres tematyczny na stronie: www.leon-konkursy.pl
  m.zinczuk     29-02-2016 15:49
  Ogólnopolski Konkurs "Leon" z języka polskiego -sesja wiosenna
Dodatkowe informacje i zapisy u polonistów do 14.04.2016.
Regulamin i zakres tematyczny na stronie: www.leon-konkursy.pl
  m.zinczuk     29-02-2016 15:47
  „Nie żarełko a mydełko” - 5 c

Gabrysia z 5 c organizuje akcję „Nie żarełko a mydełko”. Można jeszcze przynosić mydełka dla dzieci, np. „Bambino”.

Kolego, koleżanko, odmów sobie czekolady i przynieś mydełko dla maluszków z domu dziecka.
  a.rybinska     25-02-2016 09:02
  warsztaty dla Rodziców
Rodziców zainteresowanych warsztatami kompetencji rodzicielskich proszę o kontakt z pedagogiem szkolnym albo psychologiem- p.Martą Kowal
  a.rybinska     25-02-2016 08:55
  Laureaci I Etapu Międzyszkolnego Konkursu Mitologicznego
W dniu 16.02.2016 odbył się I etap Międzyszkolnego Konkursu Mitologicznego w którym wzięło udział 38 uczniów klas 4 - 6.
Szkolni laureaci:
Cyprian Ziółkowski klasa 5a
Katarzyna Ogrodnik klasa 6b
Magdalena Styś klasa 4a
Matylda Pietryga klasa 6a
Amelia Burnell klasa 6b
Gratuluję wszystkim uczestnikom, a laureatom życzę sukcesów w dalszych zmaganiach.
  m.krzeminska     23-02-2016 13:37
  klasy IV-VI - konkurs plastyczny
Zachęcam wszystkich uczniów klas IV-VI do udziału w konkursie plastycznym "Moja szkoła bez przemocy". Prace mają być wykonane samodzielnie, na kartce a4 /a3, techniką dowolną.
Podpisane prace można oddawać do dn. 24.02 do gabinetu psychologa/pedagoga lub biblioteki.
Szczegółowe informacje - na tablicy ogłoszeń/u pani pedagog
  a.rybinska     19-02-2016 10:12
  Ogólnopolskie Dyktando Szkolne
Dodatkowe informacje i zapisy u polonistów do 26.04.2016.
Regulamin i zakres tematyczny na stronie: www.ces.edu.pl
  m.zinczuk     18-02-2016 14:36
  Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny Albus 2016
Dodatkowe informacje i zapisy u polonistów do14.04.2016.
Regulamin i zakres tematyczny na stronie: www.ces.edu.pl
  m.zinczuk     18-02-2016 14:34
  Międzyszkolny konkurs literacki " Rodzina- miłość na zawsze"
Forma literacka dowolna: opowiadanie, reportaż, kartka z pamiętnika, wywiad.

Dodatkowe informacje u p. M. Zińczuk do 4.03.2016 r.
  m.zinczuk     17-02-2016 19:54
  Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia
Dodatkowe informacje na stronie: http://www.ces.edu.pl/konkurs-logicznego-myslenia, zapisy u p. M. Zińczuk do 24.02.2016 r.
  m.zinczuk     17-02-2016 19:46
  Szkolny konkurs plastyczny "Stop Przemocy"
Zachęcam wszystkie dzieci z klas 1-3 do udziału w konkursie plastycznym. Konkurs polega na wykonaniu plakatu pod hasłem "Stop przemocy". Prace mają być wykonane samodzielnie, na kartce a4 z bloku technicznego, techniką dowolną.
Podpisane prace można oddawać do dn. 29.02 swoim wychowawcom lub zanosić do s.11 w budynku przy ul. Pawiej.
  m.kowal     15-02-2016 13:37
  Ogłoszenie katechetów

Drodzy Uczniowie i Rodzice, na czas Wielkiego Postu polecamy:

DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI- PIĄTKI godz.17.15- kościół Wojszyce

DLA RODZICÓW NA CZAS WIELKIEGO POSTU

http://www.katechezy.wroclaw.pl/

http://modlitwawdrodze.pl/home/ Katecheci Sp23 :)
  a.rybinska     15-02-2016 12:27
  NOCNA PRZYGODA Z HISTORIĄ
W ramach wspólnych projektów edukacyjnych realizowanych przez szkoły należące do Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów AK,
19 lutego ( piątek) spotykamy się na ,,Nocnej Przygodzie z Historią"
  m.krzeminska     06-02-2016 09:17
  Laureaci Konkursów Historycznych w I semestrze
Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Historia
Laureaci II stopnia:
Magdalena Styś, Piotr Wdowczyk
Laureaci III stopnia:
Wiktoria Polasińska, Piotr Baucz, Cyprian Ziółkowski,
Matylda Pietryga, Julia Górska
Laureaci IV stopnia:
Piotr Spisacki, Jakub Łabaz, Adam Styś
Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna Olimpus
Magdalena Styś, Cyprian Ziółkowski( laureaci z wyróżnieniem)
Mikołaj Kacynel, Jean Marc Schroijers, Matylda Pietryga
,,Bohaterzy Armii Krajowej - wierszem, prozą i obrazem" - etap szkolny:
Julia Górska, Jakub Łabaz - forma literacka
Wojciech Sobiński, Jędrzej Kocięcki, Cyprian Ziółkowski
gratuluję wszystkim uczniom i życzę sukcesów w II semestrze
  m.krzeminska     06-02-2016 09:04
  bezpieczne ferie- info

http://rcb.gov.pl/wp-content/uploads/poradniki/poradnik_zima_wypoczynek.pdf

http://rcb.gov.pl/wp-content/uploads/poradniki/bezp_na_lodzie.pdf

http://rcb.gov.pl/wp-content/uploads/Zima-_-og%C3%B3lny-poradnik_uzupe%C5%82niony.pdf

http://rcb.gov.pl/wp-content/uploads/poradniki/poradnik_zima_samochod.pdf


Źródło: http://rcb.gov.pl/?p=5918
  a.rybinska     27-01-2016 08:17
  Ogólnopolska Olimpiada z Języka Polskiego Olimpus sesja wiosenna
Dodatkowe informacje na stronie: www.olimpus.edu.pl, zapisy u polonistów do 18.02.2016 r.
  m.zinczuk     26-01-2016 19:23
  Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z J. Polskiego EDI Pingwin
9. miejsce zajął Cyprian Ziółkowski z klasy 5a

Gratulujemy!
  m.zinczuk     25-01-2016 19:45
  Międzyszkolny Konkurs Literacki „Chcecie bajki, oto bajka o foce szarej bałtyckiej”
Konkurs kierowany jest do uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych:

- klasy 1-3
- klasy 4-6

-tekst powinien być utrzymany w konwencji bajki zwierzęcej, epigramatycznej lub narracyjnej
-treść powinna zawierać wyraźne przesłanie wychowawcze,
-utworowi należy nadać tytuł,
-praca może być napisana ręcznie (warunek: czytelność pisma) lub -komputerowo (czcionka 12, odstęp 1,5),
-tekst musi być napisany indywidualnie,
-tekst może zostać zilustrowany przez autora.

Prace należy dostarczyć do 5.03.2016.


Dodatkowe informacje u p. Zińczuk
  m.zinczuk     25-01-2016 15:29
  DZIEŃ OTWARTY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 23
26 stycznia 2016, godz. 17.00-18.30
Dyrekcja wraz z Gronem Pedagogicznym serdecznie zaprasza dzieci oraz ich Rodziców na Dzień Otwarty w naszej szkole! Zobacz plakat
  administrator     21-01-2016 17:47
  SOK w 3 kl.
26 stycznia klasa IIIb i IIIc gościła pracowników Straży Ochrony Kolei w ramach zajęć "Bezpieczny przejazd = bezpieczne ferie". Dziękujemy! Zdjęcia w galerii.
  a.rybinska     21-01-2016 11:33
  rodzina-500-plus-we-wroclawiu
http://www.wroclaw.pl/konsultacje-rodzina-500-plus-we-wroclawiu
  a.rybinska     19-01-2016 13:04
  Dla kogo bezpłatna pomoc prawna ?
Bezpłatna pomoc prawna we Wrocławiu – rejestracja telefoniczna lub online
http://www.wroclaw.pl/bezplatna-pomoc-prawna-wroclaw-adresy-godziny

info: dla Rodziców
  a.rybinska     19-01-2016 10:11
  KONKURS .... wykonanie kartki walentynkowej.
KONKURS ORGANIZOWANY PRZEZ RADĘ RODZICÓW SP23
Rada Rodziców zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym.
Konkurs polega na wykonaniu kartki walentynkowej. Kartka nie powinna zawierać żadnego, nawet najmniejszego, symbolu SERCA i mieć wielkość oraz kształt zbliżony do pocztówki (prostokąt lub kwadrat). A także powina być wykonana samodzielnie przez uczestnika konkursu.
Kartki podpisane na odwrocie (imię, nazwisko oraz klasa) prosimy wrzucać do specjalnej walentynkowej skrzynki ustawionej w świetlicy przy ul. Pawiej do dnia 17 lutego (środa). Termin wydłużony w związku z trwającymi do 14.02 feriami zimowymi.
Dla laureatów konkursu przewidziano dyplomy oraz nagrody.
  a.rybinska     18-01-2016 14:45
  - Hej, kolego, przynieś lego!
Uczniów klas starszych zachęcamy do podzielenia się bajkami DVD lub klockami lego, mogą to być pojedyncze figurki i resztki klocków, które można połączyć z innym kompletem. - Hej, kolego, przynieś lego! … dla dzieci z pogotowia opiekuńczego
  a.rybinska     18-01-2016 14:28
  Smoczek na Nowy Roczek!!!! –
Smoczek na Nowy Roczek!!!! – wspomagamy pogotowie dla niemowląt… dla dzieci z pogotowia opiekuńczego (0-3latki).
Zapraszamy do styczniowej zbiórki: można przynosić pieluchy, chusteczki nawilżające dla niemowląt, oliwki, mydełka, smoczki, grzechotki.
Uczniów klas starszych zachęcamy do podzielenia się bajkami DVD lub klockami lego, mogą to być pojedyncze fiurki i resztki klocków, które można połączyć z innym kompletem.
- Hej, kolego, przynieś lego!
P.Magda Gawron i p.Pedagog
  a.rybinska     18-01-2016 14:27
  NOCNA PRZYGODA Z HISTORIĄ
W ramach współpracy szkół należących do Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów Armii Krajowej, organizujemy w naszej szkole - 19 lutego 2016 roku, wspólne przedsięwzięcie jakim jest ,,Nocna Przygoda z Historią".
Bliższe informacje i zapisy u nauczyciela historii.
  m.krzeminska     18-01-2016 13:17
  KONKURSY HISTORYCZNE
Zapraszam do udziału w konkursach historycznych:
1.IV edycja Dolnośląskiego Konkursu Mitologicznego dla Szkół Podstawowych
2. X edycja konkursu ,,Znam historię Polskich Symboli Narodowych".
Szczegółowe informacje i zapisy u nauczyciela historii.
  m.krzeminska     18-01-2016 13:11
  --)----- Turniej "Moda na szermierkę" -----(--
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/9300472,kolejarz-wroclaw-znow-wprowadzal-mode-na-szermierke,id,t.html
  j.dzikowski     18-01-2016 09:34
  Europejskia Stolica Kultury 2016 - weekend otwarcia
Trzy dni Weekendu Otwarcia (15-17 stycznia 2016) wypełnione prawie setką wydarzeń kulturalnych zainaugurują rok Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu.
Zobacz mapę wydarzeń - MAPA
  administrator     14-01-2016 17:00
  Konkurs matematyczny "Kangur"
Zapraszamy chętnych uczniów klas 2-6 do udziału w międzynarodowym konkursie matematycznym "Kangur", który odbędzie się 17 marca 2016 roku. Zgłoszenie do 28.01. 2016 r. do nauczycieli matematyki kl. 4-6 lub do wychowawców klasy 2-3. Koszt udziału w konkursie wynosi 9 zł.
  a.haszto     13-01-2016 10:49
  Jak spędzać ferie zimowe?
Oferty dotyczące ferii zimowych znajdują się w zakładce: We Wrocławiu.
Zapraszamy osoby zainteresowane.
  m.zinczuk     12-01-2016 12:56
  --)------ "Moda na szermierkę" ------(--
W dniach 16-17.01.2016. w "Galerii Dominikańskiej" odbędą się turnieje szermiercze. W sobotę szpada, w niedzielę floret. Nasze dzieci występują w sobotę.
--)------ Zapraszamy.
  j.dzikowski     12-01-2016 08:38
  Dzień Otwarty
Serdecznie zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE!
DATA: 26 stycznia, od godziny 17-18:30
MIEJSCE: ul. Pawia 35
ATRAKCJE: spotkanie z Panią Dyrektor, prezentacja multimedialna o naszej szkole, możliwość konsultacji z logopedą, psychologiem i pedagogiem, zdrowa kawiarenka, malowanie twarzy, zabawy z gliną, pokaz dzieci biorących udział w otwarciu ESK 2016 "Tamborrada", teatr, a także wiele innych atrakcji!
Serdecznie zapraszamy,
Dyrekcja wraz z Gronem Pedagogicznym
  j.trelka_stanczyk     09-01-2016 14:23
  SP23 w Orszaku Trzech Króli
SP23 uczestniczyła w ORSZAKU TRZECH KRÓLI:
http://wroclaw.tvp.pl/23468209/06012016-1830
  a.rybinska     08-01-2016 09:13
  Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny Galileo 2016
Dodatkowe informacje i zapisy u polonistów do 9.02.2016.
Regulamin i zakres tematyczny na stronie: www.ces.edu.pl
  m.zinczuk     06-01-2016 16:36
  Zimowisko w Zakopanem
Są jeszcze wolne miejsca na zimowisko w Zakopanem
Termin 30.01-06.02.2016
Spotkanie organizacyjne: 24.01.2016 w salce pod kościołem ok. godz. 12.00
Zapraszam- Magdalena Gawron
Więcej informacji na stronie: www.kontiki.pl
  a.rybinska     05-01-2016 15:23
  Podsumowanie akcji adwentowych
Dzieci dzieciom
https://www.facebook.com/CaritasArchidiecezjiWroclawskiej/ pod datą 23.12.2015
Uczniowie SP nr 23 we Wrocławiu przygotowali paczki dla ubogich dzieci.
Już w listopadzie, w SP nr 23 we Wrocławiu oraz w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela, na wrocławskich Wojszycach ogłoszona została akcja zbierania paczek dla ubogich dzieci.
Uczniowie oraz parafianie indywidualnie przynosili paczki składające się nowych oraz używanych, ale w dobrym stanie gier, pluszaków, zabawek oraz przyborów szkolnych i słodyczy, które trafią do ubogich dzieci, podopiecznych wrocławskiej Caritas, z domu samotnej matki oraz do banku niemowlaka prowadzonego przez siostry Boromeuszki i fundację Evangelium Vitea
Akcję koordynowała p. wicedyrektor SP nr 23, katechetka Magdalena Gawron, która dzisiaj do siedziby wrocławskiej Caritas przywiozła 3 samochody wypełnione po brzegi upominkami dla dzieci.
Za paczki Caritas Archidiecezji Wrocławskiej serdecznie dziękuje.
PODZIĘKOWANIA DLA P.ELŻBIETY PINDRAL I P.EWY ORNOWICZ ZA POMOC I TRANSPORT.
Dzieci z kl.Vb zebrały czekolady dla dzieci z Białorusi (Słodkie pozdrowienia)
  a.rybinska     05-01-2016 13:28
  Dzień Pozdrowień
W grudniowym Dniu Pozdrowień wzięły udział: klasa Vc (uczniowie napisali Listy do dzieci w obozach dla uchodźców) i klasa Vb (Listy do dzieci z Białorusi). Dziękuję! Zdjęcia - w galerii
  a.rybinska     04-01-2016 15:33
  Orszak Trzech Króli
Drodzy Państwo oraz Uczniowie,

serdecznie zapraszamy na ORSZAK TRZECH KRÓLI, który odbędzie się 06.01.2016.
Spotkajmy się przed Katedrą o godz.12.30
Proszę szukać transparentu z napisem: PARAFIA- WOJSZYCE.

Zapraszamy- Katecheci SP23
  a.rybinska     04-01-2016 14:52
  KONKURS Matematyczne Preteksty
Aby wziąć udział w konkursie:
1. Rodzic zgłasza dziecko poprzez formularz podany na stronie konkursu www.MatPret.pl
2. Uczeń wpłaca nauczycielowi wpisowe w wysokości 3 zł.
3. Po zarejestrowaniu uczestnicy otrzymają od nauczyciela matematyki swoje indywidualne [identyfikatory uczestnika].
Uczestnicy używają tych identyfikatorów od 2 lutego 2016 r., do indywidualnego przesyłania odpowiedzi do zadań poprzez stronę internetową
4. Można już rozwiązywać zadania, oczekując na przydzielenie indywidualnego identyfikatora.
5. Ostateczny termin przesłania odpowiedzi przez uczestników mija 8 lutego 2016 r.
Więcej informacji na stronie konkursu www.MatPret.pl
  j.kurnicka     28-12-2015 19:28
  Na czas świąt Bożego Narodzenia życzymy
Drodzy Rodzice i Uczniowie.
Na czas świąt Bożego Narodzenia życzymy zatrzymania, zamyślenia i zasłuchania nad tajemnicą Świąt Bożego Narodzenia.
Z życzeniami- katecheci SP23: ks. Adam Lota, Magdalena Gawron, Joanna Gładysz.

„Patrzymy na Narodzonego w szopie. Bo chcemy jak najwięcej, na zapas, na cały rok nagromadzić światła w naszych duszach, by nam go nie zabrakło do następnego Bożego Narodzenia”.


  a.rybinska     21-12-2015 14:51
  Adopcja Szkoły w Afryce
Drodzy Rodzice i Uczniowie.
Podczas tegorocznych kiermaszów świątecznych zebraliśmy 370zł na rzecz "ADOPCJI SZKOŁY W AFRYCE". Kwota w całości zostanie przekazana do fundacji Reddemptoris Missio, z którą nasza Szkoła weszła we współpracę.
Z serca DZIĘKUJĘ wszystkim darczyńcom oraz wolontariuszom z klasy 6B i 3B.
Magdalena Gawron.
  a.rybinska     21-12-2015 14:50
  21.12.2015 spotkanie rodziców z p. Dyrektor
21.12.2015 roku na sali gimnastycznej o godzinie 16.45 odbędzie się spotkanie rodziców z p. Dyrektor L. Cempel. Serdecznie zapraszamy.
  m.zinczuk     18-12-2015 17:12
  MEDIACJE Kampania „Pogódźmy się na święta”
MEDIACJE Kampania „Pogódźmy się na święta”

Akcji "Pogódźmy się na święta" rusza w najbliższy weekend.
POGOTOWIE MEDIACYJNE- tel: 538208660
pogotowie.mediacyjne@wcrs.wroclaw.pl
poradnictwo.wroclaw.pl/pogotowie-mediacyjne
Fundacja Dom Pokoju Łokietka 5/1 50-243 Wrocław- www.dompokoju.org
  a.rybinska     18-12-2015 13:23
  dla Rodziców dzieci młodszych
Dzień dobry, w załączeniu przesyłam linki do artykułów dotyczących wsparcia dzieci i młodzieży w rozwoju - strona www.consilia.com.pl
zakładka WIEDZA.

także:
https://www.facebook.com/centrumwsparciarodziny/
  a.rybinska     15-12-2015 16:01
  Wyniki Mistrzostw Szkoły w Tenisie Stołowym
DZIEWCZĘTA:
Im - Matuszewska Daria
IIm - Sawicka Kasia
IIIm - Baucz Iza

CHŁOPCY:
Im - Spychalski Paweł
IIm - Grzesiak Filip
IIIm - Siembiga Wojtek
  j.dzikowski     15-12-2015 13:13
  II Ogólnopolski Konkurs Literacki o Twórczości Kornela Makuszyńskiego
Tematy prac konkursowych:

1. W losach bohaterów książek Kornela Makuszyńskiego przeplatały się radości i smutkI. To jest mój list do wybranej postaci z dzieł pisarza, w którym odniosę się do jej historii i własnych doświadczeń. Może ją rozśmieszę, a może pocieszę …
2. Literatura fantasy czy książki Kornela Makuszyńskiego? Moje literackie wybory.
3. „Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu”. Czy Kornel Makuszyński miał rację?

Zgłoszenia i dokładniejsze informacje do 15.01.2016 u polonistów.
Regulamin na stronie: http://sp34.lublin.pl/2015/11/ii-ogolnopolski-konkurs-literacki-o-tworczosci-kornela-makuszynskiego/
  m.zinczuk     11-12-2015 14:29
  zbiórka czekolad
W przyszłym tygodniu kończymy akcję "Słodkie pozdrowienia". Jeżeli ktoś chciałby jeszcze przynieść czekoladę i list- ostatni dzwonek! zapraszam
  a.rybinska     11-12-2015 12:23
  dla rodzicówi osobno wychowujących dzieci
Zachęcam do zapoznania się z ofertą :

Platforma wymiany informacji między rodzicami osobno wychowującymi dzieci, wspomagająca bezkonfliktową komunikację i wychowanie.
www.wspolnedzieci.pl
  a.rybinska     11-12-2015 10:34
  Zmiana terminu konsultacji w grudniu dla klas 4-6
W grudniu konsultacje dla rodziców odbędą się 21.12.2015 w poniedziałek o godzinie 17.
  m.zinczuk     04-12-2015 14:44
  IX Ogólnopolski Konkurs Literacki "I ty możesz zostać baśniopisarzem" - edycja 2016
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkoły podstawowej z klas IV-VI. Uczniowie piszą baśń, wiersz lub scenariusz spektaklu teatralnego według określonych kryteriów.
Zgłoszenia i dokładniejsze informacje do 15.01.2016 u polonistów.
Regulamin i zakres tematyczny na stronie: http://www.psp2.radom.pl/konkurs/index.php/regulamin.
  m.zinczuk     03-12-2015 17:28
  VII Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka
Celem konkursu jest motywowanie dzieci i młodzieży do poszukiwań artystycznych w zakresie sztuk plastycznych, fotografii i recytacji oraz promowanie twórczości Włodzimierza Pietrzaka, zapomnianego poety, pisarza, krytyka literackiego, żołnierza Powstania Warszawskiego.

Pełny regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej: www.civitaschristianaturek.eu
Zgłoszenia do 5.01.2016 r. u polonistów i nauczyciela plastyki.
  m.zinczuk     03-12-2015 15:29
  IV Ogólnopolski konkurs czytelniczy i literacki
Ideą konkursu jest rozwijanie kompetencji czytelniczych i upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Literatura konkursowa:

Zagadnienia dotyczące życia i twórczości H. Ch. Andersena, cechy baśni oraz treść następujących utworów:

"Brzydkie kaczątko", "Królowa Śniegu", "Dziewczynka z zapałkami",
" Słowik", "Calineczka", "Ropucha" (dostępne:www.wolnelektury.pl); "Dzielny ołowiany żołnierzyk"," Księżniczka na ziarnku grochu", "Latający kufer", "Nowe szaty cesarza", "Pasterka i kominiarczyk", "Świniopas" (w tłumaczeniu I. Krzywickiej).

Zgłoszenia i dokładniejsze informacje do 17.12.2015 u polonistów.
Regulamin i zakres tematyczny na stronie: http://e-lectura.pl/sp.pd
  m.zinczuk     03-12-2015 14:06
  Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym.
W dniach 07-11.12.2015 odbędą się rozgrywki w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Etap I - wyłonienie reprezentantów klas. Etap II - rozgrywki szkolne.
  j.dzikowski     03-12-2015 12:19
  Dzień Wolontariusza na Pawiej
W ramach Dnia Wolontariusza uczniowie klas III spotkają się z wolontariuszami Wrocławskiego Hospicjum dla dzieci w czwartek 10 grudnia o godz.9.
  a.rybinska     03-12-2015 11:31
  Adwentowe zbiórki w naszej szkole
Adwentowe zbiórki w naszej szkole:
Przystankowa- listy i czekolady dla Białorusi (Słodkie pozdrowienia) i kartki z życzeniami dla uchodźców (po angielsku)
- zbierają p.Malwina Zakrzewska i p.Pedagog

Dla dzieci ze świetlic Caritas zbieramy słodycze, nowe i używane zabawki, klocki, gry edukacyjne, pluszaki, itd. – wszystkie rzeczy proszę przynosić do Sali nr. 11

Dla Fundacji Evangelium Vitae organizowana jest AKCJA NIEMOWLAKA
- zbieramy wszystkie rzeczy dla niemowląt: ciuszki, nowe i używane, obuwie, koce, wózki, zabawki
- wszystkie rzeczy proszę zanosić do parafialnego klubu Caritas, który znajduje się w salkach pod kościołem we czwartki godz. 16:00 – 18:00
Osoby odpowiedzialne za akcję to: Natalia Bartela oraz Magdalena Gawron

Dla Domu Samotnej Matki zbieramy żywność o przedłużonej dacie ważności, makarony, kasze, żywność w puszkach, bakalie do ciast, środki higieniczne dla dzieci, środki czyszczące do sprzątania i prania
Osoby odpowiedzialne za akcję to: Basia Uchwał oraz Izabela Kowalik
  a.rybinska     03-12-2015 11:29
  OLIMPUS (sesja zimowa)- język angielski
Zapraszam do udziału w konkursie z j. angielskiego OLIMPUS, który odbędzie się 13.01. Proszę zgłaszać się do 11. 12. Więcej informacji u nauczyciela. Zapraszam do odwiedzenia strony http://www.olimpus.edu.pl/sesja-zimowa/jezyk-angielski/zakres-tematyczny. Znajdziecie tam zakres materiału, który obowiązuje na teście. Pozdrawiam.
  a.borowa_wajs     01-12-2015 09:20
  Olimpiada PIONIER - język angielski
Olimpiada PIONIER z języka angielskiego odbędzie się 09.12 (środa). Zapraszam do odwiedzenia strony http://www.iro.edu.pl/pionier/jezyk-angielski. Tam znajdziecie zakres tematyczny obowiązujący na konkursie. Pozdrawiam
  a.borowa_wajs     01-12-2015 09:12
  Dzień Pluszowego Misia- rozstrzygnięcie konkursu
25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W konkursie zwyciężyły: największy -misiek Julki Górskiej, najmniejszy -Oli Martynow, sympatyczny miś Natalki Tetlak.
Nagrodę publiczności dostał najstarszy (50 letni) mis pani Basi.
Należy odnotować, że w tym roku nasz konkurs miał rangę międzynarodową, gdyż wziął w niej udział gość z UKRAINY.
Zdjęcia – w galerii
  a.rybinska     27-11-2015 09:31
  ZEBRANIE W SPRAWIE ZIMOWISKA
ZIMOWISKO NARCIARSKIE I ŁYŻWIARSKIE!!!!!

ZEBRANIE W SPRAWIE ZIMOWISKA W ZAKOPANEM odbędzie się w najbliższą niedzielę 29.11.2015 po Mszy Św. szkolnej ok. godz.12.00- w salce pod kościołem na Wojszycach.

Zapraszam już zapisanych oraz zainteresowanych ;) Magdalena Gawron.


  a.rybinska     26-11-2015 10:28
  ADWENTOWA ZBIÓRKA SŁODYCZY
ADWENTOWA ZBIÓRKA SŁODYCZY ORAZ UŻYWANYCH I NOWYCH ZABAWEK DLA DZIECI ZE ŚWIETLIC „ CARITAS” trwa od 30.11-18.12.2015. Wszystkie rzeczy proszę przynosić do s.11-przy ul.Pawiej! Magdalena Gawron.

Przystankowa- zbiórka czekolad dla Białorusi (wolontariat kl.Vb /c)

  a.rybinska     26-11-2015 10:28
  Katecheci Sp 23
„KTO RANO WSTAJE, TEMU PAN BÓG DAJE…”, a co? Przyjdź i zobacz J

Serdecznie zapraszamy na RORATY w kościele na Wojszycach: pon.-pt.godz.6.30,

soboty godz. 7.00 Po Roratach wspólne śniadanie pod kościołem oraz przejście do szkoły. Rodziców prosimy o domowe wypieki, dżemy itd. oraz pomoc podczas przejścia do szkoły!- Katecheci Sp 23


  a.rybinska     26-11-2015 10:27
  Ogólnopolski Konkurs z matematyki - MAT

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny odbędzie się w środę 13 stycznia 2016.
Termin zgłoszeń upływa 15 grudnia 2015 r.
Udział w konkursie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych ocen w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.
Zadania konkursowe nie wymagają dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Konkurs w postaci testu wielokrotnego wyboru jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych (od klasy 2 do 6), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Materiał konkursowy uwzględnia wymagania określone obowiązującymi programami nauczania. Na stronie www.jersz.pl udostępniono bezpłatnie arkusze zadań z lat ubiegłych.
  j.kurnicka     25-11-2015 16:44
  Ogólnopolska Olimpiada z MATEMATYKI Olimpus sesja zimowa
Olimpiada odbędzie się 12 stycznia 2016 r.
Zgłoszenie do 09 grudnia 2015 r. – u nauczycieli matematyki

Zakres tematyczny można znaleźć na stronie organizatora:
http://www.olimpus.edu.pl/sesja-zimowa/matematyka/zakres-tematyczny
  j.kurnicka     25-11-2015 16:38
  Noc grozy i zgrozy!
W najbliższy piątek (27.11.15r. godz. 17-20) Samorząd Szkolny organizuje Noc grozy i zgrozy-spotkanie z horrorem! Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4-6 na mroczny wieczór w naszej szkole, przewidujemy: prelekcje na temat kultury popularnej oraz literatury i filmu mającego cechy horroru, konkurs "Godzina duchów", zapoznanie z fragmentami literatury grozy, seans filmowy, poczęstunek! Chętni proszeni są o zgłoszenie się do opiekuna Samorządu- p. M. Zakrzewskiej!

Serdecznie Zapraszamy
Samorząd Uczniowski SP23
  m.zakrzewska     24-11-2015 23:28
  Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Polskiego Multitest
1. miejsce zajął Cyprian Ziółkowski z klasy 5a
1. miejsce zajął Jakub Łabaz z klasy 6b
6. miejsce zajął Robert Rubaszek z klasy 6a.
12. miejsce, wyróżnienie zdobyła Magdalena Styś z kl.4a
Gratulujemy!
  m.zinczuk     24-11-2015 19:58
  25 listopada w środę obchodzimy Dzień Pluszowego Misia
Przypominam, że jutro – 25 listopada w środę obchodzimy Dzień Pluszowego Misia.

Każdy, kto przyniesie jutro maskotkę misia i posadzi ją na ławce, nie będzie pytany.

Na przerwie o godz. 12.30 można przynieść je do sali gimnastycznej, gdzie odbędzie się konkurs na
- najmniejszego
- największego i
- najsympatyczniejszego misia!

  a.rybinska     24-11-2015 12:02
  Wirtualna konferencja prowadzona na żywo - Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu
Fundacja dla Kultury.pl, realizator ogólnopolskiej kampanii edukacyjno- prewencyjnej Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu, zapraszają na bezpłatny webinar, który odbędzie się 26 listopada o godzinie 17.00.

Więcej informacji w zakładce: pedagog i na stronie:
ambasadorzy.kulturaonline.pl/webinarium
Szczegóły nt. webinarium i całego projektu znajdują się tutaj: http://ambasadorzy.kulturaonline.pl/baza_wiedzy/kulturaonline-22965  a.rybinska     23-11-2015 16:07
  Spotkanie z przedstawicielem fundacji Open Doors
Tydzień tolerancji
- 26 XI po apelu na sali gimnastycznej odbędzie się dla klas IV-VI spotkanie z przedstawicielem fundacji Open Doors Polska - W służbie prześladowanym ... (do 45 minut)
Open Doors Polska (https://www.opendoors.pl/) to oddział międzynarodowej służby pomagającej prześladowanym chrześcijanom. Dzieci dowiedzą się o prześladowaniach w krajach, gdzie chrześcijanie są mniejszością. Wydaje się, że jest to temat potrzebny i aktualny, zwłaszcza w kontekście toczących się dyskusji o uchodźcach…

Jeżeli ktoś z Rodziców nie życzy sobie udziału swojego dziecka w tym spotkaniu, proszę o pisemną informację do wychowawcy lub pedagoga.

  a.rybinska     20-11-2015 11:54
  Konkursy historyczne
Zapraszam do udziału w konkursach :
,,Wierszem, prozą i obrazem o Bohaterach Armii Krajowej"
,,Kobiety Armii Krajowej"
IX Edycja Wojewódzkiego Konkursu ,,Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939 - 1956". Tematem tegorocznej edycji jest ,,Pamięć historyczna żyjąca w przedmiotach".
Informacje o konkursach u nauczyciela historii oraz nauczycieli języka polskiego.
  m.krzeminska     20-11-2015 11:36
  Warsztaty skierowane do rodziców i dzieci z zakresu zdrowego żywienia.
Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zapraszają do udziału w warsztatach skierowanych do rodziców i dzieci.

Więcej informacji :

http://www.szkolawformie.pl/artykul/374-ty-tez-mozesz-odzywiac-sie-smacznie-zdrowo-wartosciowo-bezplatne-warsztaty-dla-rodzicow
  m.zinczuk     18-11-2015 18:43
  Stroje koszykarskie zamawiamy do końca tygodnia
Wydłużony został okres wpłat na stroje koszykarskie ze względu na duże zainteresowanie, zwłaszcza w tym tygodniu. Zamówiło już 60 uczniów.
  m.sosnowski     17-11-2015 21:25
  Prelekcje żeglarskie w SP 23
Dnia 23.11 odbędą sie prelekcje w ramach bezpłatnego programu żeglarskiego ENERGA SAILING prowadzone przez klub UKS ŻEGLARZ, w którym uczestniczy 11 uczniów naszej szkoły, a Piotr Weryński z kl.II c jest mistrzem dolnośląskiej edycji tego projektu w klasie "optymista" - Gratulujemy!
Harmonogram zajęć:
g.8:00 - kl.1a i 2c
g.8:45 - kl.2e i 2d
g.9:45 - kl.1c
g.10:50 - kl.1b i 1d - ul.Przystankowa
g.12:15 - kl.1e i 2a
g.13:00 - kl.2b
Serdecznie zapraszamy uczniów do kolejnej wiosennej edycji przygody z żeglarstwem! Ahoj !
  m.sosnowski     17-11-2015 21:21
  Słodkie pozdrowienia
Klasy, które chciałyby wziąć udział w akcji "Słodkie pozdrowienia" dla dzieci z Białorusi, proszę o kontakt z pedagogiem.
  a.rybinska     17-11-2015 15:32
  zmiana numerów wewnętrznych
Tel. 71 798-68-46 wewn.: ul.Przystankowa – 140, psycholog ul.Pawia - 141 .
  a.rybinska     17-11-2015 15:31
  Próbny sprawdzian klas VI - 24.11.
Informacje o sprawdzianie:

http://oke.wroc.pl/images/library/File/pdfy/20150831_SprFlyer2016.pdf
https://www.youtube.com/watch?v=dbU8XAtgnZg
https://www.youtube.com/watch?v=ezgCRV8DGW0&list=UUlFz0_bFbaehlhQ_FiD7UmQ

Rodziców dzieci (z opiniami, chorobami przewlekłymi, obcokrajowców), które podczas sprawdzianu klas VI będą korzystać z dostosowania wymagań, proszę o kontakt z wychowawcami lub pedagogiem.

  a.rybinska     17-11-2015 11:32
  Apel ,,Od Niepodległości do Solidarności"
Zapraszamy na uroczysty apel w wykonaniu uczniów klas 4 - 6
,,Od Niepodległości do Solidarności", który odbędzie się w dniu 26 listopada 2015 roku o godz. 10.00 w budynku szkolnym przy ul. Przystankowej.
  m.krzeminska     16-11-2015 21:48
  Międzyszkolny konkurs poetycki " Niebiańscy przyjaciele: Anioły
Należy przygotować wiesz/wiersze tematycznie związane z tematem konkursu, może być ozdobiony ilustracjami wykonanymi przez autora.
Prace należy przygotować do 30 listopada.
  m.zinczuk     16-11-2015 15:59
  Konkurs poetycki " Weź słowo do ręki"
Należy przygotować 3 niepublikowane własne wiersze, każdy podpisany godłem (pseudonimem), tematyka utworów jest dowolna.
Zgłoszenia do 10 grudnia.

  m.zinczuk     16-11-2015 15:45
  DZIEŃ TOLERANCJI ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ - 23 listopada
Przez najbliższy tydzień będziemy przygotowywać się do obchodów Dnia Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień. Zapraszamy wszystkich do włączenia się do naszej akcji promującej postawę tolerancji i życzliwości wobec drugiej osoby :):):)

Przez cały tydzień obok pokoju nauczycielskiego będzie funkcjonować "POCZTA ŻYCZLIWOŚCI". Zachęcamy do wysyłania miłych karteczek do koleżanek, kolegów, nauczycieli oraz do okazywania sobie życzliwości.

Szczegóły akcji u psychologa (p.K.Kowal) lub w bibliotece (p.I.Michalska) oraz u wychowawców.
  k.kowal     15-11-2015 17:57
  Mały Samorząd organizuje w budynku przy ul.Pawiej zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt.
Mały Samorząd organizuje w budynku przy ul.Pawiej zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt.

Dzieci z ul.Przystankowej informuję, że naszą zbiórkę przenosimy na wiosnę. Będziemy zbierać karmę, ale tylko jeden rodzaj karmy - Animonda carmy (dla kotów, mokra karma w puszkach) dla schroniska JEŻY. Jeżeli ktoś bardzo chce wziąć udział w akcji już teraz - możne przynieść taką karmę.
  a.rybinska     13-11-2015 12:33
  Konkurs fotograficzny
zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym "Wrocław w oczach dziecka". Prace proszę przynosić
kl.I-III do p.Ani Wardęgi
kl.IV-VI - do p.Pedagog

Szczegóły - na tablicy informacyjnej. Prace przynosimy do 18 XI
  a.rybinska     13-11-2015 12:27
  5.11.2015 (niedziela) godz. 12:00 zebranie- zimowisko

Drodzy Rodzice !

Podczas ferii zimowych w 2016 roku organizujemy dla dzieci zimowisko rekreacyjno-narciarskie (zajęcia dla początkujących i zaawansowanych)
w Zakopanem w terminie 30.01-06.02.2016,
Serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się
w dniu 15.11.2015 (niedziela) po Mszy Św., godz. 12:00 – 12:10, w salce pod kościołem na Wojszycach. Szczegóły na stronie internetowej biura i na plakatach w szkole.

Magdalena Gawron
  a.rybinska     12-11-2015 12:18
  "Jak chronić dzieci przed krzywdzeniem"
Witam,
Stowarzyszenie Pomocy "Iskierka" realizuje projekt "Jak chronić dzieci przed krzywdzeniem" - edukacja dorosłych oraz wsparcie i pomoc dzieciom – ofiarom przemocy.
W ramach projektu:

- poradnictwo psychologiczne dla ofiar przemocy dzieci, młodzieży, dorosłych oraz dla osób obserwujących przemoc w swoim otoczeniu;

- oddziaływania terapeutyczne dla dzieci i młodzieży – ofiar przemocy;

- poradnictwo prawne dla osób doświadczających i/lub obserwujących przemoc
w swoim otoczeniu;


Stowarzyszenie Pomocy "Iskierka"
Pl. Św. Macieja 5
50-244 Wrocław
Tel. 71 322 41 14

  a.rybinska     12-11-2015 12:09
  ZDROWE ŚNIADANIE - 02 XII
Akcja promująca zdrowe odżywianie pt.:Zdrowe śniadanie" odbędzie się 2 grudnia!!!
  m.sosnowski     10-11-2015 13:44
  SZKOLNY TURNIEJ SIATKÓWKI
Międzyklasowe zawody "trójek" siatkarskich dziewcząt i chłopców kl.5-6 odbędą się 23 i 30 listopada w g.15:30 - 16:30. Zawody organizuje Barbara Grudzińska
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!! - ZAPISY DO KOŃCA TYGODNIA !!!
  m.sosnowski     10-11-2015 13:42
  Ogólnopolska Olimpiada z Języka Polskiego - Olimpus sesja zimowa
Dodatkowe informacje i zapisy u polonistów do 8.12.2015 r.
  m.zinczuk     05-11-2015 18:32
  21 listopada
21 listopada (sobota) realizatorzy kampanii "odblaskowi" zapraszają na spotkanie do CH Auchan. Podczas spotkania dzieci otrzymają odblaskowe opaski.
Info: www.akademia.odblaskowi.pl
  a.rybinska     05-11-2015 11:29
  DZIECI W SIECI
19 listopada, czwartek, klasy 4b, 5a,b,c, 6a wyjście na przedstawienie teatru profilaktycznego DZIECI W SIECI
  a.rybinska     05-11-2015 10:12
  Zapraszamy uczniów klas IV- VI na zajęcia socjoterapeutyczne
Zapraszamy uczniów klas IV- VI na zajęcia socjoterapeutyczne
(ostatnie wolne miejsca)
Miejsce: Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna nr 9 we Wrocławiu
ul. Krakowska 102
Zapisy na adres : i.gryszan@ppp9-wroc.pl lub telefonicznie w sekretariacie
(proszępodać: imię, nazwisko, nr szkoły, klasa i tel. kontaktowy)
Termin: cotygodniowe spotkania - wtorek, godz. 15.15, sala 112, piętro I,
Cel: kształcenie kompetencji społecznych
Zajęcia dotyczą:
 radzenia sobie z nieśmiałością i wycofaniem;
 radzenie sobie z agresją i złością;
 współdziałania z rówieśnikami;
 poznania swoich mocnych i słabych stron;
 rozumienia i nazywania przeżywanych uczuć;
 konstruktywnego radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych;
 nawiązywania prawidłowych relacji społecznych.

Prowadzące: psycholog - socjoterapeuta Izabela Gryszan; pedagog – socjoterapeuta Agnieszka Bednarek

  a.rybinska     05-11-2015 09:36
  Pola nadziei II
Rozpoczynamy akcje "Pola nadziei II"- sadzimy żonkile dla Wrocławskiego Hospicjum Dziecięcego.
  a.rybinska     05-11-2015 09:26
  KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ
Uczniowie naszej szkoły wybrali już tytuły książek w ramach Programu MEN "Książki Naszych Marzeń". Obecnie wszyscy czekają na realizację zamówienia. Marzenia spełnią się gdy zawitają do naszej szkoły:Nowe przygody Piątki z Zakątka, Wielka wyprawa Karmuli, Banda z Uroczyska, Zwiadowcy,Tytus, Romek i Atomek, Bogowie Olimpijscy, Emil ze Smalandii i wiele innych, poczytnych tytułów.
  i.michalska     02-11-2015 12:32
  Ebooki dostępne od zaraz !!!
Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, jako druga biblioteka w Polsce, udostępnia swoim czytelnikom możliwość bezpłatnego wypożyczania ebooków! Każdy posiadacz elektronicznej karty bibliotecznej może otrzymać specjalny kod, dający dostęp do 12 000 ebooków znajdujących się w ofercie serwisu Legimi (nowości dla dorosłych i dzieci, poszukiwane bestsellery literatury pięknej, beletrystyka). Książki pobiera się na telefon, smartfon, tablet itp. i czyta w dowolnym miejscu i czasie.
Każdy czytelnik może wypożyczyć dowolną liczbę książek.
Więcej informacji:

www.biblioteka.wroc.pl/876-wypozyczaj-ebooki-w-bibliotece

www.legimi.com/mbp
  i.michalska     02-11-2015 11:43
  Radosna Parada Niepodległości
W dniu 11 listopada 2015 roku, Narodowe Święto Niepodległości powitamy udziałem w XIV Radosnej Paradzie Niepodległości.Uroczystości rozpoczną się Mszą Św. celebrowaną przez J.E. Abp Józefa Kupnego w Bazylice Mniejszej p.w.Św. Elżbiety.
  m.krzeminska     30-10-2015 12:16
  III Ogólnopolska Akcja Społeczna ,,Mamy Niepodległą".
Akcja polega na wysyłaniu okolicznościowych życzeń do bliskich i znajomych z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Organizatorem jest Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.Nasza szkoła, otrzymała 50 kartek, które prześlemy do Kombatantów oraz instytucji z nami współpracujących.
  m.krzeminska     30-10-2015 11:31
  przeciwdziałanie nadwadze i otyłości
Rodziców zainteresowanych objęciem dziecka dodatkowym projektem z zakresu przeciwdziałania nadwadze i otyłości (współfinansowany przez miasto, częściowo płatny-4 zł) proszę o kontakt z pedagogiem lub pielęgniarką szkolną (p.Elą Gajewską).
  a.rybinska     29-10-2015 11:20
  ubezpieczenie
Rodziców, którzy nie ubezpieczyli dziecka w szkole, bardzo proszę o dostarczenie informacji, gdzie dziecko jest ubezpieczone ( o ile jej nie dostarczyli). W pozostałych przypadkach b. proszę o kontakt z pedagogiem szkolnym.

  a.rybinska     28-10-2015 08:46
  wygraj książkę dla biblioteki
Fundacja dla Kultury.pl po raz drugi rusza z akcją darmowego rozdawania książek do bibliotek! Książki można wygrać w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno- prewencyjnej „Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu”.


Wystarczy zaliczyć szkolenie (kompletne szkolenie składa się z siedmiu kursów) na bezpłatnej platformie e-learningowej, a zdobyte punkty wymienić na książki, które trafią do bibliotek szkolnych lub miejskich. To Ty zadecydujesz do której biblioteki zostaną wysłane zdobyte przez Ciebie upominki!
Aby rozpocząć szkolenie wejdź na: http://ambasadorzy.kulturaonline.pl/szkolenia
  a.rybinska     27-10-2015 14:28
  szkolenie online
Zapraszam do udziału w szkoleniu online 'Akademia Bezpiecznego Internetu' , który jest bezpłatny.
Wystarczy tylko zarejestrować się i postępować zgodnie z zamieszczonymi wskazówkami.

Aby rozpocząć szkolenie wejdź na: http://ambasadorzy.kulturaonline.pl/szkolenia
  a.rybinska     27-10-2015 14:26
  warsztaty FREYA kl.Vb
w piątek 30 X w kl. V b odbyły się warsztaty FREYA . Dziękujemy pani Ani i wolontariuszkom z XV LO!
  a.rybinska     27-10-2015 14:24
  Zapraszam Rodziców klas I-III
Zapraszam Rodziców klas I-III na bezpłatne warsztaty „Bez klapsa” (jak wychowywać bez agresji...)
Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się telefonicznie do pedagoga szkolnego .
  a.rybinska     27-10-2015 12:36
  akcja " CARITAS"
DRODZY RODZICE,
na prośbę " CARITAS WROCŁAW" zwracam się do Państwa z prośbą o przekazywania MĘSKIEJ ODZIEŻY I OBUWIA dla potrzebujących.

Każda ilość mile widziana, ponieważ w okresie jesienno- zimowym przybywa potrzebujących.

Wszystkie rzeczy proszę zostawiać w parafialnym " CARITAS" pod kościołem na Wojszycach w każdy czwartek w godzinach 16.00-18.00.

W imieniu organizatorów i potrzebujących- DZIĘKUJĘ- Magdalena Gawron.
  a.rybinska     27-10-2015 12:04
  bezpłatne warsztaty "Inkubator dla rodzica. Podnoszenie aktywności rodziców uczniów o specjalnych potrzeba
Szanowni Państwo,
na prośbę organizatorów - Fundacji Wspierania Edukacji i Rozwoju Osobistego HELIOS - przesyłam informację, z uprzejmą prośbą o rozpropagowanie jej wśród rodziców uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Fundacja zaprasza rodziców na bezpłatne warsztaty "Inkubator dla rodzica. Podnoszenie aktywności rodziców uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych przez tworzenie grup wsparcia w lokalnych społecznościach".

info: www.ehelios.org tel. 517370107, 713194042
  a.rybinska     27-10-2015 12:03
  „Wrocław Walczy o Anię!”
Także nasza szkoła postanowiła zaangażować się w pomoc Ani oraz pacjentom chorym na nowotwory krwi, apelując do rodziców o pochylenie się nad inicjatywą dawstwa szpiku, wsparcia i zarejestrowania się w dniach 4-8 listopada.
Więcej informacji w zakładce: We Wrocławiu.
  m.zinczuk     26-10-2015 15:40
  Wyniki szkolnego etapu zDolny Ślązak z j. niemieckiego
Do kolejnego etapu zDolny Ślązak z j. niemieckiego zakwalifikowali się następujący uczniowie:
Jaśmin Woś- 27pkt
Emilia Leineweber- 24pkt
Piotr Wdowczyk- 24 pkt.

Gratulujemy!
  m.zakrzewska     22-10-2015 21:30
  Dyktando ( nie tylko) Dla Mistrzów
Dodatkowe informacje i zapisy u polonistów do 26.11.15.
  m.zinczuk     22-10-2015 19:34
  Ogólnoposka Olimpiada z Języka Polskiego Pionier
Dodatkowe informacje i zapisy u polonistów do 19.11.15.
  m.zinczuk     22-10-2015 19:34
  Odowałane Zajecia wyrównawcze z j. polskiego
Dnia 23.10.15r. odwołuje się zajęcia wyrównawcze zajęcia z j.polskiego, które odbywają się o godz 7:15:) Dziekuję za wyrozumiałość.

Z poważaniem
Malwina Zakrzewska
  m.zakrzewska     22-10-2015 16:31
  Skończyliśmy zbiórkę cebulek żonkili
Skończyliśmy zbiórkę cebulek żonkili dla Wrocławskiego Hospicjum Dziecięcego
('Pola nadziei")-
Podsumowanie dla Ligi klas:
Kl.IV a- 32
Kl.IV b- 31
Kl.Vc- 16
VI b – 5

dziękujemy!
  a.rybinska     21-10-2015 09:05
  info dla Rodziców
Otrzymaliśmy informację, że w piątek 23 X od g. 10 w auli PWT odbędzie sie konferencja pt. "Wolność" przekazu - wstęp wolny
  a.rybinska     20-10-2015 15:30
  Ogólnopolska Olimpiada z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - Olimpus sesja jesienna
Konkurs językowy odbędzie się 04.11 (środa). Zapraszam do odwiedzenia strony internetowej http://www.olimpus.edu.pl/jezyk-angielski-archiwum. Tam znajdziecie testy - dobry trening przed olimpiadą. Zapraszam wszystkich zapisanych uczniów.
  a.borowa_wajs     18-10-2015 20:30
  KONKURSY GRAFICZNE
Do 1 XI trwa konkurs na projekt logo Międzynarodowej Olimpiady Lingwistycznej
(IOL - International Olympiad in Linguistics) - jednej z 12 międzynarodowych olimpiad naukowych. Zwycięzca otrzyma prezenty ze wszystkich 37 krajów uczestniczących w olimpiadzie o łącznej wartości między 100 a 500 euro.
Szczegoly: http://www.ioling.org

Do 16 XI można składać w wersji elektronicznej projekty w konkursie na koszulkę
promującą Instytut Matematyczny UWr wśród uczniów. Każdy możeprzedstawić kilka
pomysłów i przesłać je na adres kraszew@math.uni.wroc.pl.
Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 500 zł. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do końca listopada.
  j.kurnicka     17-10-2015 09:53
  Ogólnopolski Projekt Stypendialny- Stypendiada Polonistyczna dla klas 4-6
W tegorocznej edycji można wziąć udział w następujących konkursach
tematycznych z zakresu edukacji polonistycznej:

1. Konkurs czytelniczy „Kreator” – 1 XII 2015 r.
2. Konkurs ortograficzny „Ortograf” – 2 XII 2015 r.
3. Konkurs literacki „Polonus” – 4 XII 2015 r.

Dodatkowe informacje i zapisy u polonistów do 5.11.15.
  m.zinczuk     16-10-2015 17:18
  Ogólnopolska Olimpiada z MATEMATYKI Olimpus sesja jesienna
Konkurs odbędzie się 3 listopada 2015 r. (wtorek). Zapraszamy wszystkich zapisanych uczniów.
  j.kurnicka     16-10-2015 14:29
  Ogólnopolski Konkurs ALFIK matematyczny
To już edycja XXI konkursu, odbędzie się w środę 25 listopada 2015, termin nadsyłania zgłoszeń upływa 4.11.2015, konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas 2-6 SP, zapisy oraz wpłata wpisowego, 9 zł, w terminie do 4.11. u nauczycieli matematyki w klasach 4-6 oraz u wychowawców w klasach 2-3. Zachęcamy do udziału :)
  j.kurnicka     16-10-2015 14:24
  Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka,
Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, (http://www.hfhr.pl/), gdzie można znaleźć informację na temat projektów organizowanych przez fundację dotyczących m.in.: tematyki obecności imigrantów w Polsce, przeciwdziałaniu dyskryminacji ze względu na pochodzenie narodowe, etniczne, rasowe, wyznawaną religię bądź bezwyznaniowość, praw człowieka.
  a.rybinska     16-10-2015 11:16
  odblaskowi
http://www.akademia.odblaskowi.pl/akademia.html
  a.rybinska     16-10-2015 11:14
  Warsztaty dla rodziców nastolatków
Ratunku!!!
Moje dziecko wścieka się, trudno z nim rozmawiać.
Warsztaty dla rodziców nastolatków.

Termin: 17, 20 października 2015r. (warsztaty trwają 2 dni)
17 października - sobota - godz. 10.00-16.00
20 października – wtorek – godz. 16.00-20.00

Więcej informacji w zakładce: Pedagog.
  a.rybinska     16-10-2015 10:15
  Warsztaty dla rodziców (I-III)
„RAZEM DAMY RADĘ”
Warsztaty dla rodziców wraz z dziećmi w młodszym wieku szkolnym (I-III klasa SP)

Drogi Rodzicu, jeżeli:
Uważasz, że Twoje dziecko jest nieśmiałe, ma trudności w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami,
Zastanawiasz się, jak pomóc swojemu dziecku w odkrywaniu swoich mocnych stron, budowaniu poczucia własnej wartości,
Szukasz pomysłów na twórcze spędzenie czasu ze swoim dzieckiem.
Termin: 21, 22 listopada 2015r.
21.11.2015r. (sobota) godz. 10.00-15.00
22.11.2015r. (niedziela) godz. 10.00-14.00

Więcej informacji w zakładce: Pedagog.


  a.rybinska     16-10-2015 10:13
  MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA
W ramach Akcji Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia, zbieramy znicze , które za pośrednictwem TVP Wrocław, zostaną zawiezione na Polskie Cmentarze na Kresach Wschodnich. Zbiórka trwa do dnia 26 października 2015. Bliższe informacje u nauczyciela historii.
  m.krzeminska     15-10-2015 10:59
  Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna
Zapraszam uczniów klas 4 - 6 do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej, która odbędzie się w dniu 10 listopada 2015 roku. Bliższe informacje i zapisy u nauczyciela historii do dnia 22 października .
  m.krzeminska     15-10-2015 10:51
  Ogólnopolski Konkurs
To już edycja XXI konkursu, odbędzie się w środę 25 listopada 2015, termin nadsyłania zgłoszeń upływa 4.11.2015, konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas 2-6 SP, zapisy oraz wpłata wpisowego, 9 zł, w terminie do 4.11. u nauczycieli matematyki w klasach 4-6 oraz u wychowawców w klasach 2-3. Zachęcamy do udziału :)
  a.haszto     14-10-2015 19:54
  VII Międzyszkolny konkurs
Aby wziąć udział w konkursie, należy przeczytać 10 książek wskazanych przez organizatora.
Dodatkowe informacje i zapisy u polonistów do 15.11.15.
  m.zinczuk     14-10-2015 18:31
  Pasowanie na ucznia klasy pierwszej
Uroczystość pasowania na ucznia klasy pierwszej odbędzie się 22 października o godz. 17:00 w szkole przy ul. Przystankowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców !
  a.dudek     13-10-2015 18:48
  "Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu"
8 października wolontariuszka "Fundacji dla kultury" pani Magda Falkowska przeszkoliła uczniów klas III w ramach programu "Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu".
Jednocześnie przypominam i polecam:

www.youtube.com/channel/UC3yO6HQZrlAC6M258AUqAvA
  a.rybinska     13-10-2015 13:21
  Międzyszkolny konkurs "Labirynty ortografii"
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-6 ze specyficznymi trudnościami w nauce.
Dodatkowe informacje i zapisy u polonistów do 19.10.15.
  m.zinczuk     12-10-2015 17:10
  Międzyszkolny konkurs "Ortorymowanki"
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-6 ze specyficznymi trudnościami w nauce.
Dodatkowe informacje i zapisy u polonistów do 20.10.15.
  m.zinczuk     12-10-2015 17:08
  Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny Alfik Humanistyczny w ramach programu Łowimy Talenty
Dodatkowe informacje i zapisy u polonistów do 25.11.15.
  m.zinczuk     12-10-2015 16:23
  zamiast kwiatka - Zbieramy cebulki żonkili 8- 15 X
Zbieramy cebulki żonkili 8- 15 X
dla Wrocławskiego Hospicjum Dziecięcego
Cebulki proszę zbierać w klasach – przeliczone przynosić do p.Pedagog (Liga klas!) albo p.M.Gawron

  a.rybinska     09-10-2015 11:41
  PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI 15-LECIA INSTYTUTU PAMIĘCI NARODOWEJ
11 października w niedzielę od godz. 12.00-18.00 w sali Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia odbędzie się piknik rodzinny - organizatorem jest IPN. Program jest niezwykle atrakcyjny: warsztaty posługiwania się mapą, konkursy, strefa dla małych, dużych i całkiem dorosłych. Będzie muzycznie, historycznie, turnieje z nagrodami i na pewno ciekawie... więcej informacji na:
http://www.wroclaw.pl/15-lat-ipn-obchody-jubileuszu-we-wroclawiu-program
  i.michalska     09-10-2015 09:10
  Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny Pingwin
Dodatkowe informacje i zapisy u polonistów do 29.10.15.
  m.zinczuk     08-10-2015 17:18
  Zaproszenie na konferencję "Empatyczny Wrocław"

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia wraz z Fundacją Twórczego Rozwoju „Strefa Inspiracji” serdecznie zapraszają na konferencję "EMPATYCZNY WROCŁAW" Konferencja odbędzie się 15 października 2015r. w sali konferencyjnej Hotelu Wrocław, ul. Powstańców Śl. 7 w godzinach9:00-15:00 (część I) przeznaczona dla nauczycieli, pedagogów, psychologów, pracowników socjalnych, pielęgniarek i innych zawodów pomocowych oraz 16:30- 20:30 (część II) dla ogółu mieszkańców w tym w szczególności rodziców.
Udział w Konferencji jest nieodpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Rejestracja i więcej informacji na stronie http://konferencja.empatyczna.pl/
  m.zinczuk     07-10-2015 16:15
  Nowy Przewodniczący Samorządu Szkolnego!
Szanowni uczniowie oraz nauczyciele od dziś SP23 ma nowego przewodniczącego Samorządu Szkolnego jest nim Mikołaj Szuszkiewicz! Jego zastępczynią została Joanna Krawczyk. W najbliższym czasie w zakładce "Samorząd Szkolny" pojawią się nazwiska osób, które są członkami Samorządu:)
Dziękuję za głosy i gratuluję zwycięzcy!
  m.zakrzewska     06-10-2015 20:01
  Sprawdzian klas VI - dostosowanie wymagań
Sprawdzian klas VI
Przypominam, że osoby wymagające dostosowania warunków podczas Sprawdzianu powinny do 15 października 2015 r. dostarczyć dyrektorowi szkoły zaświadczenie o stanie zdrowia potwierdzające taką potrzebę lub opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o specyficznych trudnościach w uczeniu się.
  a.rybinska     06-10-2015 15:12
  „Bezpieczny przejazd”

6 października (wtorek) pani Bożena Łopuszyńska z Polskich Linii Kolejowych i pan Robert Skiba ze Straży Ochrony Kolei przeprowadzili prelekcje dla klas IV i V pt. „Bezpieczny przejazd”. Dziękujemy za przybycie i za sprezentowane gadżety. Zdjęcia w Galerii.


  a.rybinska     06-10-2015 13:08
  „Rowerem bezpieczniej i zdrowo”
W środę 7 października wolontariusze ze stowarzyszenia „Rowerowa szkoła” p.Magda Mokrzan i pan Cezary Grochowski w ramach projektu „Rowerem bezpieczniej i zdrowo” przeprowadzili dla klasy Vb warsztaty bezpiecznej jazdy na rowerze. Dziękujemy!
  a.rybinska     06-10-2015 13:03
  Ogólnopolski konkurs "JESTEM SMART!"
Konkurs filmowy-
wystarczy SMART grupa – od jednego do 4 uczniów oraz nauczyciel, kamera i dobry pomysł na to, jak mądrze wykorzystywać tablety, smartfony i internet! Nagrajcie filmik, w który pokażecie i opowiecie o tym, jak na co dzień, w szkole i po lekcjach korzystacie z internetu i smartfonów. Ogranicza was tylko wyobraźnia!

Film trwający nie dłużej niż 3 min, należy wykonać w grupach max. 5 osobowych (w tym nauczyciel) i zapisać w formacie .mov lub MPEG-4.
Zgłoszenia i więcej informacji do 15.10.2015 u p. M. Zińczuk.
  m.zinczuk     05-10-2015 19:34
  Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny " Zapomniana Sztuka Kaligrafii"
Dodatkowe informacje i zapisy u polonistów do 10.11.15.
  m.zinczuk     05-10-2015 19:22
  wyprawka szkolna
Proszę przynosić faktury (do pedagoga lub sekretariatu)
  a.rybinska     02-10-2015 16:02
  WROCŁAWSKA KONCEPCJA EDUKACYJNA 2015/2016
Wrocławska Koncepcja Edukacyjna to całość różnorodnych przedsięwzięć: warsztatów, konferencji, spotkań, konkursów, filmów, przedstawień itp. zaplanowanych i zorganizowanych w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Uczniowie wrocławskich szkół wraz z nauczycielami, opiekunami mogą skorzystać z proponowanych zajęć i programów. Mogą wybrać określone wydarzenie lub kilka z nich i zgłosić grupę, klasę na podany w dokumencie mail.
Nasi uczniowie uczestniczą 1 października w IV Festiwalu Viva Ukraina i Viva Polonia. Wezmą także udział w Forum Gazetek szkolnych. Więcej na stronie: www.wcrs.wroclaw.pl
  i.michalska     30-09-2015 11:30
  Wybory do Samorządu Szkolnego
5.10.2015r. w naszej szkole odbędą się wybory do Samorządu Szkolnego. Kandydują:
-Kamila Kobylańska kl.5b
- Filip Grzesiak kl. 5b
- Joanna Krawczyk kl. 6a
- Julia Górska kl. 6b
- Mikołaj Szuszkiewicz kl. 6b.
Głosy będzie można oddawać w sal nr 11 na każdej przerwie.
Zapraszam uczniów i nauczycieli, a kandydatom życzę powodzenia.
Z poważaniem
Opiekun Samorządu
Malwina Zakrzewska
  m.zakrzewska     30-09-2015 00:01
  Konkurs recytatorski
Konkurs Recytatorski
Jesienna słota

Nadchodzi jesień, która ma różne oblicza. Czasami jest jak bursztyn, który mieni się złotymi odcieniami. Czasami okazuje się bura i szara, pełna deszczowych wieczorów. Jesień była inspiracją dla wielu pisarzy dlatego tomiki poetyckie są pełne jesiennych motywów. W związku z tym ogłaszam Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „Jesienna słota”. Wszystkich chętnych, którzy chcą się zmierzyć z jesiennym wyzwaniem poetyckim, proszę o zapisy u
p. Malwiny Zakrzewskiej do 19.10.2015r.

Z poważaniem
Malwina Zakrzewska
  m.zakrzewska     29-09-2015 23:56
  link z naszego peletonu:
link z naszego peletonu:
http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,18915736,rowerzysci-jada-przez-miasto-uwaga-na-korki.html

  a.rybinska     29-09-2015 15:23
  Zespół Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym
Tematem jest szerokie pojęcie „decydującego momentu” w fotografii reportażowej, odnoszące się do twórczości wybitnego fotoreportera XX wieku Henri Cartier–Bressona.
Zadaniem konkursowym jest wykonanie pojedynczych zdjęć, w których można zauważyć refleks fotografa, który powinien pokazać w swoich zdjęciach ów decydujący moment.

Dodatkowe informacje i zapisy up. M. Zińczuk do 15.01.2016.
  m.zinczuk     26-09-2015 19:56
  Ogólnoposka Olimpiada z MATEMATYKI Olimpus sesja jesienna
Dodatkowe informacje i zapisy u matematyków do 7.10.15.
  j.kurnicka     25-09-2015 20:37
  Angielski w sieci:)
Zapraszam uczniów klas 4a,b i 5b do odwiedzania strony internetowej www.oxfordenglishonline.pl. Wystarczy zgłosić się do nauczyciela j. angielskiego ze swoim adresem mailowym, a wszystkie dane potrzebne do zalogowania sie na powyższej platformie, zostana przesłane na skrzynkę pocztową. Dzięki tej platformie będziecie mogli powtarzać i utrwalać bieżące wiadomości z książek Team Up 1 i 2. Zapraszam!
  a.borowa_wajs     24-09-2015 21:32
  Multitest z języka angielskiego
16 pazdziernika odbędzie się konkurs MULTITEST z j. angielskiego dla klas 4-6. Odśwież wiadomości przed konkursem i zgłoś się po test do nauczyciela j. angielskiego :) Zacznij od dziś! Zapraszam!
  a.borowa_wajs     24-09-2015 21:18
  "Tea with the Queen" - warsztaty z języka angielskiego
22 września (wtorek) klasa 6B uczestniczyła w warsztatach językowych pt. "Tea with the Queen". Zajęcia zostały zorganizowane przez British Council w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej w American Corner, Rynek 58. Pod okiem wspaniałego lektora nasi uczniowie nie tylko świetnie się bawili i pracowali, ale także przez chwilę mogli poczuć się jak na salonach samej Królowej Elżbiety. Herbata w tak wyjątkowym towarzystwie smakowała wyśmienicie. Zapraszam do galerii.
  a.borowa_wajs     24-09-2015 21:02
  Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny " Fraszka"
Dodatkowe informacje i zapisy u polonistów do 8.10.15.
  m.zinczuk     24-09-2015 19:26
  Ogólnoposka Olimpiada z Języka Polskiego Olimpus sesja jesienna
Dodatkowe informacje i zapisy u polonistów do 7.10.15.
  m.zinczuk     24-09-2015 19:25
  Olimpiada Wiedzy Archimedes Polonica-Plus
Dodatkowe informacje i zapisy u polonistów do 2.10.15.
  m.zinczuk     24-09-2015 19:23
  trudna sytuacja materialna
Pedagog szkolny prosi o kontakt Rodziców z b.trudną sytuacją materialną.
  a.rybinska     24-09-2015 09:20
  spotkanie wolontariatu
Czwartek , 24 września w s.27 odbędzie się spotkanie wolontariatu
Klasy VI i V- g.9. 40.
Klasy IV – 10.40

  a.rybinska     23-09-2015 08:13
  Sprzątanie świata
Uczniowie klas 4-6 wezmą udział w akcji Sprzątanie Świat (24.09.15r.) http://www.wroclaw.pl/uczniowie-z-wroclawia-przylaczaja-sie-do-akcji-sprzatania-swiata :)
  m.zakrzewska     21-09-2015 22:20
  Uczniowski Program Stypendialny- stypendia przyznane :)
W ramach Uczniowskiego Programu Stypendialnego w roku szkolnym 2015/2016 troje uczniów naszej szkoły otrzymało stypendium za swoje wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki. Agnieszce Nawój, Cyprianowi Ziółkowskiemu i Jakubowi Łabazowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów a pozostałych uczniów zachęcamy do pracy i starań o podobne wyróżnienia :)
  a.haszto     21-09-2015 21:52
  zDolnyŚlązaczek
Wszyscy uczniowie, którzy chcą wziąć udział w konkursie zDolny Ślązaczek muszą zgłosić się do swoich nauczycieli przedmiotowych:
- z j. polskiego i matematyki do 28.09.15r.,
- z j. angielskiego i niemieckiego do 10.10.15r.
Więcej szczegółów dostępnych jest w regulaminie konkursu na stronie http://dodn.wroclaw.pl/zdolnyslazak/
  m.zakrzewska     21-09-2015 19:19
  Książkowy Recykling
Witam :)
Akcja Książkowy Recykling, która miała być organizowana w ramach Sprzątania Świata w środę w budynku przy ul. Pawiej została przesunięta na 30.09.2015r. Pozdrawiam
  a.kurmanska     21-09-2015 00:11
  Do twórców "Pinezki"!
Chcesz się spróbować jaki dziennikarz lub redaktor? Chcesz sprawdzić jak powstaje gazetka szkolna? Jeśli tak, to serdecznie zapraszam na pierwsze spotkanie twórców szkolnej gazetki "Pinezka", które odbędzie się we wtorek 22.09.15r. o godz. 8:10.

Pozdrawiam
Malwina Zakrzewska:)
  m.zakrzewska     20-09-2015 13:23
  „Wyjdź poza swój świat”
16 września wolontariuszki Wrocławskiego Hospicjum opowiadały uczniom klas IV i V czym jest wolontariat. Spotkanie odbyło się w ramach wrocławskiego programu „Wyjdź poza swój świat”.
  a.rybinska     18-09-2015 16:28
  Ostrzeżenie przed osobami oferującymi sprzedaż narkotestów!
Ostrzeżenie przed osobami oferującymi sprzedaż narkotestów!
W związku z informacjami o osobach, które oferują sprzedaż testów na obecność narkotyków dla szkół, przedstawiając się jako pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Główny Inspektor Sanitarny informuje, że Inspekcja nie prowadzi sprzedaży narkotestów i żadne zalecenia w tym zakresie nigdy nie zostały wydane. Nie ma również żadnych przepisów prawa, które obligowałyby dyrektorów szkół do zakupu tego typu artykułów. Praktyki takie mają zatem znamiona oszustwa i winny być zgłaszane Policji.

z wyrazami szacunku
Jolanta Berdzik
Kierownik Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia
----------------------------------------------------------------------------------
Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we Wrocławiu
siedziba Oddziału: ul. Pretficza 7 wysoki parter, pok. nr 6 i 8
tel. 71 332 85 52 lub 71 361 46 91 wew. 34 lub 24
fax 71 362 32 60 lub 71 362 42 90
e-mail: psse-ozipz@wp.pl
www.psse.wroc.pl
  a.rybinska     18-09-2015 16:27
  „Bezpieczna droga do szkoły”
11 września br. w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły” odbyły się spotkania uczniów klas I z policjantem. Dziękujemy panu asp. Bartoszowi Mrówce za wizytę w naszej szkole! Zdjęcia dostępne są w galerii.
  a.rybinska     18-09-2015 16:22
  Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej 2015/2016
Edukacja filmowa to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych.Przed każdym filmem odbywa się multimedialna prelekcja poświęcona opisanemu w folderze zagadnieniu lub spotkanie z gościem.
Nauczyciele dostają interdyscyplinarne materiały dydaktyczne (informacje o filmie i reżyserze, scenariusze lekcji, karty pracy. Najmłodsi uczniowie mogą wziąć udział w warsztatach lub konkursach plastycznych, natomiast starsi – w dyskusjach.
Zapraszamy nauczycieli, rodziców i opiekunów na stronę: http://www.nhef.pl

  i.michalska     16-09-2015 13:58
  zbieramy plastiki
Drodzy Zbieracze Plastików:)

W zeszłym roku szkolnym 2014/15 w akcji " Nakrętki dla hospicjum" uczestniczyło 296 placówek-

w tym nasza SP23-które zebrały 80 149kg plastiku, co przełożyło się na kwotę 101 414zł. W tym roku szkolnym także zbieramy plastiki z następującymi symbolami: PP, PE-HD, PE-LD, LDPE, HDPE. Plastiki zostawiamy na 1p. w budynku przy ul. Pawiej oraz w piwnicy przy ul. Przystankowej. Dziękuję wszystkim " Zbieraczom" i zachęcam nowych do współpracy - Magdalena Gawron.
  a.rybinska     14-09-2015 14:56
  Program wychowawczy szkoły - PILNE
W razie uwag rodziców odnośnie programu wychowawczego szkoły na rok 2015/2016, prosimy o kontakt z pedagogiem.
  a.rybinska     11-09-2015 15:14
  Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny Multitest 2015
Do 22.09.2015 prosimy osoby chętne o zgłaszanie się. Więcej informacji u polonistów.
  m.zinczuk     08-09-2015 17:34
  PELETON ROWEROWY, który odbędzie się w sobotę 26.09.2015.

DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE,
W ramach zbliżających się IX wrocławskich Dni Promocji Zdrowia serdecznie zapraszam na PELETON ROWEROWY, który odbędzie się w sobotę 26.09.2015.
Zbiórka i wspólny przejazd do Parku Płd. godz. 9.15 przed kościołem na Wojszycach.
Potrzebny sprawny rower, kask, woda oraz suchy prowiant.
Dzieci bez opiekunów potrzebują pisemną zgodę. Do pomocy zapraszam chętnych rodziców.

Zapisy przyjmuję osobiście i e-mailowo: mgawron.sp23@gmail.com Magda Gawron.

Więcej informacji na:miastowformie.pl
  a.rybinska     08-09-2015 15:52
  Ogólnopolski Test Ortograficzny
Do 6.10.2015 prosimy osoby chętne o zgłaszanie się. Więcej informacji u polonistów.
  m.zinczuk     07-09-2015 19:11
  nowy numer telefonu Poradni PP nr 9
Uwaga! Od dnia 1 lipca 2015 obowiązuje nowy numer telefonu Poradni Psychologiczo-Pedagogicznej nr 9, Ul. Krakowska 102
71 798 68 32
71/ 7986832 centrala
Sekretariat 71/ 79868100
  a.rybinska     07-09-2015 17:04
  zebranie z wychowawcami klas 1-3
DRODZY RODZICE,

zapraszamy na pierwsze w tym roku zebranie z wychowawcami klas 1-3:

Klasy z pierwszej zmiany: 1A,1B,1C, 2C,2D,3B,3C środa 09.09.2015 oraz
kl. 2E wtorek 08.09.2015 godz.17.30

Klasy z drugiej zmiany: 1D,1E,2A,AB,3A poniedziałek 07.09.2015

Godziny zebrań:

klasy 1-e godz. 17.00

klasy 2-e godz. 17.30

klasy 3-e godz. 18.00


  a.rybinska     04-09-2015 13:55
  Wrześniowe zebrania z rodzicami dla klas 4-6
Pierwsze zebrania odbędą się 15.09.2015 r.
klasy czwarte g. 17
klasy piąte g. 17.30
klasy szóste g. 18.
  m.zinczuk     04-09-2015 12:26
  ZAPISAĆ DZIECKO DO ŚWIETLICY,
DRODZY RODZICE!
ABY ZAPISAĆ DZIECKO DO ŚWIETLICY, NALEŻY NAPISAĆ PODANIE I WYPEŁNIĆ KARTĘ ZGŁOSZENIA. OSTATECZNY TERMIN SKŁADANIA DOKUMENTÓW UPŁYWA 14.09.2015.
PRZYPOMINAMY RÓWNIEŻ, ŻE OSOBY ODBIERAJĄCE DZIECKO ZE ŚWIETLICY SĄ ZOBOWIĄZANE OKAZAĆ UPOWAŻNIENIE PODPISANE PRZEZ RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH DZIECKA.
DZIECI WRACAJĄCE SAMODZIELNIE DO DOMU TAKŻE MUSZĄ POSIADAĆ UPOWAŻNIENIE.
  a.rybinska     01-09-2015 13:19
  Pierwsza akcja charytatywna
Na początku roku szkolnego będziemy zbierać ołówki i plastry dla dzieci z Madagaskaru (Chatka Medyka). Zachęcamy do udziału w akcji! M.Gawron i A.Rybińska
  a.rybinska     28-08-2015 13:58
  „Wyprawka szkolna” kl.III
http://www.wroclaw.pl/wyprawka-szkolna-zasady-finansowania-i-druki-wnioskow-dla-rodzicow
  a.rybinska     28-08-2015 10:50
  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w dniu 1 września Mszą św.
o godz. 8.30 w Kościele przy ul. Pawła Jasienicy.
Apel rozpoczynający nowy rok szkolny: budynek przy ul. Przystankowej 32
godz. 9.30 - klasy 1-3
godz. 10.30 - klasy 4-6

Powodzenia, sukcesów i wiele radości w nowy roku szkolnym :)
  i.michalska     27-08-2015 14:45
  Dzierżawa sklepiku szkolnego.
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 23 zaprasza do składania ofert na dzierżawę
sklepiku szkolnego o powierzchni 10 m2 od 01 września 2015 r.
Oferty prosimy przesłać pocztą na adres szkoły lub dostarczyć do sekretariatu szkoły – pok. nr 1.
W sprawach wszelkich niezbędnych informacji proszę kontaktować się z Panią Elżbietą Tomczak - pok. nr 3 lub pod nr tel. 717986846 w 113.
  administrator     25-08-2015 21:31
  zajęcia specjalistyczne w szkole
Proszę o zgłaszanie dzieci na zajęcia specjalistyczne z psychologami, pedagogiem, logopedą.
  a.rybinska     25-08-2015 14:01
  stypendia socjalne
W roku szkolnym 2015/2016 wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym należy składać w dziale świadczeń MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ PRZY UL. HUBSKIEJ 30/32
Wniosek o stypendium szkolne należy złożyć w terminie do dnia 15.09.2015 r.
Klienci obsługiwani są w następujących godzinach:

poniedziałek – środa, piątek: od 7:30 do 15:00
czwartek: od 7:30 do 16:00

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.mops.wroclaw.pl , a także pod numerem telefonu 71/78-22-494 lub 71/78-25-994.

Wnioski można składać na zaproponowanych przez MOPS na specjalnych drukach (http://www.wroclaw.pl/stypendia-szkolne).Wnioskodawcy zobowiązani są przedstawić informacje
o wszystkich DOCHODACH uzyskanych w miesiącu poprzedzającym termin złożenia wniosku.
Zasiłek szkolny może być przyznany uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego.
  a.rybinska     25-08-2015 14:00
  „Wyprawka szkolna” kl.III +
W związku z realizacją programu „Wyprawka szkolna” ustanowionego uchwałą Rady Ministrów z dnia 23 czerwca 2015 r. proszę o zgłaszanie kandydatów. przypominam, ze kryterium dochodowe wynosi 574 zł. na osobę w rodzinie.
Dokładne informacje i wnioski do pobrania zamieszczone są na stronie:

http://www.wroclaw.pl/wyprawka-szkolna-zasady-finansowania-i-druki-wnioskow-dla-rodzicow
  a.rybinska     25-08-2015 13:53
  MAMY MISTRZA W ŻEGLARSTWIE!!!
Uczeń klasy 1c (już 2c PIOTRUŚ WERYŃSKI wygrał zawody-regaty w dolnośląskiej edycji programu Energa Sailing w klasie "Optymist" - SERDECZNIE GRATULUJEMY takiego początku przygody z żeglarstwem
  m.sosnowski     06-08-2015 08:04
  Dopalacze. Gdzie szukać pomocy?
800 060 800 - Infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego
116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
800 100 100 - Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci
800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
112 - Numer alarmowy na terenie całej Unii Europejskiej
  administrator     30-07-2015 21:38
  Program półkolonii na 2 turnus
Program półkolonii na 2 turnus dostępny na stronie www.uksbasketfun.pl
  administrator     09-07-2015 10:26
POWRÓT