Program wychowawczy SP NR 23 na rok szkolny 2013-2018
Koncepcja pracy szkoły na lata 2009-2014

Rok Juliana Tuwima

2012 - Rok Janusza Korczaka
W miesiącu maju w naszej szkole rozpoczęła się realizacja projektu plastycznego MURALLE 2009. Uczniowie podczas zajęć plastycznych tworzyli rysunki, które pojawiły się na murach naszej szkoły przy ulicy Pawiej. Do akcji zaprosiliśmy stowarzyszenie artystyczne POŻYTECZNI PRODUCENCI PIĘKNA, które to pomogło nam w realizacji projektu. Naszą inicjatywę wsparła Rada Rodziców. Rozpoczęcie akcji miało mieć miejsce 30 maja podczas festynu, jednak padający deszcz pokrzyżował plany.
We wtorek 9 VI 09 zaczęliśmy malowanie naszej szkoły, pogoda dopisała, wszyscy bardzo dobrze się bawiliśmy.
DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 23.
 Dzień otwarty szkoły odbył się w budynku przy ul. Pawiej 35 w dniu 1 kwietnia 2009 roku i był połączony z kiermaszem wielkanocnym. Nad wszystkim czuwała p. E. Jałowiecka wspomagana przez dzieci z Samorządu Uczniówskiego. Impreza rozpoczęła się na sali gimnastycznej występami uczniów klas 0-3. Prezentowali się uczniowie z kółka tanecznego pod kierunkiem p. D. Kolarzowskiej, z kółka fletowego prowadzonego przez p. I. Nierodę oraz dzieci z koła teatralnego, którego opiekunem jest p. M. Jastrząbek. Następnie goście obejrzeli prezentację multimedialną o szkole przygotowaną przez p. I. Nierodę. W dalszej części spotkania rodzice uczniów mieli możliwość porozmawiania ze szkolnym pedagogiem - p. A. Rybińską i psychologiem – p. J. Goliszek, szkolnym koordynatorem zdrowia – p. L. Zator oraz otrzymać porady logopedyczne u p. A. Bielewicz-Rzepki. Dzieci w tym samym czasie uczestniczyły w zajęciach plastycznych prowadzonych przez p. M. Ciucias-Szczygieł, zajęciach komputerowych pod kierunkiem p. B. Kocowicz, składały origami z p. A. Wardęgą oraz grały w szachy z p. A. Czyżem. Największą popularnością cieszył się oczywiście Kiermasz Wielkanocny, gdzie można było kupić kurczaczki, jajeczka, zajączki, kartki świąteczne, wazoniki, i inne wytwory dzieci kl. 1-3 przygotowane wspólnie z wychowawcami. Natomiast najwięcej emocji wzbudzała Loteria Fantowa. Na szczęście każdy los wygrywał, więc wszyscy byli zadowoleni z nagrody. Kiermasz wielkanocny i loterię fantową przygotowały i prowadziły p. D. Kolarzowska i p. E. Supińska. Impreza była bardzo udana. Zapraszamy za rok.
Zdjęcia zamieszczone w galerii.
11 maja 2009 po raz ósmy gościliśmy uczestników Małej Corridy, czyli Turnieju Ortograficzno – Gramatycznego dla uczniów klas trzecich.
Swoje reprezentacje wystawiły następujące szkoły:
     • Szkoła Podstawowa w Bielanach Wrocławskich,
     • Szkoła Podstawowa nr 10,
     • Szkoła Podstawowa nr 17,
     • Szkoła Podstawowa nr 20,
     • Szkoła Podstawowa nr 23,
     • Szkoła Podstawowa nr 34,
     • Szkoła Podstawowa nr 43,
     • Szkoła Podstawowa nr 58,
     • Szkoła Podstawowa nr 72,
     • Szkoła Podstawowa nr 90.
Świetnie przygotowani uczniowie wytrwale rozwiązywali zadania. Poza wiedzą z zakresu ortografii i gramatyki, musieli się także wykazać refleksem i umiejętnością pracy w szybkim tempie. Zawodników wspierali towarzyszący im kibice, którzy w przerwach prezentowali hasła zagrzewające drużyny do rywalizacji. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a trzy zwycięskie drużyny – nagrody książkowe.
I miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bielanach Wrocławskich,
II – uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 20,
III – uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10.