Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23 WE WROCŁAWIU IM. GEN. STEFANA "GROTA" ROWECKIEGO

 

WE WROCŁAWIU...Szanowni Państwo

Ze względu na rosyjskie ataki rakietowe, jedną z największych potrzeb obecnie na Ukrainie, jest zapewnienie światła w mieszkaniach i domach.

Do 16 stycznia 2023 r. w placówkach oświatowych, trwa zbiórka świeczek i zapałek .

Świeczki i zapałki są bardzo potrzebne na Ukrainie, najbardziej pożądane są najprostsze białe świece stołowe o jak najdłuższym czasie palenia. Zachęcamy Państwa do włączenia się do akcji, gdyż oprócz wartości materialnej związanej ze świeczkami, światło jest również symbolem siły, a przede wszystkim nadziei i solidarności z narodem ukraińskim.

Świeczki i zapałki można składać na portierni szkoły przy ul. Przystankowej, od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 - 21:00.

Napisany 09 Jan 2023 przez dyrektor


Szanowni Państwo!

Dla wielu z nas nadchodząca zima to czas zwiększonych wydatków. Miasto Wrocław i Politechnika Wrocławska prowadzą obecnie kampanię promującą oszczędne sposoby korzystania z energii elektrycznej.

Jaką temperaturę ustawić w mieszkaniu? Jak i kiedy wietrzyć, aby nie narazić się na wyższe rachunki? Jak wykorzystać światło dzienne do oświetlenia i ogrzania mieszkania? Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie: https://www.wroclaw.pl/zielony-wroclaw/cieplo-w-domu-wroclaw

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami

Napisany 02 Jan 2023 przez dyrektor


Grudzień to czas przygotowań do świąt a więc i czas KIERMASZY ŚWIĄTECZNYCH. Serdecznie zapraszamy na pierwszy taki kiermasz na Wojszycach, który odbędzie się w dniach 10-11.12.2022  

  W czasie kiermaszu odbędą się warsztaty rodzinne podczas których powstawać będą świąteczne ozdoby. Pojawi się również Mikołaj, a w kąciku fotograficznym będzie można zrobić zdjęcia rodzinne na pocztówkę lub MMSa z wykorzystaniem licznych świątecznych gadżetów. Będzie również okazja by sklejać wojszycki łańcuch na choinkę, napisać życzenia do Mikołaja i wrzucić je do przepięknej, podświetlonej mikołajowej skrzynki na listy, podziwiać ozdoby na choinkę wykonane przez dzieci na konkurs i poznać zwycięzców konkursu dla dzieci i konkursu dla dorosłych. Oczywiście, jak to na kiermaszu świątecznym, nie zabraknie stoisk na których będzie można kupić świąteczne ozdoby i prezenty, kawiarenki z domowymi ciastami, świątecznych kącików prac twórczych dla dzieci, mini gry terenowej z zagadkami dla dzieci, waty cukrowej, stanowiska z goframi, gorącą czekoladą i z innymi przekąskami oraz atrakcjami.

Kiermasz to okazja do spotkania mieszkańców, zabawy dla dzieci, wprawienia ich w świąteczny nastrój. 

  Konkurs dla dzieci na OZDOBĘ CHOINKOWĄ odbywa się w szkole.

KONKURS dla dorosłych na PRZEPIS świąteczny polega na podzieleniu się przepisem na nietypową potrawę świąteczną, która gości na stole w Twojej rodzinie. Przepis należy przesłać do 8 grudnia prześlij go na adres: wojszyckikiermasz@gmail.com 

Dla wszystkich zwycięzców przewidziano nagrody.

    Okres przedświąteczny to to również czas inicjatyw charytatywnych - podczas WOJSZYCKIEGO Kiermaszu także nie zabraknie takiej akcji. Cel charytatywny to rehabilitacja i wsparcie w opiece medycznej Michała Grudzińskiego "Hołka"- syna wieloletniej Nauczycielki SP23. Michał 27.05.2017 uległ wypadkowi podczas rajdu Gdańsk Baltic Cup. Doznał bardzo poważnych obrażeń głowy i twarzoczaszki, a co za tym idzie urazu mózgu. Michał poddawany jest zabiegom rehabilitacyjnym, na co dzień pracuje z neurorehabilitantami, neurologopedą, masażystą, fizjoterapeutą, korzysta z komory hiperbarycznej. Znajduje się pod stałą opieką neurologa, cyklicznie wyjeżdża na turnusy rehabilitacyjne. Michał walczy codziennie aby powrócić do sprawności fizycznej. 

Na rehabilitację Michała zostanie przekazany CAŁKOWITY DOCHÓD z KAWIARENKI z domowymi ciastami oraz niepowtarzalnych KUBKÓW w zestawach z AROMATYCZNĄ HERBATĄ Świąteczną. Kubki zaprojektowała wojszycka artystka - Agnieszka Dusza. 

AKCJĘ MOŻNA WESPRZEĆ zarówno ofiarowując ciasto - zgłoszenia: wojszyckikiermasz@gmail.com, jak i je nabywając podczas kiermaszu.  Osoby, które zechciałby przyłączyć się do działań związanych z kiermaszem lub podczas jego trwania prosimy o zgłoszenie za pomocą poniższego formularza zgłoszeniowego.  https://forms.gle/jo5WdzVWMYXz8fNq7

-- Pozdrawiam

Elżbieta Pindral

Przewodnicząca Komisja ds. nauki, spraw społecznych i zdrowia

Napisany 01 Dec 2022 przez dyrektor


Dzień dobry

Zbiórka darów w budynku szkoły przy ul. Przystankowej ( w dni robocze) w godz. 7:00-20:00

Napisany 29 Nov 2022 przez dyrektor


Zapraszamy do obserwowania nowego profilu Rady Rodziców SP 23 na Facebooku.
Rada rodziców na facebooku

Napisany 20 Nov 2022 przez adm


<< Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 13 ... 15 ... Next >>

Powered by CuteNews