Wydarzenia, imprezy, ciekawostki z Wrocławia.
 
We Wrocławiu
 
  Zaproszenie dla szkół i przedszkoli na Wielkie Otwarcie Pływalni TWG
Wrocławski Komitet Organizacji Igrzysk The World Games 2017 gorąco zaprasza dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na Uroczyste Otwarcie Pływalni TWG im. Marka Petrusewicza.
Impreza odbędzie się 4 marca (sobota) o godz. 10.00 i będzie z udziałem prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza.
Kwadrans później rozpoczną się pokazy dyscyplin z programu The World Games 2017 (sportowe ratownictwo wodne i kajak polo), a po nich warsztaty z nagrodami dla chętnych (poszczególne bloki w godz.: 12.00 – 13.00, 13.15 – 14.15, 14.30 – 15.30).
Plan wydarzenia:

10.00 – 10.15 Uroczyste Otarcie Pływalni z udziałem Prezydenta Wrocławia
10.15 – 10.45 Pokazy dyscyplin The World Games 2017 z udziałem mistrzów (sportowe ratownictwo wodne oraz kajak polo)
10.45 – 11.45 Warsztaty sportów TWG w holu pływalni oraz konkursy z nagrodami
12.00-15.30 Bloki warsztatów z kajak polo, monopłetwy i ratownictwa wodnego dla odwiedzających

Dla każdego dziecka, które przyjdzie na Otwarcie o godzinie 10.00 przygotowano miłą niespodziankę!
Wstęp wolny!
  m.zinczuk     28-02-2017 16:50
  Ferie zimowe w Muzeum Architektury we Wrocławiu
WEHIKUŁ CZASU
Ferie w Muzeum Architektury
14 lutego – 23 lutego 2017

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat na cykl warsztatów architektonicznych "Wehikuł czasu". Za pomocą magicznego zegara przeniesiemy się do XIX wieku, by poznać wynalazki i architekturę wieku pary. Podczas zajęć będzie można dowiedzieć się m.in. jak napędzane były pierwsze lokomotywy i kto wymyślił windę. Wraz z królową Wiktorią weźmiemy udział w otwarciu wystawy światowej w Londynie w 1851 roku, zajrzymy też do typowego XIX-wiecznego pasażu handlowego. Wspólnie stworzymy makietę linii kolejowej z dworcami, wiaduktami i pociągami. Na koniec naszej podróży w czasie zobaczymy, w jaki sposób wiek XIX inspiruje współczesnych dizajnerów i spróbujemy stworzyć mobilne domy w stylu steampunk.
Wszystkie prace powstałe podczas warsztatów będzie można zobaczyć w dniach od 26 lutego do 5 marca 2017 roku na wystawie czasowej "Wehikuł czasu".

Czas trwania: 90 minut
Cena: 5 zł za jeden warsztat
Zapisy: poprzez adres mailowy: edukacja@ma.wroc.pl lub telefonicznie 71 3448279 wew. 33.

Program

14 lutego 2017 roku godz. 10.00 Maszyna parowa

15 lutego 2017 roku godz. 10.00 Dworzec kolejowy

16 lutego 2017 roku godz. 10.00 Kryształowy pałac

17 lutego 2017 roku godz. 10.00 Pasaże handlowe

21 lutego 2017 roku godz. 10.00 Winda

22 lutego 2017 roku godz. 10.00 Steampunkowe domy

23 lutego 2017 roku godz. 10.00 Steampunkowe domy
  m.zinczuk     24-01-2017 15:21
  Ferie zimowe 2017 we Wrocławiu
Program znajduje się na stronie:

http://www.wroclaw.pl/go/wydarzenia/edukacja-i-rozwoj/32026-ferie-zimowe-2017-we-wroclawiu?termin=225677
  m.zinczuk     12-01-2017 16:17
  Wrocławskie kolędowanie
We Wrocławiu od lat rozwija się piękna tradycja wspólnego kolędowania mieszkańców.

Finałowe spotkanie wszystkich śpiewających odbędzie się na Rynku wrocławskim przy choince 21 grudnia we środę o godzinie 18.00. Będzie akompaniował zespół instrumentalny, każdy chętny dostanie śpiewnik, a wszystkich w śpiewie poprowadzi konferansjer.

Wcześniej dla zainteresowanych zespołów amatorskich odbędą się bardzo sympatyczne warsztaty kolędowe (15.12 czwartek, 16.12 piątek, godz. 17.00-20.00 Uniwersytet Ekonomiczny). Będziemy uczyć się wspólnie kolęd w układzie wielogłosowym. Nowością tej części kolędowania będzie możliwość skorzystania w czasie trwania zajęć z indywidualnej konsultacji wokalnej.

W poniedziałek 19 grudnia o godzinie 18.30 odbędzie się uroczysty koncert galowy w sali teatralnej C.F. Impart przy ulicy Mazowieckiej. Koncert ten jest formą podziękowania zespołom i wokalistom - amatorom działającym społecznie za trud i poświęcany lokalnym społecznościom czas.
W pierwszej części koncertu oddamy scenę zespołom i solistom, którzy będą mogli zaprezentować się we własnym repertuarze kolędowym, w drugiej części zaprezentuje się nasz wielki powarsztatowy chór w repertuarze wypracowanym podczas zajęć. W trzeciej części wystąpi chór – niespodzianka. Nie zabraknie również wspólnego śpiewania z publicznością.
W dniu koncertu odbędzie się próba generalna o godzinie 15.00. Aby uprzyjemnić uczestnikom koncertu trud tego dnia, o godzinie 17.00 zaprosimy ich na spotkanie integracyjne (kawa, herbata, ciasto). Będzie możliwość poznania się, wymienienia artystycznych kontaktów.

Tak przygotowani i rozśpiewani udamy się 21 grudnia (środa) o godzinie 18.00 na wrocławski Rynek....atmosfera tych spotkań jest niepowtarzalna, ”Cicha noc” zaśpiewana przez kilkaset gardeł niosąca się z głośników po całym Rynku ma naprawdę moc!!!! Można przyjść z rodziną, znajomymi, wyciągnąć z domu sąsiadów. Można zachęcić do przyjścia klasę czy współpracowników, by w nietuzinkowy sposób rozpocząć świąteczne świętowanie.

Na wszystkie działania Wrocławskiego Kolędowania wstęp jest wolny – wydarzenie jest finansowane przez Gminę Wrocław(www.wroclaw.pl, wcrs.wroclaw.pl/).

Zachęcamy do udziału w wybranych lub wszystkich wydarzeniach - jako wykonawcy lub jako liczna publiczność!
Wszystkich chcących wziąć udział jako uczestnicy w warsztatach i koncercie galowym w Imparcie prosimy o kontakt w celu omówienia szczegółów organizacyjnych – decyduje kolejność zgłoszeń.Barbara Szarejko
Fundacja Angelus
t.606 835 030
barbaraszarejko@o2.pl
  m.zinczuk     10-12-2016 18:41
  XIII Jesienne Spotkania ze Sztuką
14 XI 2016, godz. 18:00

„Weź słowo do ręki”

Klub Muzyki i Literatury,

pl. gen. T. Kościuszki 10, Wrocław

wstęp wolnyW programie poetycka rozmowa młodości z dojrzałością. Swe wiersze przeczytają:

Weronika Gwiazda, Zofia Lipowska, Elżbieta Skoczkowska oraz gość specjalny wieczoru, Ewa Sonnenberg. Zaśpiewa młodzież z Sekcji Wokalnej MDK-Krzyki, pracująca pod kierunkiem Marzeny Kulczyc-Giemza. Na fortepianie zagra Marek Pędziwiatr. Wyjątkowe słowa i subtelna muzyka wprowadzą gości w XIII Jesienne Spotkania ze Sztuką oraz zainaugurują konkurs poetycki „Weź słowo do ręki”.16 XI, godz. 17:30

„Handmade”

Galeria „Kolor” MDK-Krzyki

MDK-Krzyki zaprasza na wernisaż sekcji Ceramika i szkło, pracującej pod kierunkiem Beaty Władyki.

19 XI

Święto MDK-Krzyki „Podróż do krainy wyobraźni”

MDK-Krzyki

godz. 10:30 - podróż do krainy muzyki, szachów, plastyki i modelarstwa

godz. 12:00 - koncert i uroczystość pasowania

Zapraszamy dzieci rozpoczynające swoją przygodę w MDK-Krzyki na uroczystość pasowania i wspaniałą zabawę w świecie wyobraźni oraz wszystkich sympatyków MDK na dzień pełen przygód.

21 XI, godz. 18:00

Flamenco i blues

MDK-Krzyki, sala widowiskowa

wydarzenie taneczno-muzyczne z udziałem dzieci, młodzieży i profesjonalnych artystów24 XI, godz. 18:00

„Ożywianie obrazów"

sala widowiskowa MDK-Krzyki„Kurcze” Frida Kahlo - (1945r.)

„Autobus” Frida Kahlo - (1929r.)

„Kobiety w ogrodzie” Claude Monet (1866r.)

„Kłaniająca się primabalerina” Edgar Degas

Obrazy te będziemy ożywiać, udźwiękowiać, animować w niepowtarzalny sposób.25 XI, godz. 18:30

Koncert Jesienny

sala widowiskowa MDK-Krzyki

Zapraszamy serdecznie na niezwykły koncert w wykonaniu Sekcji Wokalnej MDK Wrocław-Krzyki, kształcącej się pod kierunkiem Marzeny Kulczyc-Giemza. W programie piosenki z repertuaru Beaty Kozidrak oraz zespołu "Bajm"
  m.zinczuk     14-11-2016 14:58
  Szczepienia mogą uchronić dzieci


KOMUNIKATFundacja Aby żyć przypomina: szczepienia mogą uchronić dzieci przed groźną chorobą pneumokokową!Szczepienia są jedyną skuteczną metodą ochrony najmłodszych przed inwazyjną chorobą pneumokokową (IChP), typu sepsa czy zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, jak i zakażeniami mniej inwazyjnymi wywołanymi przez pneumokokoki, ale występującymi nieporównywalnie częściej tj. zapalenie ucha środkowego, zatok, oskrzeli czy płuc – przypomina rodzicom Fundacja Aby żyć, która od dwóch lat prowadzi kampanię społeczno-edukacyjną „Pneumokokom mówimy: Szczepimy!!!”. Początek jesieni jest ku temu dobrą okazją, gdyż IChP, która grozi poważnymi powikłaniami, w tym niepełnosprawnością czy zgonem dziecka, najczęściej występuje w okresie zimowym[1],[2].

Wagę problemu choroby pneumokokowej dostrzega Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), która w 2007 roku zarekomendowała podawanie skoniugowanych szczepionek przeciwko pneumokokom we wszystkich krajach świata[3].

W Polsce szczepienia przeciwko pneumokokom należą do tzw. szczepień zalecanych, co oznacza, że rodzice muszą finansować je dzieciom z własnej kieszeni (wyjątek stanowią dzieci ze specjalnych grup ryzyka). Fakt, że szczepienia te są zalecane nie oznacza jednak, iż są mniej ważne niż szczepienia obowiązkowe. Zaleca się je wszystkim maluchom do drugiego roku życia, które – ze względu na niedojrzałość układu odpornościowego – są najbardziej narażone na zakażenia wywołane przez pneumokoki. Pierwszą dawkę szczepionki należy podać jak najwcześniej tzn. już w drugim miesiącu życia dziecka.

Fundacja Aby żyć stara się podnieść świadomość i edukuje, iż dzięki szczepieniom dzieci przeciwko pneumokokom nie tylko zwiększamy ich ochronę przed możliwością wystąpienia groźnych powikłań po IChP typu niedosłuch, niedowład, padaczka, niepełnosprawność intelektualna lub fizyczna wymagające często długiej hospitalizacji, leczenia czy rehabilitacji – ale spada też ryzyko bolesnych zakażeń ucha środkowego, zapalenia zatok, oskrzeli czy płuc. Dodatkową korzyścią jest to, że szczepiąc dzieci zmniejszamy również ryzyko zapalenia płuc u ich dziadków, gdyż osoby powyżej 65. roku życia są szczególnie narażone na zakażenia pneumokokami.

W ramach kampanii „Pneumokokom mówimy: Szczepimy!!!” powstała internetowa strona edukacyjna (www.szczepimy.com.pl) oraz profil na FB (facebook.com/szczepimy), gdzie rodzice i opiekunowie maluchów mogą znaleźć szereg ważnych i wiarygodnych informacji na temat pneumokoków oraz możliwości zabezpieczenia dziecka przed nimi. Na stronie internetowej można również – poprzez specjalny formularz – zadawać pytanie ekspertowi kampanii.

Kampania uzyskała Patronat Głównego Inspektora Sanitarnego, Rzecznika Praw Dziecka oraz towarzystw naukowych.Więcej informacji:

Fundacja Aby żyć, ul. Mogilska 40, 31-546 Kraków

tel. 661 397 839, fundacja@abyzyc.pl; www.abyzyc.pl
  m.zinczuk     10-11-2016 19:05
  Międzypokoleniowy w Hali Stulecia 15 listopada 2016 r. - Centrum Kongresowe

W programie:

I. Sala audytoryjna - 11.00 - 14.00
Czy potrzeba nam solidaryzmu międzypokoleniowego ? panel dyskusyjny na temat założeń i realizacji Programu „Edukacja do starości i w starości – Miasto Pokoleń”. Forum podsumowujące Program „Miasto Pokoleń 2016” – Edukacja w starości i do starości” i inauguracja kolejnej edycji na 2017 r.
godz. 11.00 Wręczenie odznaczeń Złotej Honorowej Odznaki Polskiego Związku
Emerytów i Rencistów – Zarząd Główny w Warszawie osobom:
1. Rafał Dutkiewicz – prezydent Wrocławia
2. Urszula Wanat – przewodnicząca Komisji Finansów i Budżetu RM Wrocławia
godz. 11.30 - Występ artystyczny Młodzieżowej Akademii Musicalowej

II. Sala konferencyjna B - 14.00 – 16.00
Podsumowanie Dni Seniora 2016 – film o wspaniałym świętowaniu i wzorcowym
starzeniu się
III. Zwiedzanie Centrum Poznawczego - 11.00 - 17.00
IV. Hol (prawa strona od wejścia)- 11.00 - 14.00
Międzypokoleniowe warsztaty rękodzielnicze
V. Pergola i Sala konferencyjna B- 12.00 - 15.00
Międzypokoleniowa gra – listopadowa zagadka dla babci, wnucząt i dziadka; konkursy
z nagrodami - animacje rodzinne na Pergoli (O-cal-eni). Sala konferencyjna D.
Proszę o zgłoszenia do udziału – potwierdzenia do dnia 4 listopada 2016 r.
wyłącznie telefonicznie.
Wrocławskie Centrum Seniora, Jolanta Podsiadło, tel. 71-772-49-35
  m.zinczuk     10-11-2016 18:48
  Mistrzostwa Wrocławia w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY MISTRZOSTW WROCŁAWIA W SZTAFETOWYCH
BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH
ORAZ III OTWARTYCH MISTRZOSTW WROCŁAWIA W PRZECIĄGANIU LINY
DLA WROCŁAWSKICH SZKÓŁ
SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

I. Organizatorzy
Wrocławski Szkolny Związek Sportowy,Zespół Szkół Nr22 Wrocław, Młodzieżowe Centrum Sportu
II. Termin i miejsce
Zawody odbędą się 21.09.2016 roku na kąpielisku Morskie Oko we Wrocławiu, ul. Chopina.

III. Uczestnictwo
W zawodach biorą udział zespoły szkolne złożone z 10 zawodników /zawodniczek:
-szkoły podstawowe ( 2004 i młodsi )
-szkoły gimnazjalne ( 2001 i młodsi)
-szkoły ponadgimnazjalne ( 1997 i młodsi )

IV. Program zawodów
9:00 10 x 1200 m chłopcy szkoły ponadgimnazjalne
10:00 10 x 1000 m dziewczęta szkoły ponadgimnazjalne
11:00 10 x 1000 m dziewczęta gimnazja
12:00 10 x 1200 m chłopcy gimnazja
13:00 10 x 800 m dziewczęta szkoły podstawowe
14:00 10 x 1000 m chłopcy szkoły podstawowe
Uwaga !!!
Potwierdzanie zgłoszenia drużyny, odebranie numerów startowych
na pół godziny przed startem

V. Sprawy organizacyjne
1. Przypominamy, że we wszystkich zawodach organizowanych przez WSZS obowiązuje wymóg posiadania listy zawodników podpisanej przez Dyrektora Szkoły, który poświadcza, że uczniowie szkoły są zdolni do udziału w zawodach. Szkoły, które nie będą posiadały takiej listy nie zostaną dopuszczone do zawodów. Zawodnicy muszą posiadać ważne legitymacje szkolne (do weryfikacji w przypadku zastrzeżeń ze strony organizatorów).
2. Trzy pierwsze zespoły w każdej kategorii otrzymają, medale, pozostałe dyplomy.
3. Do finału dolnośląskiego awansują cztery pierwsze zespoły w każdej kategorii wiekowej.
4. Organizatorzy udostępniają przebieralnie dla uczestników.
5. Przed każdym biegiem przeprowadzona będzie rozgrzewka w rytm muzyki ZUMBYPRZECIĄGANIE LINY

I. Organizatorzy
Wrocławski Szkolny Związek Sportowy,Młodzieżowe Centrum Sportu

II. Termin i miejsce
Zawody odbędą się 21.09.2016 roku na kąpielisku Morskie Oko we Wrocławiu, ul. Chopina.

III. Uczestnictwo
W zawodach biorą udział zespoły szkolne złożone z 6 zawodników /zawodniczek (min. 2 zawodniczki w zespole):
-szkoły podstawowe ( 2004 i młodsi )
-szkoły gimnazjalne ( 2001 i młodsi)
-szkoły ponadgimnazjalne ( 1997 i młodsi )

IV. Program zawodów
Ok. 11.00 szkoły ponadgimnazjalne
Ok. 13.00 szkoły gimnazjalne
Ok. 14.30 szkoły ponadgimnazjalne

Uwaga!
Zgłoszenia przyjmowane są równocześnie ze zgłoszeniami do biegów sztafetowych w biurze zawodów.
Wrocławski Szkolny Związek Sportowy
Piotr Widawski
  m.zinczuk     16-09-2016 18:18
  Zaproszenie do MDK-Krzyki
W Młodzieżowym Domu Kultury Wrocław-Krzyki rozpoczynamy
szkolny. Zapraszam Rodziców, Dyrektorów szkół oraz Nauczycieli do zapoznania się z bogatą ofertą
zajęć dla dzieci i młodzieży oraz wydarzeń kulturalnych placówki na rok 2016/2017.
PRACOWNIE WOKALNE I MUZYCZNE:
STUDIUM PIOSENKI „BIS” (5-18 lat)
SEKCJA WOKALNA (8-18 lat)
UMUZYKALNIENIE Z ELEMENTAMI RYTMIKI (4-6 lat)
FLETY (6-12 lat)
GITARY (7-18 lat)
GITARY KLASYCZNE „TUTTI QUANTI” (9-18 lat)
INSTRUMENTY KLAWISZOWE „O’KEY!” (8 - 18 lat)
SEKCJA SKRZYPIEC „SPICCATO” (7-18 lat)
PRACOWNIE TAŃCA I RUCHU:
FLAMENCO (6-18 lat)
ZESPÓŁ TAŃCA NOWOCZESNEGO „FLEX” (6-18 lat)
FORMACJA TAŃCA NOWOCZESNEGO „TWISTER” (6 - 18lat)
TANIEC WSPÓŁCZESNY (5-18 lat)
TANIEC KLASYCZNY (5 -18 lat)
GRUPA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO „KONTRAST” (5,5 - 18lat)
PLASTYKA RUCHU (10-18 lat)
PRACOWNIE PLASTYCZNE:
SZTUKA DLA NAJMŁODSZYCH (3-6 lat)
MAŁA AKADEMIA SZTUKI (6-18 lat)
CERAMIKA I DESIGN (7-18lat)
CERAMIKA I SZKŁO (6-18 lat)
SZKŁO ARTYSTYCZNE - FUSING (12-18 lat)
KULTUROZNAWSTWO W SZTUCE „VIA ARTE” (5-18lat)
GRAFIKA (7-18 lat)
MALARSTWO I TKANINA (7-18 lat)
PRACOWNIE TEATRALNO - LITERACKIE:
TEATR LALEK (5-8 lat)
KABARET „Z.U.S” (13 - 18 lat)
TEATR MUZYCZNY (7-12 lat oraz dzieci potrafiące czytać)
TEATR DLA MŁODZIEŻY (od13 lat)
REDAKCJA GAZETY ECHA Z MDK-A (11-18 lat)
GIMNASTYKA LITERACKA - zajęcia twórczego pisania (8-10 lat - dzieci potrafiące czytać i pisać)
INNE:
SZACHY (5-18 lat)
PRACOWNIA MEDIALNA (7-18 lat)
KOŁO REPORTERÓW - zajęcia fotograficzno-literackie (10 - 18 lat)
FOTOGRAFIA (8-18 lat)
SEKCJA MODELARSKA (6-18 lat)
W MDK-Krzyki spotykają się młodzi ludzie. To tutaj nawiązują się znajomości, przyjaźnie. Dzięki
wspólnym zajęciom oraz licznym występom na scenie, dzieci i młodzież uczą się współpracy w grupie,
nabywają pewności siebie, uczą się rozwiązywania konfliktów.
Poprzez udział w zajęciach muzycznych młody człowiek kształtuje min. zmysł słuchu, koncentrację,
doskonali pamięć, dykcję, motorykę, uczy się bezpiecznego sposobu rozładowywania emocji, pobudza
swoją wyobraźnię.
Zajęcia taneczno-ruchowe to doskonała okazja to rozładowania nadmiaru energii w sposób twórczy i
konstruktywny. Nauka choreografii to bardzo dobre ćwiczenie pamięci i koordynacji ruchowej.
W pracowniach plastycznych stawiamy nacisk na twórczość i wyobraźnię. Dzięki przeróżnym technikom
plastycznym, które proponują nasi plastycy, młody człowiek ma szansę poznać siebie, odkryć, w czym
odnajduje się najlepiej. Działania twórcze to doskonały sposób na ekspresję emocji oraz wyrażenie
swoich uczuć.
Zajęcia teatralne i literackie to świetny trening wyobraźni, uwrażliwienie na sztukę, przełamywanie
własnej nieśmiałości. Obcowanie ze słowem pozytywnie wpływa na wzbogacenie słownictwa młodego
człowieka, pobudza kreatywność. Podczas zajęć młody człowiek ćwiczy spostrzegawczość,
koncentrację i pamięć.
Rozwój intelektualny, manualny to tylko niektóre z zalet uczestnictwa w zajęciach naukowych,
technicznych. Poprzez udział w zajęciach pracowni medialnej, koła reporterów czy fotografii młody
człowiek uczy się obcowania ze sprzętem elektronicznym, staje się bardziej kreatywny. Na zajęciach
sekcji modelarskiej ćwiczy m.in. tak ważną sprawność manualną, a zajęcia szachowe to bardzo dobry
trening umysłowy.
Szczegóły o zajęciach, wydarzeniach, aktualności:
www.mdk-krzyki.pl
oraz na facebooku pod nazwą: Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław-Krzyki
Szkoły zainteresowane nawiązaniem współpracy proszę o kontakt:
Dział Imprez MDK-Krzyki: tel. 71 725 95 63, mail: mdk-krzyki@o2.pl
ZAPRASZAM,
Małgorzata Brodzińska
Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Wrocław-Krzyki
Informacje:
Dział organizacji imprez,
Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław-Krzyki
53-139 Wrocław ul. Powstańców Śląskich 190
tel. 71 725 95 63, tel./fax 71 798 67 43
e-mail: mdk-krzyki.pl www.mdk-krzyki.pl
  m.zinczuk     16-09-2016 18:14
  Festiwal Filmowy Kino Dzieci
Kino Dzieci zaprasza na pokazy szkolne

I do Francji, i do Japonii, i nawet na Księżyc - między 17 a 25 września, trzecia edycja Festiwalu Filmowego Kino Dzieci zabierze nas wszystkich, zgodnie z tegorocznym hasłem, w małe i duże filmowe podróże. Zaprosimy do wspólnych wojaży w 27 miastach i pokażemy filmy z całego świata. Dla szkół proponujemy specjalne pokazy grupowe w tygodniu.

W programie znalazło się ponad 70 tytułów, w tym osiem pełnych metraży w sekcji konkursowej, które pokażemy w prawie 30 kinach. W repertuarze również zestawy krótkich metraży, filmy z sekcji francuskiej przygotowanej we współpracy z Instytutem Francuskim i wiele innych.

Szczegółowy program dostępny na stronie festiwalu.

http://kinodzieci.pl/

  m.zinczuk     16-09-2016 17:48
  Rekrutacja do VII edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego - klasy piąte i szóste
Przygoda z ekonomią czeka na młodych
Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy (EUD) zaprasza piąto- i szóstoklasistów do udziału w bezpłatnych zajęciach z zakresu finansów i zarządzania
Już 7 września br. ruszają zapisy na kolejną edycję Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Zapraszamy na zajęcia w siedmiu miastach: Wrocławiu, Białymstoku, Gdańsku/Sopocie, Katowicach, Poznaniu, Szczecinie, a także w Warszawie. Patronat honorowy nad EUD sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Dlaczego warto zostać studentem Ekonomicznego Uniwersytet Dziecięcy? EUD to ogólnopolski program edukacji ekonomicznej organizowany we współpracy z uczelniami wyższymi
już od dziewięciu lat. Przedsięwzięcie ma na celu promowanie przedsiębiorczości wśród dzieci
i zachęcanie ich do bliższego zapoznania się zagadnieniami ekonomicznymi. Pomysłodawcą
i organizatorem projektu jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych.
Zajęcia w ramach EUD odbywają się na siedmiu uczelniach: na Uniwersytetach Ekonomicznych we Wrocławiu, Katowicach i Poznaniu, a także na Uniwersytecie w Białymstoku, Uniwersytecie Gdańskim (na Wydziale Zarządzania w Sopocie), Uniwersytecie Szczecińskim i w Szkole Głównej Handlowej
w Warszawie. W trakcie semestru realizowanych jest sześć spotkań, z których każde trwa dwie godziny lekcyjne. Zajęcia mają charakter interaktywny i przeprowadzane są w formule edutainment (nauki poprzez zabawę). Pierwsza część to wykład wprowadzający, dzięki któremu Studenci EUD dowiadują się między innymi: jaka jest rola marketingu, jak poznać jego strategie, do czego potrzebni są ekonomiści, jaka jest rola handlu w gospodarce, a także czy warto przystąpić do strefy euro. Druga to praktyczne warsztaty, podczas których każdy uczestnik ma szansę wcielić się w rolę kierownika projektu, negocjatora czy inwestora giełdowego. Spotkania prowadzone są przez wykładowców szkół wyższych i ekspertów Fundacji.
Akademicki charakter nadaje projektowi nie tylko fakt, że zajęcia odbywają się w siedmiu publicznych uczelniach, ale także to, że każdy młody student otrzymuje indeks, w którym zostaje odnotowana jego obecność na spotkaniach EUD. Uczestnicy, którzy na ostatnich zajęciach przystąpią do rozwiązywania testu wiedzy ekonomicznej, mają szanse na zdobycie atrakcyjnych nagród i otrzymanie dyplomu laureata EUD. W każdym z ośrodków nagradzane są trzy osoby. Zaliczenie semestru uzyskuje każdy uczestnik, który weźmie udział w co najmniej czterech spotkaniach.
„Znaczenie wiedzy finansowej we współczesnym świecie wzrasta, a umiejętność praktycznego jej wykorzystania staje się jedną z podstawowych kompetencji każdego człowieka. Dlatego konieczne jest prowadzenie edukacji ekonomicznej już od najmłodszych lat. Równie ważne jest kształtowanie przedsiębiorczych postaw, nabycie umiejętności pracy w grupie i rozwiązywania sytuacji problemowych. Są to zadania edukacyjne, których realizację powinniśmy rozpoczynać już wśród uczniów szkół podstawowych i kontynuować z gimnazjalistami. Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy daje nam taką możliwość” – wyjaśnia dr Iwona Czerska, Opiekun EUD we Wrocławiu.

  m.zinczuk     07-09-2016 18:01
  Wrocławska Edukacja
Od początku kwietnia 2016 r. aktywnie działa odświeżony profil Wrocławskiej Edukacji w serwisie społecznościowym Facebook.

Profil ten tworzony jest z myślą o uczniach, rodzicach, opiekunach prawnych, a także nauczycielach wrocławskich szkół i placówek oświatowych. Jest to miejsce wymiany idei oraz prezentacji projektów, a także zamieszczania informacji na temat rekrutacji do wrocławskich przedszkoli i szkół, lokalnych i ogólnopolskich programów stypendialnych, konkursów, projektów i programów edukacyjnych, olimpiad tematycznych dla dzieci i młodzieży.

https://www.facebook.com/WroclawskaEdukacja

  m.zinczuk     06-09-2016 15:57

 
POWRÓT