Jesteś tutaj: Start

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23 WE WROCŁAWIU IM. GEN. STEFANA "GROTA" ROWECKIEGO

WE WROCŁAWIU...

Wrocławski Budżet Obywatelski to inicjatywa, dzięki której w mieście powstało już kilkaset nowych miejsc – m.in. placów zabaw, parków, siłowni zewnętrznych, obiektów sportowych czy dróg rowerowych. To mieszkańcy Wrocławia wybierają, jakie projekty mają zostać zrealizowane. Co ważne, w głosowaniu WBO nie ma ograniczeń wiekowych - dzieci również mogą głosować.

Napisany 2021-10-01 przez dyrektor

Od 30 września do 22 października 2021 roku na wrocławskim rynku będzie można podziwiać prace laureatów największego na świecie konkursu fotograficznego CEWE Photo Award. W tegorocznej edycji zgłoszono ponad 600 000 zdjęć ze 170 krajów. Jurorzy, znani na całym świecie fotograficy, pod przewodnictwem francuskiego fotografa Yanna Arthusa-Bertranda, wyłonili zwycięzców w aż 10 kategoriach. Dodatkowo, tym razem tę unikalną wystawę wzbogacą prace Bartosza Stróżyńskiego.

Hasło przewodnie konkursu brzmi „Nasz świat jest piękny” i ma na celu inspirowanie miłośników fotografii do dzielenia się niezwykłymi momentami, uchwyconymi w kadrze.

Ilość zgłoszonych prac to dla nas powód do ogromnej dumy i radości. Zależało nam na tym, by stworzyć przyjazną przestrzeń, w której pasjonaci będą mogli zaprezentować swoje zdjęcia szerokiej publiczności, czerpiąc przy tym inspirację od innych. Tak duży sukces kolejnej już edycji CEWE Photo Award to dowód na to, że fotografia jest ważnym środkiem artystycznej ekspresji, który pozwala ludziom na cieszenie się pięknem otaczającego świata każdego dnia, w rozmaitych sytuacjach – mówi Monika Michalska-Matusik, Head of Communication CEWE w Polsce.

Na wystawie pojawią się prace 10 laureatów w 10 kategoriach: architektura i technika, podróże i kultura, gotowanie i jedzenie, hobby i czas wolny, aerofotografia, sport, ludzie, natura, zwierzęta, krajobrazy.

Napisany 2021-09-21 przez m.zinczuk

Portal zbierający i publikujący informacje na temat wartościowych lokalizacji w naszym kraju, które mogą stać się celem wycieczek nie tylko szkolnych, ale i rodzinnych- dzieci w różnym wieku. Jest to portal całkowicie niekomercyjny, który powstał z inicjatywy rodziców przy współpracy z instytucjami kultury w całej Polsce. www.podrozezklasa.pl

Napisany 2021-09-16 przez dyrektor

Napisany 2021-09-08 przez dyrektor

Bezpłatne badanie zdrowia dzieci w wieku szkolnym urodzonych w latach 2005-2012 oraz ich opiekunów – PICTURE” realizowanym przez Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu przy współpracy Urzędu Miasta Wrocław.

Celem badania jest kompleksowa ocena stanu zdrowia dziecka oraz jego opiekuna dokonana w oparciu o badania laboratoryjne, biomedyczne, antropometryczne i ankietowe.
Link do strony: http://picture.umed.wroc.pl/

Napisany 2021-09-07 przez m.zinczuk

Wrocławski Festiwal Krasnoludków to wyjątkowa impreza, która odbywa się w naszym mieście już po raz dziesiąty. Jest ona skierowana do wrocławian wszystkich pokoleń. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 10-12 września.

Jak co roku centrum krasnoludkowych wydarzeń będzie Ogród Staromiejski przy Wrocławskim Teatrze Lalek. W programie m.in. pokazy naukowe pełne zabawy i niespodzianek oraz spotkanie z bębniarzami, którzy poza koncertem pozwolą dzieciom także pograć na afrykańskich instrumentach oraz jak co roku strefy plastyczne pełne rysowanek i kolorowanek dla najmłodszych.

Będzie się też działo na festiwalowej scenie – w sobotę zobaczymy trzy premierowe przedstawienia o wrocławskich krasnalach – Krasnoludkowe Bajki.

Napisany 2021-08-31 przez m.zinczuk

Rekrutacja do Programu ZDOLNI Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci zaprasza do udziału w Programie ZDOLNI. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych chcących rozwijać swoje zainteresowania i szczególne uzdolnienia w dziedzinach ścisłych, humanistycznych i artystycznych, którzy z różnych powodów nie dostają dostatecznego wsparcia dla swojego rozwoju w najbliższym środowisku. Rekrutacja odbywa się do 30 czerwca br. wyłącznie przez Internet. Żeby zgłosić się do programu, należy wypełnić formularz rekrutacyjny dostępny tutaj: baza.fundusz.org/rejestracja | Szczegóły Szczegółowa informacja na stronie organizatora https://fundusz.org/program-zdolni/

Napisany 2021-06-25 przez a.rybinska

<< Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 13 ... Next >>