Wydarzenia, imprezy, ciekawostki z Wrocławia.

We Wrocławiu

Smart City na Made in Wrocław
Co to jest Miejska Wyspa Ciepła, do czego może się przydać sieć LoRa, jakie są najnowsze rozwiązania Internetu Rzeczy dla Smart City oraz niezwykłe możliwości VR i AR – to tylko część propozycji Biura Zarządzania Projektami UM Wrocławia, prezentowane podczas bezpłatnych targów Made in Wrocław, które już 17 października odbędą się w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia.

Made in Wrocław 2018 odbędzie się w środę, 17 października, w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. Początek konferencji o godzinie 9.30, zaś początek targów zaplanowano na godzinę 10.00.

Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie internetowej www.made-in-wroclaw.pl. Można też bezpośrednio odwiedzić strony poszczególnych części wydarzenia: www.made-in-wroclaw.pl/targi oraz www.made-in-wroclaw/konferencja.
  m.zinczuk     15-10-2018 16:24
  Dzień Paszportu dla wrocławskich uczniów
Dzień Paszportu – różnorodność jest bogactwem

Podczas Dnia Paszportu dzieci poznają zagraniczne tradycje i specjały regionalnych kuchni. Nie zabraknie konkursów i pokazów artystycznych. Każdy uczestnik otrzyma specjalny paszport, do którego, na poszczególnych stoiskach państw, będzie zbierał pieczątki. Będzie też można zwiedzić wystawę w Zajezdni „Wrocław 1946-2016”.

Na Dzień Paszportu są jeszcze wolne miejsca. Szkoły podstawowe mogą zgłaszać klasy 5 i 6 do Działu Projektów Edukacyjnych Urzędu Miejskiego, mail: barbara.marusiak@um.wroc.pl, nr tel.: +48 71 777 81 46.
  m.zinczuk     15-10-2018 16:21
  Odbierz bezpłatną opaskę odblaskową i świeć przykładem !
W najbliższą sobotę 20 października maluchy odwiedzające Park Handlowy Auchan Bielany wezmą udział w zabawach w ramach akcji edukacyjnej „Widoczni na drodze”. Uczestnicy wydarzenia odbiorą bezpłatne opaski odblaskowe, które zwiększają bezpieczeństwo na drodze po zmroku. Wstęp bezpłatny.

Czytaj więcej: https://gazetawroclawska.pl/odbierz-bezplatna-opaske-odblaskowa-i-swiec-przykladem/ar/13576786

Akcja „Widoczni na drodze” odbędzie się 20 października w Parku Handlowym Auchan Bielany przy ulicy Francuskiej 6 w Bielanach Wrocławskich. Zajęcia będą prowadzone od godz. 11.00 do 17.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

m.zinczuk     15-10-2018 16:01
  NARODOWE CZYTANIE :
Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy wrocławian do udziału w Narodowym Czytaniu "Przedwiośnia"
S. Żeromskiego.
OGRÓD BOTANICZNY: godz.10.00 do 12.00 ( wejście bezpłatne)

W programie:
Przywitanie Gości.
Głośne czytanie "Przedwiośnia"
Rozpoczynamy o godz.10.30.

Wolontariusz przebrany za Cezarego Barykę przechadza się po szklarni, Ogrodzie i pieczętuje
pamiątkową pieczątką.
Uczestnicy mogą wziąć udział w konkursie na najbardziej oryginalny pomysł

rysunek:
„Szklane domy” we Wrocławiu za 100, 200 lat.
Najlepsze zostaną nagrodzone.
Jednocześnie we wskazanym miejscu
wszyscy, którzy mogą pochwalić się dużą cierpliwością
i dokładnością
mogą budować domki z kart
najwyższy
i najoryginalniejszy zostanie nagrodzony.
W trakcie uroczystości towarzyszyć nam będz
ie grupa rekonstrukcyjna z LO XVI.
UWAGA!
Dla wszystkich Cezarych, którzy przyjdą