Wolontariat

Wolontariusze Stowarzyszenia Edukacji Krytycznej podarowali naszej szkole komplet uszytych przez nich maseczek - dziękujemy! Przywiozła je pani Paulina G. Na pewno skorzystają stali "zapominalscy". Przy okazji przypominam o konieczności noszenia maseczek i wchodzenia przed 8 godz. wyznaczonymi wejściami.

Napisany 2020-09-24 przez a.rybinska

PROGRAM MY DLA ŚWIATA SP23 – 2020/2021 W związku z ostatnimi zmianami w Statucie SP23, które dotyczyły wolontariatu, sytuacją zagrożenia epidemicznego, możliwością nauczania zdalnego oraz wszelkimi zmianami w prawie oświatowym w PROGRAMIE MY DLA ŚWIATA SP23 Z DNIEM 28.082020 wprowadzam następujące modyfikacje: W SP 23 realizowana jest od 2008 roku autorska modyfikacja programu, opracowana przez pedagoga szkolnego, który współpracuje ze Stowarzyszeniem „Żyj kolorowo”. Jego podstawą jest Program Stowarzyszenia (niegdyś „Nowa Rodzina” ), który miał rekomendację Kuratorium Oświaty. CELE PROGRAMU: 1. Wspieranie działań prospołecznych i wolontariatu w SP 23 we współpracy ze społecznością lokalną – jak dotychczas (do 2020 r.: Program szkolnego wolontariatu, działania innowacyjne jak Podróż dookoła świata, Święci i bohaterowie Niepodległej, Ambasador Dialogu, Wrocław na językach świata – i wszelkich inicjatyw zgodnych z Wrocławską Strategią Edukacyjną). 2. Wspieranie uczniów w ich rozwoju, zwłaszcza postaw prospołecznych, poprzez organizowanie zajęć edukacyjnych w klasach, lekcji (w ramach zastępstw), akcji, poprzez informowanie o możliwych formach zaangażowania, prowadzenie zajęć z elementami tutoringu dla uczniów wyróżniających się w wolontariacie w IV-VI klasie, konsultacji i zajęć psychoedukacyjnych z elementami psychoterapii (w zależności od zapotrzebowania). 3. Niezmienne pozostają FORMY MOŻLIWEGO ZAANGAŻOWANIA UCZNIÓW KLAS IV-VI i są to: - AKCJE CHARYTATYWNE *organizowane w szkole przy wsparciu pracowników, rodziców i organizacji - STAŁA AKTYWNOŚĆ NA RZECZ SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ*: • Sekcja organizacyjna: pomoc w organizacji akcji i imprez (plakatowanie, porządkowanie, liczenie) – w szkole* oraz całoroczne zbiórki szkoły np. Nakrętki dla hospicjum, • Sekcja plastyczna: plakaty, ulotki, gazetki, prezentacje informacyjne - przygotowane w domu • Sekcja naukowa obejmuje: - koleżeńską pomoc w nauce - czytanie młodszym dzieciom w świetlicy - wsparcie językowe obcokrajowców • przygotowanie w czasie wolnym i organizowanie kampanii informacyjnych i gazetek na tematy społeczne • Sekcja: SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO • sekcja koła WOLONTARIAT BIBLIOTECZNY • POCZET SZTANDAROWY – zwł. biorąc udział w wyjściach weekendowych Pocztu • Uczniowie, którzy ukończyli 14 rok życia mogą angażować się także w wolontariat poza szkołą na podstawie Porozumienia z wybraną przez siebie organizacją lub instytucją zgodnie z Ustawą o wolontariacie. • Zgodnie z wola Rodziców uczniowie klas VIII nie powinni być angażowani w tego typu aktywności w ostatnim semestrze nauki w SP. Wolontariat w kl.I-III koordynują Wychowawcy i Wychowawcy świetlicy. Załącznik: Lista NGO + programów zewnętrznych (jak na stronie szkoły) + nowe projekty w 2021 r

Napisany 2020-09-24 przez a.rybinska

Zaproszenie Zwracamy się do państwa z ofertą zajęć dla uczniów klas 8. “Latający Klub Wolontariusza” jest to wolontariat w niecodziennym tego słowa znaczeniu. Rekrutujemy grupę aktywistów, z którą w ramach cotygodniowych spotkań będziemy uczestniczyć w warsztatach i szkoleniach, podczas których będziemy rozwijać kompetencje miękkie. Dodatkowo wolontariusze będą mieć możliwość uczestniczenia w projektach i wydarzeniach organizowanych przez Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej. Dla ósmoklasistów wolontariat jest szczególnie ważny, ponieważ jest dodatkowo punktowany podczas rekrutacji do szkół średnich. Spotkania odbywają się we wtorki od godziny 17 w Centrum Integracji Mieszkańców Nowe Łąki przy ul. Traugutta 81 (w oficynie). Na pierwsze zapraszamy 15 września. Zapisy pod numerem telefonu 514901949 oraz na adres email centrum@nowelaki.pl. Centrum Integracji Mieszkańców Nowe Łąki dofinansowano z Budżetu Gminy Wrocław w ramach projektu pt. NOWE ŁĄKI wsparcie realizacji projektu „Modelowa rewitalizacja miast” koordynowane przez Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej.

Napisany 2020-09-14 przez a.rybinska

Ciastko albo forma – wybór należy do Ciebie! Drogi Rodzicu, Uczniu, Nauczycielu – możesz wesprzeć Działania Rodziców: (FB Prosto do celu dla Oli) piekąc lub zjadając smaczne ciastko (zasilając naszą puszkę we wtorek podczas zebrań). Jeśli wybierasz formę: weź udział w wirtualnym biegu charytatywnym (prostodocelu2020@gmail.com). Dziękujemy!

Napisany 2020-09-14 przez a.rybinska

Biegniemy oddzielnie, ale pomagamy wspólnie! • Biegasz? Zgłoś się! • Wybierz dystans - 1km lub 5 km lub 10km. A jeśli nie biegasz, zdecyduj jaką podejmiesz inną DOWOLNĄ aktywność fizyczną. • Jak to zrobić? Zapisz się na bieg – koniecznie uzgodnij decyzję z Rodzicami!!! https://elektronicznezapisy.pl/event/5152/strona.html . i wpłać opłatę startową na zrzutka.pl/olapindral • Zrealizuj plan, masz czas do 10 X 20. • Po ukończeniu biegu umieść screen lub zdjęcie z biegu na FB Prosto do celu dla Oli. Wirtualny bieg charytatywny wpisem dotyczącym podsumowania biegu. Albo prześlij mailowo - prostodocelu2020@gmail.com Zasłużysz na medal, który nadejdzie pocztą. • Możesz też zdobyć jedną z nagród … w wyniku losowania. Biegniemy oddzielnie, ale pomagamy wspólnie!

<< Previous 1 2 Next >>