Jesteś tutaj: Start

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23 WE WROCŁAWIU IM. GEN. STEFANA "GROTA" ROWECKIEGO

Wychowanie Patriotyczne

W dniach 21-22 listopada odbyły się w naszej szkole uroczystości z okazji uczczenia 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademię przypominającą tradycję obchodów Narodowego Święta Niepodległości przygotowywali uczniowie z 8 klas, a pieśni patriotyczne odśpiewali uczniowie z klas młodszych, należący do chóru szkolnego. Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni mieszkańcy osiedla Wojszyce, którym serdecznie dziękujemy za to, że wspólnie mogliśmy celebrować tę radosną chwilę. Wiwat Niepodległa !

Napisany 22 Nov 2022 przez a.zajac

W dniu dzisiejszym uczniowie wraz z nauczycielami uczcili rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszystkie klasy z chwilą wybicia symbolicznej godziny 11.11 odśpiewały na sali sportowej Mazurka Dąbrowskiego. Akcja "Szkoła do hymnu" jest prowadzona we wszystkich placówkach oświatowych w kraju już od 5 ciu lat i jest doskonałą lekcją krzewienia patriotyzmu.

Napisany 10 Nov 2022 przez a.zajac

W związku ze zbliżającą się 104 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszam uczniów klas: V - VIII do udziału w Wielkim Teście o Niepodległości. Test będzie można napisać w dniu 10 listopada (w czwartek) poprzez zalogowanie się do portalu testowego, który znajduje się pod linkiem: https://www.testportal.pl/test.html?t=U2gnv6j8uusv Uwaga ! Należy skopiować link i wkleić go do wyszukiwarki, test stanie się aktywny w dniu 10 listopada. Następnie po wejściu w niego należy podać swoje imię i nazwisko oraz klasę. Test składa się z 25 pytań (20 - jednokrotnego wyboru oraz 5- ciu pytań otwartych, na które należy krótko odpowiedzieć). Na każde pytanie przewidziana jest jedna minuta. Zwycięzcy w poszczególnych klasach zostaną wyróżnieni Zachęcam do wspaniałej zabawy, która pozwoli przypomnieć ważne wydarzenia z historii dla nas jakże ważnej, bo z odzyskiwania przez nasz kraj suwerenności. Również wszystkim, którzy się zdecydują życzę wysokich wyników.

Napisany 05 Nov 2022 przez a.zajac

W ramach uczczenia pamięci o zmarłych wybrani uczniowie z klas: 7a i 8b udali się na pobliski cmentarz, na którym zapalili znicze przy mogiłach kombatantów z 2 Wojny Światowej. Natomiast uczniowie z klasy 5a uprzątnęli trawnik wokół szkolnego obelisku, przy którym również zapalono znicze ku pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej. Nasza pamięć o nich nigdy nie zginie!

Napisany 03 Nov 2022 przez a.zajac

<< Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Next >>