10 listopada w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości klasy 1-3 z naszej szkoły wzięły udział w uroczystym apelu, podczas którego przeżyliśmy chwile wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy.

Uczniowie i nauczyciele wspólnie świętowali 105. rocznicę odzyskania niepodległości. Choć Narodowe Święto Niepodległości jest w sobotę, to już w wielu szkołach uczniowie rozpoczęli świętowanie i uroczystości w piątek 10 listopada. Podobnie było w naszej szkole, gdzie centralną częścią obchodów rocznicy odzyskania niepodległości był apel. W trakcie podniosłej uroczystości dzieci odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego. Były również wierszyki o tematyce patriotycznej, dzieci utrwaliły sobie wiedzę na temat symboli narodowych – flagi i godła Rzeczpospolitej Polskiej.

Narodowe Święto Niepodległości – 11 Listopada! Radujmy się! Dumna Biało-Czerwona