Chór SP 23 istnieje od wielu lat. Zmieniają się dyrygenci i ich podopieczni. Co roku dochodzą nowi uczniowie, inni odchodzą – taka już kolej rzeczy. W poprzednich latach chór należał do Projektu Akademia Chóralna. Wcześniej jeszcze do Projektu Śpiewający Wrocław.

W roku szkolnym 2022/2023 pracę z chórem szkolnym rozpoczęła pani Anna Długołęcka-Zamiar.

Do zespołu należy około czterdziestu uczniów z klas 4-7. Pierwszy publiczny występ chóru miał miejsce 22. listopada 2022 r. podczas uroczystego apelu z okazji 104 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Chór zaśpiewał Hymn Polski z całą społecznością szkolną oraz kilka piosenek patriotycznych: „Kocham Cię Polsko”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Piechotę”, „Marsz I Brygady” oraz „Rotę”.

Dziewczęta z klasy 6a zagrały na dzwonkach „Rozkwitają pąki białych róż” i „O mój rozmarynie”.