31 października klasa 2c brała udział w klasowej zabawie halloweenowej. Dzieci zapoznały się ze zwyczajami związanymi z dniem, który najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii, Australii i Wielkiej Brytanii. W Polsce halloween pojawiło się w latach 90. XX w.

Głównym symbolem „święta” jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne motywy to duchy, demony, zombie, wampiry, czarownice, trupie czaszki, nietoperze, czarne koty, pajęczyny, Wilkołaki itp.

Dzieci tego dnia – w formie zabawy przebierały się za mumię z papieru, odbył się pokaz mody, wspólnie szukały także skarbu pająka. Na zakończenie wspólnie rozwiązywały test dotyczący wiedzy halloweenowej.