Uczniowie z klas 2 b i 2 c wybrali się dziś do dwóch gospodarstw: rolnego w Saniach (wielbłądy i alpaki) i rybackiego w Rudzie Żmigrodzkiej (ryby i daniele). Całość wycieczki trwała 5 h.

W czasie zajęć uczestnicy mogli pogłaskać dromadery i alpaki oraz karmić zwierzęta przywiezionymi marchewkami. Poznaliśmy zwyczaje wielbłądów oraz obowiązki jakie spoczywają na ich opiekunach. Była możliwość degustacji mleka wielbłądziego, malowaliśmy także drewniane figurki zwierząt, które dzieci zabrały do domu. Poznaliśmy sprzęt i strój rybacki, odwiedziliśmy magazyn paszowy oraz zobaczyliśmy i dotykaliśmy żywe ryby. Obserwowaliśmy świat roślin i zwierząt nad stawami Doliny Baryczy. Dzięki lornetką mogliśmy naprawdę z bliska zobaczyć wszystkie ptaki ,które zamieszkują tamtejsze tereny. Na koniec karmiliśmy stado danieli w zagrodzie. Ta wycieczka była pełna emocji:)!

Skip to content