Grudzień to czas przygotowań do świąt a więc i czas KIERMASZY ŚWIĄTECZNYCH. Serdecznie zapraszamy na pierwszy taki kiermasz na Wojszycach, który odbędzie się w dniach 10-11.12.2022  

W czasie kiermaszu odbędą się warsztaty rodzinne podczas których powstawać będą świąteczne ozdoby. Pojawi się również Mikołaj, a w kąciku fotograficznym będzie można zrobić zdjęcia rodzinne na pocztówkę lub MMSa z wykorzystaniem licznych świątecznych gadżetów. Będzie również okazja by sklejać wojszycki łańcuch na choinkę, napisać życzenia do Mikołaja i wrzucić je do przepięknej, podświetlonej mikołajowej skrzynki na listy, podziwiać ozdoby na choinkę wykonane przez dzieci na konkurs i poznać zwycięzców konkursu dla dzieci i konkursu dla dorosłych. Oczywiście, jak to na kiermaszu świątecznym, nie zabraknie stoisk na których będzie można kupić świąteczne ozdoby i prezenty, kawiarenki z domowymi ciastami, świątecznych kącików prac twórczych dla dzieci, mini gry terenowej z zagadkami dla dzieci, waty cukrowej, stanowiska z goframi, gorącą czekoladą i z innymi przekąskami oraz atrakcjami.
Kiermasz to okazja do spotkania mieszkańców, zabawy dla dzieci, wprawienia ich w świąteczny nastrój. 

Konkurs dla dzieci na OZDOBĘ CHOINKOWĄ odbywa się w szkole.
KONKURS dla dorosłych na PRZEPIS świąteczny polega na podzieleniu się przepisem na nietypową potrawę świąteczną, która gości na stole w Twojej rodzinie. Przepis należy przesłać do 8 grudnia prześlij go na adres: wojszyckikiermasz@gmail.com 
Dla wszystkich zwycięzców przewidziano nagrody.


Okres przedświąteczny to to również czas inicjatyw charytatywnych – podczas WOJSZYCKIEGO Kiermaszu także nie zabraknie takiej akcji. Cel charytatywny to rehabilitacja i wsparcie w opiece medycznej Michała Grudzińskiego „Hołka”- syna wieloletniej Nauczycielki SP23.
Michał 27.05.2017 uległ wypadkowi podczas rajdu Gdańsk Baltic Cup. Doznał bardzo poważnych obrażeń głowy i twarzoczaszki, a co za tym idzie urazu mózgu. Michał poddawany jest zabiegom rehabilitacyjnym, na co dzień pracuje z neurorehabilitantami, neurologopedą, masażystą, fizjoterapeutą, korzysta z komory hiperbarycznej. Znajduje się pod stałą opieką neurologa, cyklicznie wyjeżdża na turnusy rehabilitacyjne. Michał walczy codziennie aby powrócić do sprawności fizycznej. 

Na rehabilitację Michała zostanie przekazany CAŁKOWITY DOCHÓD z KAWIARENKI z domowymi ciastami oraz niepowtarzalnych KUBKÓW w zestawach z AROMATYCZNĄ HERBATĄ Świąteczną. Kubki zaprojektowała wojszycka artystka – Agnieszka Dusza. 

AKCJĘ MOŻNA WESPRZEĆ zarówno ofiarowując ciasto – zgłoszenia: wojszyckikiermasz@gmail.com, jak i je nabywając podczas kiermaszu. 
Osoby, które zechciałby przyłączyć się do działań związanych z kiermaszem lub podczas jego trwania prosimy o zgłoszenie za pomocą poniższego formularza zgłoszeniowego. 
https://forms.gle/jo5WdzVWMYXz8fNq7


Pozdrawiam
Elżbieta Pindral
Przewodnicząca Komisja ds. nauki, spraw społecznych i zdrowia

Skip to content