Spotkanie w przestrzeni Muzeum Narodowego we Wrocławiu odbyły pierwszego grudnia 2023 roku uczniowie klasy 2c. Wszystko w ramach „Muzealnej Szkoły Czarownicy Tekli”. Brzmi tajemniczo? Nic bardziej mylnego.

W programie szkoły imienia najsławniejszej wrocławskiej czarownicy przewidziano naukę podstaw zielarstwa (pojawiły się rośliny, które leczą i zabijają), tajników złudzeń optycznych (na tym samym obrazku raz widzieliśmy kaczkę, raz zająca). Było także wprowadzenie w czary (na naszych oczach zmienił się kolor cieczy a jajo zaczęło się unosić). Nie zabrakło starych mikstur (chociażby z jadu żmii czy pająków), amuletów (szczęka dzika i wilka do dotknięcia!), a nawet akrobatycznych popisów na miotle w wykonaniu Tekli.