11 listopada jest dla Polaków szczególną datą. Tego dnia oficjalnie obchodzona jest rocznica odzyskania przez kraj niepodległości. 11 listopada 1918 roku w Compiègne podpisano rozejm pomiędzy państwami Ententy i Cesarstwem Niemieckim, który oficjalnie zakończył I wojnę światową.  Na mocy tego porozumienia Polska po 123 latach zaborów powróciła na mapę, odzyskując niepodległość. Tego dnia do Warszawy powrócił również marszałek Józef Piłsudski, któremu Rada Regencyjna przekazała władzę wojskową oraz zwierzchnictwo nad polskim wojskiem.

Dziś na apelu odśpiewując hymn narodowy, oglądając program artystyczny uroczyście uczciliśmy jutrzejsze święto. Przy okazji zachęcamy również wszystkich do uczestniczenia we wszelkich przedsięwzięciach o charakterze patriotycznym jakie odbędą się w ten weekend w naszym regionie. Przeżyjmy to święto z radością, tak jak to czynili nasi rodacy 105 lat temu ciesząc się, że będą mogli swobodnie rozmawiać w swoim ojczystym języku w wolnej Polsce. Życzymy wszystkim radosnego świętowania i odpoczynku 🙂

Skip to content