Za każdą bombką pochodzącą z tego miejsca stoi historia i ciężka praca. Ale przede wszystkim, za każdą z nich stoją ludzie z ogromną pasją. Przekonały się o tym dzieci z klasy 2c i 2b, którzy odwiedzili dzisiaj fabrykę bombek „Szklany świat” w Krośnicach w Dolinie Baryczy.

Wyroby ze szkła, ręcznie robione, metodą tradycyjną. Polskie szklane bombki. Spółdzielnia „Szklany Świat” została założona w 2009 roku zatrudniając fachowców z długoletnim doświadczeniem zawodowym. Wiele oryginalnych wzorów, które przywołają wspomnienia z dzieciństwa i przeniosą w świat fantazji.

Dzieci zobaczyły jak powstają szklane bombki/ jak się wytapia szkoło i jakie mogą mieć kształty. Na proces powstania bombki składa się dmuchanie szkła, srebrzenie, lakierowanie i dekorowanie w nowoczesnym designie. Jak się dowiedzieliśmy to wzory rzadko spotykane w Polsce i na świecie.

Później odbyły się warsztaty tworzenia własnej bombki, aby na zakończenie odwiedzić firmowy sklepik.

Skip to content