Nasza szkoła należy do Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów AK i co roku realizuje projekt „Noc z Historią”. W tym roku celem projektu było przybliżenie uczniom historii Powstania Warszawskiego oraz uświadomienie jak wielką rolę Powstańcy odegrali w okupowanej Polsce. Szkoła poprzez realizację tego projektu uczciła 80 rocznicę Powstania Warszawskiego oraz swojego patrona Generała Stefana „Grota” Roweckiego. Spotkanie odbyło się w 9 lutego 2024 roku.  W projekcie wzięło udział około 120 uczniów. W ramach projektu uczniowie wysłuchali prelekcji o Powstaniu Warszawskim wygłoszonej przez nauczyciela historii Pana Andrzeja Zająca oraz wzięli udział w rywalizacji, polegającej na rozwiązywaniu zagadek na przygotowanych 11 stacjach. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i z pełną determinacją podchodzili do każdego zadania. Uczestnicy wydarzenia otrzymali nagrody przekazane przez IPN we Wrocławiu. Wzmocnieni grochówką i pysznymi kanapkami przygotowanymi przez rodziców oraz bogatsi w wiedzę historyczną nauczyciele i uczniowie zakończyli projekt w wyśmienitych humorach.

Skip to content