W ubiegłą środę odbyło się otwarcie Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Asfaltowej. Wstęgę przecięli uczniowie wraz z prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem.

W uroczystości brali udział także m.in. przedstawiciele naszej szkoły: dyrektor Lucyna Cempel, grono pedagogiczne, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie wraz z rodzinami. Uczniowie przygotowali prace plastyczne, a także mieli możliwość przygotowania emblematów. Brali także udział w grze terenowej.

Centra Aktywności Lokalnej to nie tylko budynki, ale przede wszystkim ludzie, których wyróżnia konkretne podejście do pracy z mieszkańcami i mieszkankami wrocławskich osiedli. CALe to miejsca i działania współtworzone razem z wrocławianami i wrocławiankami, otwarte na różnorodność i solidarne z tymi, którzy potrzebują pomocy lub wsparcia. Na poziomie lokalnym Centra są silnym spoiwem wspierającym proces pozytywnej społecznej zmiany.

CALe realizują swoje autorskie programy, skierowane bezpośrednio do mieszkanek i mieszkańców okolicy, odpowiadające ich potrzebom, pasjom i zainteresowaniom.

Zdjęcia wykonał Tomasz Holod

Więcej zdjęć na stronie FB Wojszycka sóweczka oraz stronie Wrocławia.

Skip to content