26 marca uczniowie klas 2b i 2c wzięli udział w spotkaniu autorskim w bibliotece szkolnej z pisarką, regionalistką i przewodniczką miejską, Justyną Rapacz. Pani Justyna jest autorką książki o wrocławskich legendach. Podczas spotkania opowiedziała nam dzisiaj wiele ciekawych historii, jak również nauczyła dzieci kilku zwrotów w języku migowym.

Opis książki Justyny Rapacz:

Siedmioletnia Gaja z wypiekami na twarzy śledzi lody bohaterów wrocławskich legend. Z książką pod pachą wspina się na Mostek Pokutnic, zadziera wysoko głowę, aby ujrzeć czubek wieży kościoła św. Elżbiety, poszukuje płaskorzeźby z roztańczonymi dziewczętami, staje na Ostrowie Tumskim pod Kluskową bramą.

Poznawszy niesamowite historie, Gaja postanawia sama przyrządzić przysmak dawnych mieszkańców Wrocławia – kluski śląskie. Ty również możesz je wykonać. Na końcu książki znajdziesz oryginalny przepis na wrocławskie kluski śląskie.

Skip to content