Święto Narodowe Trzeciego Maja – obchodzimy na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Czteroletni, nazywany także Wielkim, 3 maja 1791 roku Ustawy Rządowej Rzeczypospolitej Obojga Narodów, znanej jako Konstytucja 3 maja. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie, po amerykańskiej z 1787 roku, spisana konstytucja. Ustawa rządowa regulowała organizację władz państwowych, a także prawa i obowiązki obywateli, wciąż jeszcze podzielonych na stany. Było to dzieło, które nie wszystkim się jednak spodobało, czego skutkiem były kolejne rozbiory i Polska utraciła swoją niepodległość, aż na 123 lata.

Natomiast 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – święto ustanowione przez Sejm na mocy nowelizacji ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej w 2004 roku. To święto ma na celu uczczenie symboli narodowych, w tym w szczególności polskiej flagi, a także przywołanie najważniejszych momentów w historii naszej ojczyzny i narodowej tradycji. Dzień Flagi jest również znakomitą okazją do propagowania informacji i rozmowy o polskich symbolach narodowych. W przededniu obchodzonej świątecznie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, dzień 2 maja stanowi doskonały moment do wywieszania flagi państwowej.

Święto Pracy, popularnie zwany 1 Maja – międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 roku corocznie 1 maja. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950 roku.  Jest to również dzień wolny od pracy i szkoły.

W związku ze zbliżającymi się świętami w dniu wczorajszym uczniowie naszej szkoły, jak co roku przedstawili program artystyczny z recytacjami i odśpiewaniem przez szkolny chór pieśni patriotycznych. Uczniowie także zaprezentowali swoje zdolności aktorskie, wcielając się w różne postacie historyczne. Serdeczne podziękowania za przygotowanie artystów naszej majowej akademii należą się nauczycielkom p. Annie Zamiar oraz p. Karolinie Junik. Już niedługo będziemy celebrować nasze święta poza szkołą, gdyż od 1 maja (od środy) będziemy mieli kilkudniową przerwę od nauki. Będzie ona doskonałą okazją do odpoczynku, spotkań z bliskimi oraz wyjazdów na łono natury, tak aby później po radosnych chwilach w samych dobrych nastrojach powrócić do szkoły 🙂