Dzień Bezpiecznego Internetu(DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie.

Z działaniami podejmowanymi w jego ramach zapoznać się można na stronie www.saferinternetday.org

DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

W tym roku DBI przypadł 6 lutego, w naszej szkole obchodzimy go przez cały tydzień. Uczniowie w czasie lekcji informatyki przypominają sobie zasady bezpiecznego użytkowania sieci, tworzą ilustracje, grają w gry związane z tym tematem.