W dniach 08 -12.01.2024 r. w naszej szkole odbył się Tydzień Doradztwa Zawodowego. Uczniowie poznawali specyfikę różnego typu specjalizacji lekarskich oraz zawodów medycznych, takich jak: lekarz, pielęgniarka, ratownik medyczny, diagnosta laboratoryjny, farmaceuta. Uczestniczyli w prelekcjach rodziców, prezentujących wykonywane przez nich zawody medyczne. Podczas lekcji j.angielskiego uczniowie brali udział w tematycznych zajęciach „Visiting the doctor”. Dzieci w kl. I – III przedstawiały wybrane zawody „na wesoło”, prezentując ubiór oraz niezbędne narzędzia do wykonywania określonego typu pracy z dziedziny medycyny 🙂 a także tworzyły hasła i wierszyki: „Jasiu siada do książeczki, ale rozmazane są literki. Kto pomoże, kto go zbada? Okulista jasna sprawa. W oczku lewym wyszła wada. Okulary Jasiu to jedyna taka rada” (Hania K., Hania K.)

Skip to content