Pisanki i palmy, świąteczne stroiki, ceramiczne baranki czy drewniane ptaki – takie między innymi eksponaty pokazane będą na corocznej wystawie wielkanocnej w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu.

Ekspozycję wzbogacą kukły Marzanny, spektakularne pająki, współczesne kartki świąteczne, a także unikatowe nagranie filmowe z lat 60. XX wieku pokazujące dolnośląskie wiosenne obrzędy.

Właśnie do Muzeum Etnograficznego udały się dzieci z klasy 2c, aby tam od specjalistów edukatorów dowiedzieć się wszystkiego o tradycji zbliżających się świąt. To niezwykła okazja do obserwowania rozwoju, kierunku zmian i artystycznych trendów tworzenia rekwizytów i ozdób świątecznych. Dzieci miały okazję nie tylko posłuchać ciekawego wykładu o pisankach na przestrzeni wieków, ale własnoręcznie wykonać i przyozdobić symbol bez którego nie wyobrażamy sobie czasu Zmartwychwstania Pana na wzór kurczaka 👌

Skip to content