W dniach 7-8 maja klasy 6a i 6b zrealizowały wycieczkę integracyjną po Kotlinie Kłodzkiej. Był to bardzo udany wyjazd, gdyż uczniowie mogli się bliżej poznać, była rywalizacja turniejowa, wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz dyskoteka. Oprócz tego nasz program obfitował w wiele interesujących atrakcji. W Ząbkowicach Śląskich zmierzyliśmy kąt odchylenia Krzywej Wieży, w kopalni uranu sprawdziliśmy czy jest jeszcze promieniowanie, natomiast w największej na Dolnym Śląsku jaskini poszukaliśmy śladów niedźwiedzia oraz lwa jaskiniowego. W kolejnym dniu przemieściliśmy się do Twierdzy w Kłodzku, gdzie uczniowie zmierzyli się w zaaranżowanej rywalizacji dwóch państw, które niegdyś prowadziły o Śląsk aż 3 wojny, nazwane zresztą później właśnie od nazwy naszego regionu – Wojnami Śląskimi. Rywalizacja była zacięta, gdyż o jednego talara wygrała ją Austria, co notabene historycznie nigdy nie nastąpiło, ale w naszej zabawie wszystko się mogło zdarzyć 🙂 Nagroda była spektakularna, gdyż dowódca zwycięskiej drużyny, który odgrywał rolę generała Ernsta von Laundona otrzymał przywilej odpalenia lontu prochowego historycznej armaty, co mogli zobaczyć wszyscy uczestniczący w grze o fort oraz liczni zgromadzeni w tym dniu na twierdzy turyści. Huk z armaty zrobił wrażenie…. i zapewne to co pozostało po ładunku prochowym też, gdyż zapach był dość specyficzny 🙂 Po zmaganiach w dobrych humorach, w planowanym terminie powróciliśmy do Wrocławia.

A poniżej garść zdjęć z naszej wyprawy, która zostanie na długo zapamiętana.

Skip to content