W dniu dzisiejszym w Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, imienia prof. płk Jerzego Woźniaka odbyła się Wystawa Historyczna Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów Armii Krajowej. Udział w wystawie zdeklarowało większość szkół należących do Dolnośląskiej Rodziny. W tym roku realizowany był projekt: „Przesłanie dla pokoleń”. Uczniowie przedstawiali swoich bohaterów, którzy niegdyś za życia wypowiedzieli bądź napisali znamienite słowa, będące dziś wciąż aktualnym przesłaniem dla wychowywanych w duchu patriotycznym pokoleń. Wyniki naszego projektu przedstawili w formie graficznej uczniowie z klasy 8b : Hanna Zając, Antonina Tomaszewska (referowały), Barbara Lachowska, Milena Żukowska i Karol Mazur. Uczniowie zaprezentowali naszego kombatanta Władysława Załogowicza ps. „Felek”, który w swojej wierszem napisanej historii życia, zatytułowanej „Na Łyczakowie”, w prologu zawarł jakże ważne dla nas słowa: cyt. „Nie szukaj człowieku prawdy wśród złych ludzi. Nad tą tajemnicą cały świat się trudzi”. Projekt koordynował nauczyciel historii p. Andrzej Zając. Wystawę zaszczycili swoją obecnością m.in. Wojewoda Dolnośląski – Pan Maciej Awiżeń oraz Dolnośląska Kurator Oświaty – Pani Ewa Skrzywanek. Skoro była to wystawa Rodziny, po jej zakończeniu tradycyjnie jak co roku wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia 🙂

Skip to content