W środę 07.06.2023 r. od godz. 8:00 biblioteka szkolna zaprosiła wszystkich uczniów, którzy nie przynieśli swojej książki do czytania, by wybrali sobie dowolną książkę z biblioteki. Wielu uczniów skorzystało z tej propozycji. Punktualnie o godzinie 10:00 uczniowie (w różnych miejscach w szkole) czytali, czytali i czytali… Przez 90 minut szkoła pełna była skupionych na książkach czytelników. Uczniowie czytali książki pod opieką nauczycieli i wychowawców, którzy również czytali. Po zakończeniu czasu przeznaczonego na czytanie, prawie połowa uczniów (ponad 100) , wypożyczyła do domów książki, które zaczęła czytać podczas akcji. Serce rośnie. Akcja odbyła się w szkole po raz pierwszy, ale podobała się nam i wpisujemy ją na stałe do kalendarza szkolnego. Po akcji przybyło również czytelników w bibliotece.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Skip to content