W dniu 30 marca 2023r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zorganizowanej przez kadrę pedagogiczno-psychologiczną akcji pt. „Każdy inny – wszyscy równi.”

Uczniowie obejrzeli film wyjaśniający funkcjonowanie osób w spektrum autyzmu, a także mogli spróbować swoich sił w wykonywaniu zadań, które dostosowane były do konkretnej niepełnosprawności – tor przeszkód w ortezie, rysowanie po śladzie w zamazanych okularach, wyławianie monet z oleju, rozwieszanie prania w rękawicach narciarskich.

Akcja miała na celu przybliżenie uczniom naszej szkoły niepełnosprawności, z którymi na co dzień borykają się inni oraz przypomnienie ważnych dni – 21 marca Dzień Kolorowej Skarpetki (Dzień Zespołu Downa) oraz 02 kwietnia Dzień Niebieskiego Balonika (Dzień świadomości autyzmu).