W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów 11 stycznia odbył się apel, podczas którego uczniowie klasy 3 c przedstawili zasady bezpiecznego zachowania się w czasie ferii zimowych. Jak bezpiecznie spędzić zimowy wypoczynek? Które zabawy bywają niebezpieczne? Których miejsc unikać, aby bezpiecznie wypocząć podczas ferii zimowych?

KILKA RAD BEZPIECZNEGO ZACHOWANIA SIĘ W CZASIE FERII ZIMOWYCH
1. Wychodząc bawić się na powietrze, ubieraj się stosownie do pogody, tak, aby nadmiernie nie wychłodzić swojego organizmu. Idąc na górkę, czy dłuższy spacer w zimowej aurze warto się zaopatrzyć w ciepły napój w termosie;
2. Do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybieraj miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych. Pamiętaj, że zimą znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdów, więc zachowaj szczególną ostrożność będąc w pobliżu jezdni;
3. Nie rzucaj w jadące pojazdy śnieżkami, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego;
4. Nie rzucaj w kolegów śnieżkami z ubitego śniegu lub z twardymi przedmiotami w środku, gdyż może doprowadzić to do obrażeń ciała;
5. Korzystaj wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Pod żadnym pozorem nie wchodź na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów, itp. Pozornie tylko gruby lód może w każdej chwili załamać się pod Twoim ciężarem;
6. Zawsze informuj rodziców lub opiekunów o tym gdzie i z kim będziesz przebywać. Wracaj do domu o ustalonej porze – jeszcze przed zapadnięciem zmroku;
7. Zawsze noś przy ubraniu/plecaku elementy odblaskowe –  w okresie zimowym wcześnie zapada zmrok.

Wszystkim uczniom życzymy aktywnych, radosnych i bezpiecznych ferii.

Skip to content