„Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy” – to hasło towarzyszyło nam 21 listopada, kiedy w naszej szkole odbywał się Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Na korytarzu powstało „Drzewko życzliwości”, gdzie na kolorowych karteczkach uczniowie mogli zapisywać miłe słowa i życzenia dla kolegów i pracowników szkoły: „Bądź miły”, „Uśmiechaj się”, „Bądź życzliwy”, „Bądź szlachetny”, „Spraw, by ktoś dzięki tobie się uśmiechnął”, „Używaj słów: proszę, dziękuję, przepraszam”, „Dziel się z innymi”, „Bądź uprzejmy”, „Pomagaj innym”.

Pojawiły się też pozytywne życzenia, myśli i cytaty w formie kartek, które można było dać do pudelka życzliwości i ofiarować je wybranej osobie.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

Życzymy Wszystkim optymizmu, serdecznego spojrzenia na drugiego człowieka, uśmiechu i radości.

Skip to content