Serdecznie zapraszamy

chętnych uczniów, nauczycieli oraz rodziców

do udziału w „Nocy z Historią”.

Spotkanie odbędzie się w dniu 03.02.2023 roku (piątek) w godzinach 17.00 – 22.00 w budynku przy ul. Przystankowej na sali gimnastycznej. Jest to projekt realizowany przez szkoły należące do Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów AK. Tematem tegorocznej edycji są ,,Przywódcy Armii Krajowej”. Celem projektu jest przybliżenie uczniom historii żołnierzy – przywódców AK oraz uświadomienie jak wielką rolę odegrali w okupowanej Polsce. Szkoła nasza poprzez realizację tego projektu uczci rocznicę powstania Armii Krajowej oraz swojego Patrona Szkoły Generała Stefana „Grota” Roweckiego.
Uczniowie zostaną podzieleni na bataliony, wybrani zostaną dowódcy pododdziałów, omówimy zasady rywalizacji i przebiegu nocy. Uczniowie którzy zgłoszą chęć udziału w projekcie, samodzielnie przygotują się z wiedzy na temat przywódców AK korzystając ze źródeł historycznych, będą uczestniczyli w zmaganiach wojennych (o charakterze konkurencji sportowych). Elementami integracyjnymi będą tańce, pieśni patriotyczne oraz wspólna kolacja. Prosimy o ubranie się w strój wygodny o charakterze wojskowym.
Organizacja spotkania przewiduje m.in.; prezentację o przywódcach AK, śpiewanie piosenek patriotycznych, malowanie plakatów, wyszywanie symboli AK, pierwszą pomoc, pokonanie toru przeszkód, wspólną kolację, projekcję filmu.
Zgłoszenia nauczycieli, rodziców, uczniów – od wychowawców klas ( z pisemną zgodą rodziców na udział dziecka) przyjmuje Pani Zuzanna Hauza do 16.01.2023 roku.

Skip to content